Družstvo českých pistolářů bylo na MS čtvrté v rychlopalbě

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.10.2022 (14:06)     Sekcia sport

Družstvo českých pistolářů obsadilo v rychlopalbě na mistrovství světa v Káhiře čtvrté místo. Trojice Martin Podhráský, Matěj Rampula a Tomáš Těhan v duelu o bronz prohrála 6:16 s Koreou. Titul získala Čína po finálové výhře nad Ukrajinou. celý článek

Zemřel jeden z nejúspěšnějších domácích pistolářů Falta, stříbrný z OH 1972

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     22.12.2021 (15:52)     Sekcia sport

Praha - Ve věku 85 let zemřel jeden z nejúspěšnějších domácích pistolářů Ladislav Falta, stříbrný v rychlopalbě z olympijských her v Mnichově 1972. O sobotním úmrtí držitele...

Družstvo pistolářů přidalo na Světovém poháru v Káhiře další bronz

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.03.2022 (22:18)     Sekcia sport

Pistoláři Martin Strnad, Martin Podhráský a Tomáš Těhan na závěr Světového poháru v Káhiře získali bronz v soutěži družstev v rychlopalbě a završili českou sbírku v Egyptě pátou medailí. V souboji o třetí místo předčili trojici z Indonésie, zlato brali Němci. Čtyři české medaile měly hodnotu bronzovou, jedna stříbrnou.

Smutná zpráva. Zemřel úspěšný československý reprezentant, stříbrný z Mnichova

Zdroj Zdroj: sport.cz     22.12.2021 (15:47)     Sekcia sport

Ve věku 85 let zemřel jeden z nejúspěšnějších domácích pistolářů Ladislav Falta, stříbrný v rychlopalbě z olympijských her v Mnichově 1972. O sobotním úmrtí držitele řady medailí z mistrovství světa i Evropy, který po ukončení závodní kariéry dlouho působil jako reprezentační trenér, informoval web Českého olympijského výboru.

Pistoláři Rampula a Dědová získali na Evropských hrách stříbro ve smíšené soutěži v rychlopalbě

Zdroj Zdroj: sport.cz     27.06.2023 (14:55)     Sekcia sport

Pistoláři Matěj Rampula a Alžběta Dědová získali na Evropských hrách stříbro v soutěži smíšených dvojic v rychlopalbě. Ve finále na střelnici ve Vratislavi podlehli ukrajinské dvojici Julija Korostylovová, Pavlo Korostylov. Překvapivě bez medaile skončí v Polsku družstvo skeetařů. Tým ve složení Tomáš Nýdrle, Jakub Tomeček a Radek Prokop v šestičlenné kvalifikaci obsadil poslední místo.

Družstvo českých střelců obsadilo na ME v trapu čtvrté místo

Zdroj Zdroj: sport.cz     04.06.2021 (20:13)     Sekcia sport

Střelec Jiří Lipták sahal na mistrovství Evropy v Osijeku po další medaili, ke stříbru v trapu ale nakonec v soutěži družstev další cenný kov nepřidal. Společně s Janem Borkovcem a Vladimírem Štěpánem obsadili čtvrté místo.

Rampula sedmý na MS v rychlopalbě

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.10.2022 (18:22)     Sekcia sport

Pistolář Matěj Rampula obsadil na mistrovství světa v Káhiře sedmé místo v rychlopalbě a těsně mu uniklo účastnické místo na olympijských hrách. Ta se rozdávala čtyři a český střelec byl v redukovaném pořadí smolně první pod čarou.

Družstvo skeetařů na SP v Nikósii neuspělo v souboji o bronz

Zdroj Zdroj: sport.cz     17.03.2022 (16:21)     Sekcia sport

Družstvo skeetařů v sestavě Jan Zámečník, Tomáš Nýdrle, Jakub Tomeček obsadilo čtvrté místo na Světovém poháru brokových střelců v Nikósii. V duelu o bronz podlehl český tým Němcům. Reprezentace se z Kypru vrátí bez medailového zisku.

Čeští pistoláři zakončili SP v Koreji týmovým triumfem v rychlopalbě

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.07.2022 (09:26)     Sekcia sport

Pistoláři Martin Podhrázký, Tomáš Těhan a Matěj Rampula vyhráli na závěr Světového poháru v Koreji týmovou soutěž v rychlopalbě. V Čchang-wonu zvítězili ve finále nad indickými soupeři díky poslední položce 17:15.

Pistoláři zakončili SP v Koreji týmovým triumfem v rychlopalbě

Zdroj Zdroj: sport.cz     20.07.2022 (08:28)     Sekcia sport

Pistoláři Martin Podhrázký, Tomáš Těhan a Matěj Rampula vyhráli na závěr Světového poháru v Koreji týmovou soutěž v rychlopalbě. V Čchang-wonu zvítězili ve finále nad indickými soupeři díky poslední položce 17:15 a vynahradili si zklamání z individuálního měření sil, v němž bylo nejlepším výsledkem Těhanovo 16. místo. Do finále soutěže družstev postoupili čeští střelci z druhého místa za suverénními Indy, ale v boji o zlato měli těsně navrch.

Družstvo českých kordistů skončilo na mistrovství světa v Miláně osmé

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.07.2023 (17:15)     Sekcia sport

Družstvo českých kordistů Jiří Beran, Jakub Jurka, Martin Rubeš a Michal Čupr obsadilo na mistrovství světa v šermu v Miláně osmé místo, což je nejlepší výsledek od šesté příčky v roce 2013.