Kiptum vyhrál maraton v Londýně ve druhém čase historie

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     23.04.2023 (13:52)     Sekcia sport

Londýn - Keňan Kelvin Kiptum vyhrál maraton v Londýně ve druhém nejlepším čase historie 2:01:25. V deštivém počasí zaostal o šestnáct sekund za světovým rekordem krajana Eliuda Kipchogehom... celý článek

Kiptum vyhrál maraton v Londýně ve druhém čase historie, zvítězila i Hassanová

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.04.2023 (12:11)     Sekcia sport

Keňan Kelvin Kiptum vyhrál maraton v Londýně ve druhém nejlepším čase historie 2:01:25. V deštivém počasí zaostal o šestnáct sekund za světovým rekordem krajana Eliuda Kipchogehom jehož v britské metropoli připravil o traťový rekord. Při maratonském debutu zazářila dvojnásobná olympijská vítězka na dráze Sifan Hassanová. Nizozemská běžkyně překonala zdravotní problémy z poloviny závodu a ve finiši zvítězila za 2:18:33.

Rekord trati, druhý čas historie! Keňan Kiptum si podmanil maraton v Londýně

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.04.2023 (13:53)     Sekcia sport

Keňan Kiptum vyhrál Chicagský maraton ve světovém rekordu 2:00:35

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.10.2023 (17:02)     Sekcia sport

Keňský vytrvalec Kelvin Kiptum zaběhl při vítězství na Chicagském maratonu světový rekord 2:00:35. Loňské berlínské maximum krajana Eliuda Kipchogeho vylepšil třiadvacetiletý běžec o 34 sekund.

Třetí čas historie. Keňan Kiptum ve Valencii oslnil při maratonském debutu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.12.2022 (11:27)     Sekcia sport

Keňan Kelvin Kiptum zaběhl při maratonském debutu ve Valencii čas 2:01:53 a zařadil se na třetí místo historických tabulek. Za světovým rekordem slavného krajana Eliuda Kipchogeho ze zářijového závodu v Berlíně zaostal o 44 sekund. Rychleji než Kiptum v minulosti zvládl maraton už jen Etiopan Kenenisa Bekele, který v roce 2019 v německé metropoli zvítězil za 2:01:41.

Útoky na historické časy. Tokijský maraton ovládli Kipchoge a Kosgeiová

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.03.2022 (10:29)     Sekcia sport

Znovu ukázal, že lepší maratonec na planetě neběhá. Dvojnásobný olympijský vítěz Eliud Kipchoge z Keni vyhrál Tokijský maraton v čase 2:02:40 hodiny a zaostal jen 61 sekund za svým světovým rekordem z roku 2018. Soutěž žen ovládla v japonské metropoli jeho krajanka Brigid Kosgeiová ve třetím nejlepším čase historie.

Tragická nehoda. Zemřel nejrychlejší maratonec historie Kiptum i se svým trenérem

Zdroj Zdroj: sport.cz     12.02.2024 (01:06)     Sekcia sport

Vloni v Chicagu se stal nejrychlejším maratoncem historie, světový rekord Kelvin Kiptum posunul na 2:00:35. A při dubnovém Rotterdamském maratonu chtěl keňský vytrvalec jako první v oficiálním závodě pokořit hranici dvou hodin. Bohužel už se o to nepokusí, v neděli zemřel při autonehodě ve věku 24 let.

Ironmana na Havaji vyhrál v rekordním čase norský triatlonista Iden

Zdroj Zdroj: sport.cz     09.10.2022 (09:47)     Sekcia sport

Norský triatlonista Gustav Iden vyhrál poprvé Ironmana a na mistrovství světa v dlouhém triatlonu na Havaji ukončil vítěznou německou sérii. Šestadvacetiletý Iden zvládl 3,86 km plavání, 180,2 km jízdy na kole a běžecký maraton v suverénně nejrychlejším čase havajské historie 7:40:24.

Keňan Kelvin Kiptum při maratónském debutu málem překonal rekord

Zdroj Zdroj: sport.cz     04.12.2022 (11:17)     Sekcia sport

Keňan Kelvin Kiptum zaběhl při maratonském debutu ve Valencii čas 2:01:53 a zařadil se na třetí místo historie. Za rekordem zaostal o 44 sekund.

Pražský maraton ovládl Hayle, z Čechů nejrychlejší Ediman

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.05.2024 (11:20)     Sekcia sport

Pražský maraton vyhrál Lemi Berhanu Hayle v neoficiálním čase 2:08:41, výrazně za traťovým rekordem. Vyhrál jako první Etiopan od roku 2019. Český mužský titul získal překvapivě Martin Edlman. Závod žen ovládla Etiopanka Bedatu Hirpaová.

Kipchoge utrpěl v Londýně první maratonskou prohru od roku 2013

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     04.10.2020 (14:26)     Sekcia sport

Londýn - Etiopan Shura Kitata překvapivě vyhrál Londýnský maraton. Ve sprinterském závěru porazil Vincenta Kipchumbu z Keni a zvítězil v čase 2:05:41 hodiny, třetí doběhl Etiopan Siay...

Londýnský maraton má hvězdného vodiče. Tempo bude řídit Mo Farah

Keňan Kipruto po jarním vítězství v Praze vyhrál i maraton v Bostonu

Kipruto vyhrál Bostonský maraton, ženám vládla jeho krajanka Kipyogeiová

Neřekla poslední slovo. Po nejlepším čase české historie Stewartová cílí na maraton

Král Gustav. Havajský Ironman má vládce z Norska, německá série skončila

Pražský maraton ovládli Etiopané. Českými mistry jsou Edlman a Pastorová

První Kipchogeho prohra po sedmi letech, Londýnský maraton překvapivě vyhrál Etiopan Kitata