Chůzi na 20 km vyhrál Ital Stano, Japonci mají první medaile v atletice

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.08.2021 (11:17)     Sekcia sport

Olympijský závod v chůzi na 20 kilometrů vyhrál v Sapporu Ital Massimo Stano před dvojicí domácích reprezentantů Kokim Ikedou a Tošikazuem Jamanišim. Pro hostitelskou zemi to byly první atletické medaile na těchto hrách a radost z nich byla o to větší, že na rozdíl od prázdného stadionu je v Parku Odori mohli oslavit i diváci. celý článek

Prvním mistrem světa na 35 kilometrů chůze je Ital Stano

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.07.2022 (17:46)     Sekcia sport

Olympijský vítěz na dvacítce Massimo Stano vyhrál premiérový závod na 35 kilometrů chůze na mistrovství světa. Výkonem 2:23:14 porazil o sekundu lídra světových tabulek Masatoru Kawana z Japonska. Bronzovou medaili získal Švéd Perseus Karlström, pro něhož je to druhý bronz na šampionátu v Eugene. Třetí skončil i v závodě na 20 kilometrů. Český reprezentant Vít Hlaváč obsadil 23. místo. Osobní rekord si vylepšil o více než osm minut na 2:32:50.

Ital Stano je prvním mistrem světa na 35 km chůze

Olympijský vítěz na dvacítce Massimo Stano je prvním mistrem světa na 35 km chůze. Stříbrný byl Japonec Kawano, druhý bronz získal v Eugene Karlström.

Chodec Hlaváč vylepšil na 35 km český rekord, titul obhájila i Ďurdiaková

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.04.2022 (15:50)     Sekcia sport

Vít Hlaváč a Tereza Ďurdiaková obhájili tituly českých mistrů v chůzi na 35 kilometrů. Hlaváč na tradičním mezinárodním mítinku v Dudincích na Slovensku vylepšil svůj ustavující národní rekord z loňského roku o 12 sekund, do cíle došel v čase 2:41:14. Zvítězili Ital Massimo Stano a čínská olympijská medailistka Čchie-jang Š’-ťie.

Chodkyně Ďurdiaková obhájila titul, Hlaváč vylepšil český rekord

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.04.2022 (15:48)     Sekcia sport

Vít Hlaváč a Tereza Ďurdiaková obhájili tituly českých mistrů v chůzi na 35 kilometrů. Hlaváč na tradičním mezinárodním mítinku v Dudincích na Slovensku vylepšil svůj ustavující národní rekord z loňského roku o 12 sekund, do cíle došel v čase 2:41:14. Zvítězili Ital Massimo Stano a čínská olympijská medailistka Čchie-jang Š'-ťie.

Kaskáda Golf Challenge vyhrál Ital Scalise, Pospíšil byl patnáctý

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.06.2023 (16:12)     Sekcia sport

Turnaj Kaskáda Golf Challenge v Kuřimi u Brna vyhrál Ital Lorenzo Scalise a připsal si první vítězství na druhém nejvyšším evropském okruhu Challenge Tour. Sedmadvacetiletý hráč zvítězil o tři rány před Španělem Manuelem Elvirou.

První česká medaile! Cyklokrosař Bažant dojel třetí mezi juniory na MS v Táboře

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.02.2024 (12:35)     Sekcia sport

Šestnáctiletý Kryštof Bažant získal na mistrovství světa cyklokrosařů v Táboře první medaili pro Česko. V závodě juniorů obsadil třetí místo. Vyhrál Ital Stefano Viezzi, pro stříbro si dojel Keije Solen z Nizozemska.

Dell'Aquila a Vongpattanakitová získali v Tokiu první zlaté medaile v taekwondu

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.07.2021 (15:22)     Sekcia sport

První zlaté medaile v taekwondu na olympijských hrách v Tokiu získali Ital Vito Dell'Aquila a Panipak Vongpattanakitová z Thajska. Oba jsou v tomto bojovém sportu, jenž měl premiéru pod pěti kruhy v Sydney 2000, premiérovými olympijskými šampiony ze svých zemí.

DNES V TOKIU: Do akce jde obr Krpálek, cinkne medaile Prskavcovi?

Zdroj Zdroj: sport.cz     30.07.2021 (00:27)     Sekcia sport

Olympijské hry v japonském Tokiu pokračují pátečním programem, v němž se představí řada českých reprezentantů. Dá se očekávat útok na další cenné kovy. Adepty jsou sportovci, kteří mají medaile už z minulé olympiády. Judista Lukáš Krpálek bude bojovat o druhé zlato, ale tentokrát v nejvyšší hmotnostní kategorii. Kajakář Jiří Prskavec by rád vylepšil třetí místo z Ria. Tenistky si poprvé na hrách užijí volno, finálové zápasy jsou na pořadu až o víkendu. Rozdělovat se v pátek bude 21 sad medailí, mezi nimi první v atletice, a to za běh mužů na 10 000 metrů.

Velkou cenu Británie MotoGP vyhrál Ital Bagnaia

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.08.2022 (14:51)     Sekcia sport

Velkou cenu Británie MotoGP vyhrál Ital Francesco Bagnaia a posunul se na třetí místo průběžného pořadí MS. Stále vede Fabio Quartararo z Francie.

Ital Dominik Paris vyhrál sjezd Světového poháru v Kvitfjellu

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.03.2022 (13:30)     Sekcia sport

Ital Dominik Paris vyhrál sjezd v Kvitfjellu. Dvaatřicetiletý lyžař si připsal druhé vítězství v této sezoně Světového poháru a 21. triumf v kariéře.

DNES V TOKIU: Český obr nakročil k medaili, chystá se Prskavec

Salačovi se v Brně nedařilo ani napotřetí a nebodoval, MotoGP má nečekaného vítěze

Japonci budou na MS bez zraněného obránce Nakajamy

DNES V TOKIU: Fantastický Prskavec má zlato! Český obr má nakročeno k medaili

DNES V TOKIU: Fantazie! Prskavec má zlato a český obr má jistou medaili

Vyrovnali Konečného! Boxeři Suchý a Tóthová mají stříbrné medaile z juniorského ME

Krpálek vyhrál European Open v Praze, Kopecký a Musil mají bronz

Boltovým nástupcem na olympijské stovce je senzačně Ital Jacob

Co chybí české atletice? Šéftrenér Sluka o Bělehradě i budoucnosti

British Masters opanoval italský golfista Paratore, tři kola zvládl bez chyby

Mistrovství ČR v chůzi na 20 km ovládli Hlaváč a Martínková

Pot, emoce, rekordy. Vyhrajte vstupenky na mistrovství ČR v atletice

Nejsem hadr! Mladičká čtvrtkařka s cejchem potížistky kritizuje poměry v atletice

Čtvrtou etapu Gira vyhrál Američan Dombrowski, novým lídrem je De Marchi

Japonci otevřou esportové centrum. Vstup jen pro seniory

Ital Federico Pellegrino ve sprintu lyžařů v Davosu jako první v sezoně SP porazil Klaeba

Ital Paris vyhrál druhý sjezd ve Val Gardeně, Zabystřan se umístil v páté desítce