Mistrem Evropy na ploché dráze je Lambert, Milík obsadil desátou pozici

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.07.2020 (22:41)     Sekcia sport

Robert Lambert z Velké Británie je novým mistrem Evropy na ploché dráze. Titul potvrdil vítězstvím v závěrečném závodu pětidílného seriálu v Toruni. Evropské stříbro získal dánský jezdec Leon Madsen, třetí skončil Rus Grigorij Laguta. Václav Milík, vicemistr z roku 2016, obsadil v celkovém pořadí desáté místo. celý článek

Lambert je mistrem Evropy na ploché dráze, Milík desátý

Zdroj Zdroj: sport.cz     29.07.2020 (21:39)     Sekcia sport

Brit Robert Lambert je novým mistrem Evropy na ploché dráze. Titul potvrdil vítězstvím v závěrečném závodu pětidílného seriálu v Toruni. Evropské stříbro získal dánský jezdec Leon Madsen, třetí skončil Rus Grigorij Laguta. Václav Milík, vicemistr z roku 2016, obsadil v celkovém pořadí šampionátu desáté místo.

Madsenova série skončila, ME na ploché dráze vede Lambert

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.07.2020 (22:51)     Sekcia sport

Brit Robert Lambert přerušil vítěznou sérii dánského plochodrážníka Leona Madsena v seriálu mistrovství Evropy. Vyhrál čtvrtý závod v Hnězdnu a před závěrečným dílem šampionátu v Toruni se dostal do čela průběžného pořadí. Václav Milík obsadil 12. místo.

Milík je poosmé mistrem republiky na ploché dráze a stíhá Štancla

Zdroj Zdroj: sport.cz     28.09.2023 (20:51)     Sekcia sport

Mistrem republiky na ploché dráze se stal poosmé Václav Milík. Třicetiletý jezdec Zlaté přilby Pardubice vyhrál šampionát potřetí za sebou a v historickém pořadí se odpoutal na druhém místě od sedminásobného mistra Antonína Kaspera. Před Milíkem je už pouze legendární Jiří Štancl s 12 tituly, nichž poslední získal před 40 lety.23.

Dán Michelsen se v Pardubicích stal potřetí plochodrážním mistrem Evropy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.09.2023 (22:15)     Sekcia sport

Dánský jezdec Mikkel Michelsen se stal v Pardubicích potřetí mistrem Evropy na ploché dráze. Závěrečný závod čtyřdílného seriálu vyhrál Polák Janusz Kolodziej, který měl po 16 z 20 jízd základní části na kontě nejvíce bodů (11). Páté místo v něm obsadil vítěz dvou rozjížděk ze čtyř Václav Milík. Pokračování závodu znemožnil déšť.

Mikkelsen se stal v Pardubicích potřetí plochodrážním mistrem Evropy

Zdroj Zdroj: sport.cz     22.09.2023 (22:08)     Sekcia sport

Závěrečný závod mistrovství Evropy na ploché dráze v Pardubicích (závod byl kvůli dešti ukončen po 16. jízdě z 20 v základní části): 1. Kolodziej 11 b., 2. Kubera (oba Pol.) 10, 3. Madsen (Dán.) 9, ...5. Milík 7, 14. Kvěch 2, 16. Chlupáč (všichni ČR) 1. Konečné pořadí (po 4 závodech): 1. Mikkelsen (Dán.) 52, 2. Madsen 44, 3. Kolodziej 42, ...15. Milík 16, 16. Kvěch 13, 21. Chlupáč 1.

Milík je pošesté domácím šampionem na ploché dráze

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.09.2021 (21:06)     Sekcia sport

Plochodrážní jezdec Václav Milík se stal pošesté mistrem republiky. Pardubický závodník ovládl i závěrečný druhý díl domácího šampionátu v Březolupech. Po potížích s nastavením motocyklu v úvodních jízdách v rozhodujícím souboji o titul porazil dvaačtyřicetiletého Josefa France.

Milík skončil v dalším závodě ME osmý

Zdroj Zdroj: sport.cz     08.08.2022 (06:24)     Sekcia sport

Závod ME na ploché dráze v Güstrowu (Německo): 1. Kolodziej, 2. Dudek (oba Pol.), 3. Bewley (Brit.), 4. Madsen (Dán.), ...8. Milík (ČR). Průběžné pořadí (po 2 ze 4 závodů): 1. Kolodziej 29, 2. Dudek 26, 3. Michelsen (Dán.), ...13. Milík 9.

Plošinář Milík byl na úvod ME dvanáctý, v Toruni kraloval Madsen

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.07.2020 (19:55)     Sekcia sport

Úvodní závod mistrovství Evropy na ploché dráze Václavu Milíkovi nevyšel. Český jezdec získal v pěti jízdách v Toruni šest bodů a obsadil 12. místo. Zvítězil Dán Leon Madsen, předloňský evropský šampion.

Milík s Kvěchem byli pátí ve finále Ploché dráhy národů

Zdroj Zdroj: sport.cz     30.07.2022 (23:29)     Sekcia sport

Čeští jezdci obsadili v sobotu ve Vojensu páté místo v Ploché dráze národů. Václav Milík, Jan Kvěch a nevyužitý náhradník Petr Chlupáč při druhé finálové účasti v tomto formátu mistrovství světa vylepšili sedmé místo z roku 2020.

Milík s Kvěchem byli ve finále Ploché dráhy národů pátí, vyhrála Austrálie

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.07.2022 (22:36)     Sekcia sport

Čeští závodníci obsadili ve Vojensu páté místo v Ploché dráze národů. Václav Milík, Jan Kvěch a nevyužitý náhradník Petr Chlupáč při druhé finálové účasti v tomto formátu mistrovství světa vylepšili sedmé místo z roku 2020.