Estonec Tänak vyhrál Belgickou rallye a stíhá lídra seriálu MS Rovanperäho

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.08.2022 (15:02)     Sekcia sport

Belgickou Ypres rallye vyhrál Ott Tänak a navázal na dva týdny starý triumf ve Finsku. Svou ztrátu na lídra MS Kalleho Rovanperäho snížil na 72 bodů. celý článek

Tänak vyhrál Belgickou rallye

Zdroj Zdroj: sport.cz     21.08.2022 (14:54)     Sekcia sport

Italskou rallye vyhrál Estonec Tänak, Prokop dojel šestnáctý, Černý bral 25. místo

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.06.2022 (14:15)     Sekcia sport

Estonec Ott Tänak vyhrál Italskou rallye a připsal si první vítězství v mistrovství světa v automobilových soutěžích po téměř roce a půl. Suverénní lídr seriálu Fin Kalle Rovanperä dojel na Sardinii pátý a nenavázal na předchozí tři letošní triumfy, přesto navýšil vedení v seriálu. Martin Prokop obsadil 16. místo, Jan Černý byl pětadvacátý.

Tänak potřetí vítězem Finské rallye, druhý Rovanperä zvýšil své vedení v MS

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.08.2022 (14:00)     Sekcia sport

Estonec Ott Tänak z týmu Hyundai vyhrál potřetí v kariéře Finskou rallye. Mistr světa z roku 2019 porazil na rychlých lesních cestách v okolí Jyväskylä místního rodáka Kalleho Rovanperäho s toyotou o 6,8 sekundy. Domácí jezdec díky druhému místu zvýšil své vedení v šampionátu.

Švédskou rallye vyhrál po čtyřech letech znovu Estonec Tänak

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     12.02.2023 (14:12)     Sekcia sport

Umea (Švédsko) - Švédskou rallye vyhrál po čtyřech letech opět Estonec Ott Tänak. V roce 2019 triumfoval na sněhové soutěži s toyotou, dnes oslavil vítězstvím návrat za volant fordu...

Italskou rallye vyhrál Estonec Tänak, Prokop dojel šestnáctý

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.06.2022 (14:55)     Sekcia sport

Estonec Tänak po čtyřech letech slaví vítězství na Švédské rallye

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.02.2023 (14:57)     Sekcia sport

Švédskou rallye vyhrál po čtyřech letech opět Estonec Ott Tänak. V roce 2019 triumfoval na sněhové soutěži s toyotou, dnes oslavil vítězstvím návrat za volant fordu po šesti letech. Po dvou dílech mistrovství světa se dostal do čela celkového pořadí.

Tänak vyhrál potřetí Finskou rallye, Rovanperä druhým místem zvýšil vedení v MS

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.08.2022 (13:54)     Sekcia sport

Estonský pilot Ott Tänak z týmu Hyundai vyhrál potřetí v kariéře Finskou rallye. Mistr světa z roku 2019 porazil na rychlých lesních cestách v okolí Jyväskylä o 6,8 sekundy místního rodáka Kalleho Rovanperäho s toyotou, jenž díky druhému místu zvýšil své vedení v šampionátu.

Švédskou rallye vede před závěrečným dnem Estonec Tänak

Zdroj Zdroj: sport.cz     11.02.2023 (19:07)     Sekcia sport

Švédskou rallye vede před závěrečným dnem estonský pilot Ott Tänak s fordem. Vítěz sněhové rallye z roku 2019 předstihl v dnešní předposlední rychlostní zkoušce dosavadního lídra Craiga Breena a vede před irským jezdcem s hyundaiem o 8,6 sekundy.

Tänak vede Chilskou rallye po druhé etapě už téměř o minutu

Zdroj Zdroj: sport.cz     30.09.2023 (23:22)     Sekcia sport

Estonec Ott Tänak míří za obhajobou vítězství v Chilské rallye, která se jede po čtyřech letech. Po druhé etapě, v níž vyhrál čtyři ze šesti rychlostních zkoušek, vede mistr světa z roku 2019 o 58 sekund před Finem Teemu Suninenem.

Estonec Tänak je po dvou etapách ve vedení Italské rallye

Zdroj Zdroj: sport.cz     04.06.2022 (20:53)     Sekcia sport

Italská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě: 1. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai) 2:43:35,6, 2. Breen, Nagle (Ir./Ford Puma) -46,0, 3. Sordo, Carrera (Šp./Hyundai) -1:06,8