Pražané se po třech dnech Bílým Tygrům pomstili, Machovský doma ještě neinkasoval

Zdroj Zdroj: sport.cz     02.10.2020 (20:54)     Sekcia sport

Hokejisté Sparty oplatili Liberci tři dny starou porážku a v rámci 6. extraligového kola zvítězili 3:0, když gól vstřelili v oslabení, při plném počtu hráčů na ledě i v přesilovce. Brankář Matěj Machovský vychytal i ve druhém domácím utkání sezony čisté konto. Bílí Tygři až v pátém duelu ročníku vyšli bodově naprázdno a Pražanům ve vzájemných zápasech v nejvyšší soutěži podlehli po předcházející sérii pěti výher. celý článek

Sparta po dvou porážkách zabrala, Machovský vychytal čisté konto

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.01.2021 (19:16)     Sekcia sport

Hokejisté Sparty vyhráli v úterní dohrávce 8. kola Tipsport extraligy doma nad Hradcem Králové 3:0 a na lídra z Třince ztrácejí tři body. Pražané rozhodli o vítězství už v první třetině, kdy si vytvořili dvoubrankový náskok. Čisté konto vychytal Matěj Machovský, potřeboval na něj 24 zákroků.

Machovský s nulou a Jágrem na zádech. Nebylo lehké ho zvednout, vyprávěl

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.12.2021 (20:53)     Sekcia sport

Vynuloval domácí Kladno a ještě mu vlezl na záda Jaromír Jágr. Hokejový brankář Michal Machovský ve svém druhém extraligovém zápase po comebacku do Sparty vychytal druhou výhru, tentokrát tříbodovou 6:0. „Je to pro mě confidence booster,“ použil Machovský anglický výraz pro posílení sebevědomí.

Hodně lidí nás odepisuje. Teď máme na čem stavět, říká Machovský

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.04.2021 (21:55)     Sekcia sport

Brankář Matěj Machovský vynuloval ve čtvrtém semifinále liberecké střelce a pomohl Spartě na ledě severočeského soupeře k drtivé výhře 5:0. Sparťanům se tak po třech předchozích nezdarech podařilo odvrátit konec sezony, na zápasy teď prohrávají 1:3.

Bílým Tygrům stačil proti Plzni jediný gól

Zdroj Zdroj: sport.cz     25.02.2022 (20:17)     Sekcia sport

Hokejová Tipsport extraliga - 56. kolo: Liberec - Plzeň 1:0.

Dobrý výkon, ale jediný bod. S výsledkem nejsme spokojeni, přiznal kouč Plzně

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.01.2021 (12:15)     Sekcia sport

Tři góly inkasované v oslabení vzaly hokejistům Plzně šanci na vítězství ve včerejším utkání 36. kola extraligy. Proti Liberci drželi doma až do 54. minuty těsný náskok 1:0, nakonec ale Bílým Tygrům podlehli 2:3 v prodloužení.

Jsme pitomci, štval libereckého Vlacha gól sekundu před koncem prodloužení

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.11.2021 (10:48)     Sekcia sport

Hokejisté Liberce po třech výhrách v řadě klopýtli. Ve vyhecované domácí bitvě s Mladou Boleslaví padli 2:3 po prodloužení. Bod navíc vystřelil hostům před bouřlivou diváckou kulisou v poslední vteřině útočník Pavel Kousal a připravil tak Bílým Tygrům trpký konec.

Okál je zlínským hrdinou, rozhodl o výhře v nájezdech

Zdroj Zdroj: sport.cz     12.01.2021 (19:46)     Sekcia sport

Hokejisté Zlína porazili v dohrávaném 12. kole extraligy Liberec 4:3 po samostatných nájezdech. Alespoň bod Bílým Tygrům, kteří v předchozích čtyřech duelech bodovali naplno, v čase 58:54 zachránil útočník Michal Bulíř, v nájezdech ale rozhodl Zdeněk Okál. Berani se dočkali po třech vystoupeních bez zisku.

Liberec skončil, ale mladí Tygři se ještě ukáží

Zdroj Zdroj: sport.cz     29.03.2022 (18:57)     Sekcia sport

Na ledě nechali opravdu všechno. Přesto liberečtí hokejisté po dramatickém, skoro 104 minut dlouhém boji prohráli v pondělí na Spartě gólem ve třetím prodloužení. Bílým Tygrům po druhém nejdelším utkání extraligové historie skončila sezona už ve čtvrtfinále.

Euforie trvala tři minuty, pak přišla únava, přiznal hradecký Machovský

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.04.2023 (08:51)     Sekcia sport

Ve Vítkovicích se Matěj Machovský cítí jako doma. O to sladší pro něj byla výhra v sedmém zápase semifinále hokejové extraligy 2:1 v prodloužení. Hradci Králové vychytal premiérové finále, domácím Vítkovicím ukončil sezonu.

Machovský: Sparta mě zocelila. A reprezentace? Asi jsem někoho naštval...

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.04.2021 (11:29)     Sekcia sport

Po třech letech opouští pražskou Spartu a jde za lukrativnější prací z Česka do Kontinentální ligy, zatoužilo po něm lotyšské Dinamo Riga. „Ve Spartě mi řekli: Děkujeme, konečně tu někdo vydržel stabilně,“ říká 27letý hokejový brankář Matěj Machovský v rozhovoru pro iDNES.cz. Proč ale zatím nepřišla pozvánka do reprezentace a jak vzpomíná na německého kouče Uweho Kruppa?

Sparťanská pomsta po pěti letech, Krejčí a Vitík ji zaplatili zraněním

Pražané vyhráli i venku, nováček remizoval s Líšní. Příbram doma narazila

Kváča o chytání v extralize a reprezentaci. Doufám, že v nároďáku ještě něco ukážu, říká opora Bílých Tygrů