Favorit Vacek suverénně vyhrál mistrovskou časovku jezdců do 23 let, závod žen ovládla Slámová

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.06.2022 (10:37)     Sekcia sport

Dvacetiletý talent Mathias Vacek potvrdil na cyklistickém mistrovství republiky roli favorita v časovce jezdců do 23 let. Předloňský juniorský evropský šampion zvítězil na téměř 40 kilometrů dlouhé trati v jihočeském Kovářově o minutu a 20 sekund před Petrem Kelemenem. Mezi ženami vyhrála překvapivě Denisa Slámová. celý článek

Bennett vyhrál na Vueltě hromadný spurt i ve třetí etapě

Zdroj Zdroj: sport.cz     21.08.2022 (17:11)     Sekcia sport

Irský cyklista Sam Bennett zopakoval ve třetí etapě Vuelty den staré vítězství v hromadném finiši. Závod má opět nového lídra, jímž je Ital Edoardo Affini, další z jezdců stáje Jumbo-Visma, která ovládla v pátek zahajovací týmovou časovku.

Evropským šampionem v časovce je britský mladík Tarling

Zdroj Zdroj: sport.cz     20.09.2023 (16:49)     Sekcia sport

Mistrem Evropy v časovce se stal teprve devatenáctiletý britský cyklista Joshua Tarling. Český reprezentant Mathias Vacek vybojoval v nizozemském Emmenu 24. místo. Časovku žen ovládla potřetí za sebou Švýcarka Marlen Reusserová. Denisa Slámová obsadila předposlední 29. příčku. O nejlepší český výsledek se postaral junior Pavel Šumpík, který skončil osmý.

Závod míru cyklistů do 23 let vyhrál Belgičan Ven Eetvelt

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.06.2022 (16:41)     Sekcia sport

Závod míru cyklistů do 23 let - 3. etapa Jeseník - Jeseník (166,7 km): 1. Watson (Brit.) 4:08:26 2. Bittner (ČR) 3. Retailleau (Fr.) oba stejný čas ...30. M. Vacek (ČR) -4 33. K. Vacek (ČR) -5 38. Ťoupalík (ČR) -10 Konečné pořadí: 1. Ven Eetvelt (Belg.) 11:21:06 2. Porter (Austr.) -13 3. M. Vacek -14 ...7. K. Vacek -42 30. Ťoupalík -7:16 33. Voltr (ČR) -9:09

Cyklistický závod L'Etape vyhráli Otruba a Slámová

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.06.2023 (15:13)     Sekcia sport

Cyklistický závod L'Etape Czech Republic by Tour de France vyhráli Jakub Otruba a Denisa Slámová. Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková, která ovládla úvodní dva ročníky, skončila desátá. Akce pro profesionální i amatérské jezdce se zúčastnilo téměř tři tisíce cyklistů.

Skvělý Vacek dojel na mistrovství Evropy jezdců do 23 let druhý

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.07.2022 (19:46)     Sekcia sport

Český cyklista Mathias Vacek skončil druhý v silničním závodě na mistrovství Evropy jezdců do 23 let. Lepší byl pouze Felix Engelhardt z Německa.

Druhou etapu Závodu míru cyklistů do 23 let vyhrál Belgičan Ven Eetvelt

Zdroj Zdroj: sport.cz     04.06.2022 (17:47)     Sekcia sport

Závod míru cyklistů do 23 let - 2. etapa: Bruntál - Dlouhé stráně (134,6 km): 1. Ven Eetvelt (Belg.) 3:48:27, 2. Franco (Šp.), 3. Porter (Austr.) oba stejný čas, 4. M. Vacek -4, 7. K. Vacek -16, 30. Voltr (všichni ČR) -4:58. Průběžné pořadí: 1. Ven Eetvelt 7:12:40, 2. Porter -13, 3. M. Vacek -14, ...7. K. Vacek -42, 31. Voltr -5:42.

Úvodní závod cyklistického poháru vyhrál ve Velké Bíteši talent Vacek

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.03.2022 (18:29)     Sekcia sport

Devatenáctiletý Mathias Vacek vyhrál úvodní díl Českého poháru v silniční cyklistice. V závěru závodu na 162 kilometrů z Velké Bíteše do Brna a zpět zdolal ve spurtu spolujezdce z úniku Jana Kašpara a Jakuba Ťoupalíka.

Roglič vyhrál na závodu Kolem Baskicka úvodní časovku

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.04.2021 (19:01)     Sekcia sport

Etapový závod Kolem Baskicka zahájil nejlépe slovinský cyklista Primož Roglič, jenž vyhrál dnešní úvodní časovku. Dvojnásobný vítěz Vuelty v ulicích Bilbaa na svého pravděpodobného největšího soupeře a krajana Tadeje Pogačara najel 28 sekund.

Cyklista Vacek vyhrál na ME časovku juniorů, Bittner dojel sedmý

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.08.2020 (12:12)     Sekcia sport

Osmnáctiletý český cyklista Mathias Vacek se stal mistrem Evropy v časovce v kategorii juniorů. Sedmé místo obsadil ve francouzském Plouay další český závodník Pavel Bittner. Ranní boje o medaile mezi juniorkami, které program šampionátu odstartovaly, opanovala Nizozemka Elise Uijenová, Kristýna Burlová byla čtrnáctá.

Ledecká vyhrála i v Cortině suverénně kvalifikaci na večerní závod SP

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     18.12.2021 (17:10)     Sekcia sport

Snowboardistka Ester Ledecká znovu ovládla suverénně kvalifikaci paralelního obřího slalomu Světového poháru.

Časovku na cyklistickém závodu Kolem SAE vyhrál Švýcar Bissegger, Češi zaostávali

Favorit Sagan vyhrál závod Kolem Slovenska, Kukrle byl třináctý

České zlato. Vacek ovládl na evropském šampionátu cyklistů časovku juniorů

Švýcarka Reusserová je potřetí za sebou mistryní Evropy v časovce

Opatrný vyhrál s Gentlemenem závod při SP v parkurovém skákání v Praze

Cink vyhrál suverénně druhý závod Českého poháru horských kol

Bolšunov suverénně ovládl běh na 15 km klasicky v Engadinu, mezi ženami vládla Stupaková