Suverénní výkon Niskanena, z Čechů byl na patnácti kilometrech nejlepší Fellner

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.02.2022 (09:36)     Sekcia sport

Potvrdil, že do Pekingu odlétal jako jeden z největších favoritů. Už ve skiatlonu vybojoval bronz a na klasických 15 kilometrech s intervalovým startem si ještě o dvě příčky polepšil. Fin Iivo Niskanen předstihl druhého Rusa Alexandera Bolšunova i třetího Nora Johannese Klaeba o oslavil třetí olympijské zlato v kariéře. celý článek

Bolšunov získal ve skiatlonu první zlato z MS, Fellner doběhl 26.

Zdroj Zdroj: sport.cz     27.02.2021 (14:49)     Sekcia sport

Běžec na lyžích Alexandr Bolšunov se dočkal prvního titulu mistra světa. Ruský lídr Světového poháru dnes v Oberstdorfu odolal norské pětici a vyhrál skiatlon. Z Čechů byl nejlepší Adam Fellner, který si díky 26. místu vytvořil osobní maximum mezi elitou.

Chci nejlepší výsledek sezony, říká Fellner před SP v Novém Městě

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.02.2021 (13:16)     Sekcia sport

V prestižním seriálu Tour de Ski skončil Adam Fellner jako druhý nejlepší z Čechů a podobné postavení by jesenický běžkař rád potvrdil i příští víkend na Zlaté lyži v Novém Městě na Moravě. „Beru to jako svátek, protože světových pohárů doma moc není. Je to tedy určitě jeden z vrcholů sezony,“ říká sedmadvacetiletý reprezentant.

SP v běhu na lyžích začne bez hvězdného Fina Niskanena

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.11.2022 (18:47)     Sekcia sport

Světový pohár v běhu na lyžích začne o víkendu ve finském středisku Ruka bez domácí hvězdy Iiva Niskanena. Třicetiletý trojnásobný olympijský vítěz měl pozitivní test na koronavirus.

Nekončím. Porvu se o hry, říká běžec na lyžích Fellner

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.03.2021 (10:02)     Sekcia sport

Ještě začátkem roku měl běžec na lyžích Adam Fellner hlavu plnou pochybností, jestli může rovnocenně soupeřit s nejlepšími. Po mistrovství světa v Oberstdorfu už ví, že to dokáže. Ve skiatlonu poprvé pronikl mezi nejlepší třicítku, když obsadil 26. místo.

Bolšunov slaví první světové zlato. Pro Fellnera je 26. místo životní

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.02.2021 (15:19)     Sekcia sport

Alexandr Bolšunov se dočkal prvního titulu mistra světa. Ruský běžec na lyžích v Oberstdorfu odolal norské pětici a vyhrál skiatlon. Z Čechů byl nejlepší Adam Fellner, který si díky 26. místu vytvořil osobní maximum mezi elitou.

Mrazivý maraton budil hrůzu. Měl jsem strach, přiznal Fellner po boji v závějích

Zdroj Zdroj: sport.cz     19.02.2022 (12:28)     Sekcia sport

Doufal, že zabojuje o první třicítku, nakonec byl Adam Fellner v cíli rád za 41. místo. V extrémních podmínkách posledního olympijského závodu běžců na lyžích dojížděl osmadvacetiletý závodník v těžké krizi.

Běžec Fellner nemohl stresem před "padesátkou" skoro usnout

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     19.02.2022 (12:32)     Sekcia sport

Čang-ťia-kchou (Čína) - Ze stresu z obav před závěrečnou padesátkou na olympijských hrách v Pekingu v náročných podmínkách nemohl běžec na lyžích Adam Fellner pořádně spát....

Skiatlon na MS ovládli Norové v čele s Krügerem, Fellner doběh na 21. místě

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.02.2023 (16:56)     Sekcia sport

Skiatlon na mistrovství světa v Planici ovládli norští běžci na lyžích. Závod na 2x15 kilometrů vyhrál Simen Hegstad Krüger, za ním se seřadili Johannes Hösflot Klaebo, Sjur Röthe a Paal Golberg. Jediný český reprezentant na startu Adam Fellner obsadil 21. místo.

Fellner triumfoval na republikovém šampionátu

Zdroj Zdroj: sport.cz     03.04.2022 (13:47)     Sekcia sport

Mistrovství ČR v běhu na lyžích na Horních Mísečkách: Muži - 15 km volně s hromadným startem: 1. Fellner (Fenix Jeseník) 33:05,2, 2. Knop (Dukla Liberec) -4,2, 3. Zatloukal (Slovan Karlovy Vary) -59,2. Ženy - 10 km volně s hromadným startem: 1. Janatová 24:54,7, 2. Hynčicová (obě Dukla Liberec) -2,6, 3. A. Nováková (SC Plzeň) -3,6.

Tour de Ski vyhrál Nor Amundsen, Fellner skončil jednatřicátý

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.01.2024 (15:34)     Sekcia sport

Vítězem Tour de Ski se stal norský běžec na lyžích Harald Östberg Amundsen. Závěrečný výběh na sjezdovku Alpe Cermis vyhrál Francouz Jules Lapierre a poprvé v kariéře ovládl závod Světového poháru. Český reprezentant Adam Fellner skončil v celkovém pořadí po sedmi etapách na 31. místě.