Mistr světa z emigrace. Steklý si pro zlato dojel v Inzellu, kde trénuje

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.02.2023 (10:44)     Sekcia sport

Hrál hokej, ale nebyla mu vlastní dynamika a tvrdost v soubojích. Zato bruslit uměl Lukáš Steklý už mezi žáky velmi slušně. A během olympiády v Soči v roce 2014 ho zaujaly výkony Martiny Sáblíkové natolik, že se rázně rozhodl: budu rychlobruslařem celý článek

Rychlobruslař Steklý je juniorským mistrem světa v závodu s hromadným startem

Zdroj Zdroj: sport.cz     12.02.2023 (15:24)     Sekcia sport

Devatenáctiletý rychlobruslař Lukáš Steklý získal na juniorském mistrovství světa v Inzellu zlatou medaili v závodu s hromadným startem. Během třídenního šampionátu v Německu se postaral o jedinou českou medaili, nejlépe byl do dneška šestý v sobotním závodu na 5000 metrů.

Steklý je zlatý. Na juniorském MS rychlobruslařů ovládl závod s hromadným startem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.02.2023 (15:42)     Sekcia sport

Devatenáctiletý rychlobruslař Lukáš Steklý slaví na juniorském mistrovství světa v Inzellu zlatou medaili v závodu s hromadným startem. Během třídenního šampionátu v Německu se postaral o jedinou českou medaili, šestý byl v sobotním závodu na 5000 metrů.

Rychlobruslař Steklý po historickém zlatu: Jsem nadšený, ale jsem stejný člověk

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     13.02.2023 (14:30)     Sekcia sport

Inzell (Německo)/Praha - Devatenáctiletý Lukáš Steklý se o víkendu postaral o jeden z největších úspěchů českého mužského rychlobruslení v historii. Na juniorském mistrovství světa...

Smoláře Cinka opět vyřadila ze hry o medaile technika, deváté zlato z MS má Schurter

Zdroj Zdroj: sport.cz     28.08.2021 (14:32)     Sekcia sport

Český biker Ondřej Cink dojel v závodě cross country na mistrovství světa horských kol v italském Val di Sole šestnáctý. Z boje o medaili ho stejně jako na olympijských hrách v Tokiu vyřadily technické problémy. Pro deváté zlato v kariéře si dojel švýcarský velikán Nino Schurter před krajanem Mathiasem Flückigerem a Francouzem Victorem Koretzkým. V elitní ženské kategorii slavila poprvé v kariéře Britka Evie Richardsová.

Životní závod Zabystřana, v kombinaci si dojel pro deváté místo

Zdroj Zdroj: sport.cz     15.02.2021 (16:11)     Sekcia sport

Český lyžař Jan Zabystřan byl na mistrovství světa v Cortině d'Ampezzo devátý v kombinaci a zaznamenal životní výsledek. Pro zlato si dojel Marco Schwarz a Rakousko díky němu na šampionátu ovládlo i třetí mužský závod.

Bývalý tyčkařský mistr světa Barber zemřel ve věku 29 let

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     18.01.2024 (23:16)     Sekcia sport

Kirkwood (USA) - Bývalý mistr světa ve skoku o tyči Shawn Barber zemřel ve věku 29 let. Kanadský atlet, jenž získal zlato na světovém šampionátu 2015 v Pekingu a výkonem 600 cm drží národní rekord,...

Cink dojel na mistrovství světa bikerů pátý, Čábelická byla jedenáctá

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     10.10.2020 (17:09)     Sekcia sport

Český biker Ondřej Cink dojel na mistrovství světa v rakouském Leogangu v olympijské disciplíně cross country pátý. Jitka Čábelická skončila v závodě žen jedenáctá. Tituly získali Francouzi. Poprvé v kariéře zvítězil Jordan Sarrou a ukončil pětiletou nadvládu Švýcara Nina Schurtera. Mezi ženami obhájila prvenství Francouzka Pauline Ferrandová-Prévotová a má již třetí zlato.

Vzpomínky loučícího se Synka. Zlato ve čtyři ráno: Jsem mistr světa!

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.09.2021 (13:00)     Sekcia sport

V Pekingu získal olympijské stříbro. Na krk už si dvakrát pověsil evropské zlato. Světové ale Ondřeji Synkovi dlouho unikalo. Sezona 2009 byla navíc příšerná a nezdálo se, že následující bude životní. Ale byla. Synek vyhrál každý závod, do kterého nastoupil. Úchvatný rok triumfoval prvním titulem mistra světa na novozélandském jezeře Karapiro.

Krčmář na MS zazářil, ve sprintu dojel na jedenáctém místě. Zlato bere Švéd Pinsiluoma

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     12.02.2021 (14:06)     Sekcia sport

Biatlonista Michal Krčmář obsadil na mistrovství světa jako nejlepší z Čechů jedenácté místo ve sprintu na 10 kilometrů. Zlato v Pokljuce nečekaně vybojoval Švéd Martin Ponsiluoma před dvojicí Francouzů Simonem Desthieuxem, Emilienem Jacquelinem.

Úvodní Velkou cenu sezony F1 ovládl v Bahrajnu Leclerc, mistr světa Verstappen odstoupil

Zdroj Zdroj: sport.cz     20.03.2022 (15:10)     Sekcia sport

Úvodní Velkou cenu sezony formule 1 ovládl v Bahrajnu tým Ferrari. Po startu z pole position zvítězil Monačan Charles Leclerc před týmovým kolegou Carlosem Sainzem ze Španělska, třetí dojel sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton z Británie v mercedesu.