Kolem Provence vyhrál Sosa před Alaphilippem a Bernalem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.02.2021 (21:04)     Sekcia sport

Silně obsazený cyklistický závod Kolem Provence vyhrál Kolumbijec Iván Sosa před úřadujícím mistrem světa Julianem Alaphilippem. Francouzský jezdec ztratil na vítěze 18 sekund, ale o sekundu předstihl další hvězdu Egana Bernala. Předloňský vítěz Tour de France Bernal se vrátil tento měsíc k závodům poprvé od loňského září, kdy kvůli potížím se zády vzdal marný boj o obhajobu triumfu na „Staré dámě“. celý článek

Van der Poel vede po druhém etapovém vítězství závod Kolem Švýcarska

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.06.2021 (19:14)     Sekcia sport

Nizozemský cyklista Mathieu van der Poel vybojoval na závodu Kolem Švýcarska druhé vítězství za sebou a ujal se vedení v průběžném pořadí. V závěru dnešní kopcovité třetí etapy vyhrál hromadný spurt před Francouzi Christophem Laportem a Julianem Alaphilippem.

To nejlepší, co jezdí na kole. Hvězdné souboje na Tirrenu čekají i čtyři Čechy

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     10.03.2021 (07:15)     Sekcia sport

Obsazení? Vlastně jak na Tour de France. To nejlepší, co cyklistický svět nabízí, se sjíždí do Itálie, kde ve středu startuje Tirreno-Adriatico. Nebudou chybět Tadej Pogačar s Eganem Bernalem, Peter Sagan s Julianem Alaphilippem nebo Wout van Aert s Mathieuem van der Poelem. A na startu etapového závodu budou i čtyři Češi.

Hvězdné souboje na Tirrenu. Jedou i čtyři šampioni Tour a čtyři Češi

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.03.2021 (13:22)     Sekcia sport

Výsledky cyklistického závodu Kolem Andalusie

Zdroj Zdroj: sport.cz     17.02.2022 (19:24)     Sekcia sport

Cyklistický závod Kolem Andalusie - 2. etapa (150,6 km): 1. Covi (It.) 3:57:46, 2. López -3, 3. Sosa (oba Kol.) -4, 4. Haig (Austr.), 5. Cras (Belg.), 6. Rodríguez (Šp.) všichni -5, ...34. Štybar -34, 75. Řepa (oba ČR) -2:22.

Startuje Vuelta. Hory, horko a Roglič s Bernalem na schůzce s historií

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.08.2021 (08:56)     Sekcia sport

Bude to závod od katedrály ke katedrále. Nebo také od časovky k časovce. A mezitím jako obvykle: spousta hor. Přesněji devět horských dojezdů. Scéna pro souboj Primože Rogliče s Eganem Bernalem je připravená. V sobotu začíná Vuelta, třetí cyklistická Grand Tour sezony.

Šestou etapu Gira vyhrál Sánchez. Růžový dres lídra dál drží Pogačar

Zdroj Zdroj: sport.cz     09.05.2024 (17:20)     Sekcia sport

Španělský cyklista Pelayo Sánchez vyhrál ve spurtu trojice uprchlíků šestou etapu Gira d'Italia. Pro premiérový vavřín na Grand Tour si dosprintoval před dvojnásobným mistrem světa Julianem Alaphilippem z Francie. Růžový dres lídra před páteční časovkou stále drží Slovinec Tadej Pogačar, Jan Hirt je dál osmý.

Sagan porazil Bernala a vyhrál premiérové kritérium v Dubaji

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.11.2021 (11:54)     Sekcia sport

Trojnásobný mistr světa Peter Sagan vyhrál premiérové Kritérium Giro d'Italia v Dubaji. V závěru se slovenský cyklista dostal do úniku s vítězem letošního Gira a předloňským králem Tour de France Eganem Bernalem z Kolumbie a přespurtoval ho. Na stupních vítězů je doplnil Švýcar Marc Hirschi.

Bettiol vyhrál po úniku nejdelší etapu Gira, peloton s lídrem Bernalem odpočíval

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     27.05.2021 (17:47)     Sekcia sport

Stradella (Itálie) - Italský cyklista Alberto Bettiol vyhrál po samostatném úniku v závěrečných kilometrech nejdelší etapu letošního Gira d'Italia. Peloton s lídrem závodu Eganem...

Ve Francii ukázal formu Roglič, Hirt obsadil v horské etapě desáté místo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.08.2020 (18:15)     Sekcia sport

V elitní světové společnosti ukázal Jan Hirt své vrchařské schopnosti, český cyklista skončil desátý v horské etapě silně obsazeného závodu Tour de l'Ain ve Francii. Vyhrál loňský vítěz Vuelty Primož Roglič před úřadujícím šampionem z Tour de France Eganem Bernalem.

Kolem Katalánska vyhrál Yates před dalšími dvěma jezdci Ineosu

Zdroj Zdroj: sport.cz     28.03.2021 (14:18)     Sekcia sport

Cyklistický závod Kolem Katalánska vyhrál Brit Adam Yates. V závěrečné sedmé etapě podniku WorldTour v Barceloně zvítězil po úniku Belgičan Thomas De Gendt.

Kolem Romandie má nového lídra Woodse, ten vyhrál po Thomasově pádu před cílem

Černý vyhrál etapový závod Kolem Slovenska

Mladík Hayter vyhrál spurt v páté etapě a znovu vede závod Kolem Británie

Královskou etapu Kolem Romandie vyhrál po Thomasově pádu před cílem Woods a vede