Autokrosař Novotný je mistrem Evropy v kategorii Buggy1600

Zdroj Zdroj: sport.cz     09.10.2023 (10:24)     Sekcia sport

Autokrosař Jakub Novotný se ve španělské Mollerusse stal mistrem Evropy v kategorii Buggy1600. Rodák z Jičína ovládl závěrečný závod seriálu, druhého Markuse Wibbelera z Německa nakonec porazil o 17 bodů. celý článek

Autokrosař Nikodém se stal evropským šampionem v kategorii Super Buggy

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.10.2022 (08:34)     Sekcia sport

Autokrosař Petr Nikodém ovládl mistrovství Evropy v královské kategorii Super Buggy. Na první místo v seriálu se posunul vítězstvím v posledním závodě ve Španělsku. Nikodém se stal prvním českým vítězem ME v této kategorii od roku 2007, kdy získal titul Petr Bartoš.

Vylepšit bronz. Každý je pro mě soupeřem, ví autokrosař Novotný

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.06.2022 (07:15)     Sekcia sport

Před dvěma lety odjel Jakub Novotný poslední závod v kategorii Junior Buggy. Po jeho skončení v ní slavil titul autokrosového mistra Evropy. Poté si kvůli covidu rok v evropském šampionátu nezajezdil a před loňským se ve své kariéře posunul výš, společně se svým týmem se rozhodli pro přechod do kategorie Buggy 1600.

Kanoista Heger se stal v Krakově mistrem Evropy ve vodním slalomu v kategorii do 23 let

Zdroj Zdroj: sport.cz     03.10.2020 (17:33)     Sekcia sport

Kanoista Vojtěch Heger se stal v Krakově mistrem Evropy ve vodním slalomu v kategorii do 23 let. Bronzovou medaili vybojovala v Polsku kajakářka Antonie Galušková, jež odsoudila ke čtvrtému místu loňskou evropskou seniorskou šampionku Amálii Hilgertovou. Dvě medaile získali i junioři. Kanoista Adam Král má stříbro, kajakářka Kateřina Beková bronz.

Siao Him Fa vládne. Syn rodičů z Mauriciu je krasobruslařským mistrem Evropy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.01.2023 (21:29)     Sekcia sport

Příští středu bude francouzskému krasobruslaři Adamovi Siao Him Faovi dvaadvacet let. Ve finském Espoo si v pátečním večeru nadělil nádherný dárek, je novým mistrem Evropy v kategorii mužů. Ve volných jízdách uhájil více než desetibodový náskok z krátkého programu.

Heger je mistrem Evropy do 23 let ve slalomu na divoké vodě

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.10.2020 (18:20)     Sekcia sport

Vojtěch Heger se stal v Krakově mistrem Evropy do 23 let ve vodním slalomu v kategorii kanoistů. Bronzovou medaili vybojovala na kajaku Antonie Galušková, jež odsoudila ke čtvrtému místu loňskou evropskou seniorskou šampionku Amálii Hilgertovou. Dvě medaile získali i junioři. Kanoista Adam Král má stříbro, kajakářka Kateřina Beková bronz.

Judista Kopecký získal bronz na juniorském mistrovství Evropy

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.09.2021 (21:07)     Sekcia sport

Judista Adam Kopecký vybojoval bronz na juniorském mistrovství Evropy. Osmnáctiletý reprezentant navázal v kategorii do 81 kilogramů v Lucemburku na úspěch v dorostenecké kategorii, v níž se stal předloni mistrem světa.

Autokrosař Kubíček ovládl závod ME v Nové Pace

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     05.09.2021 (19:21)     Sekcia sport

Autokrosař Jakub Kubíček ovládl závod mistrovství Evropy v Nové Pace a po pátém dílu seriálu se posunul na průběžně druhé místo kategorie SuperBuggy.

Česko má juniorského mistra Evropy v časovce. Bomba, jásal kouč

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     24.08.2020 (15:22)     Sekcia sport

Osmnáctiletý český cyklista Mathias Vacek se stal mistrem Evropy v časovce v kategorii juniorů.

Autokrosový šampión Nikodém přešel do Super Buggy a ví: Konkurence je větší, každou chybu trestá

Zdroj Zdroj: sport.cz     28.07.2020 (19:37)     Sekcia sport

V posledních čtyřech sezonách autokrosař Petr Nikodém ovládl v Evropě kategorii do 1600 cm. Dvakrát se stal mistrem Evropy. V roce 2017 dokonce nejmladším v historii. Získal tehdy i první Zlatý volant, následně další dva. A letos vyrazil za novou výzvou, tou byl přechod do nejvyšší třídy Super Buggy. První závod v Poříčí nad Sázavou pro něj skončil hůř, než si vůbec dovedl představit. Ale ukázal také, že má na to, aby bojoval s nejlepšími Evropany. Jen nesmí dělat chyby. „Problém byl ve mně, jako tým jdeme správnou cestou," přiznal chlapsky.

Fejfar vstup do šampionátu odložil, začne až v Německu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.06.2022 (08:10)     Sekcia sport

Nijak neskrývá natěšenost na to, až si znovu zazávodí v kategorii, kterou před lety opustil. Přesto Václav Fejfar, zkušený autokrosař z Lužan u Jičína, svůj vstup do letošního mistrovství Evropy v autokrosu dobrovolně odložil.

Itálie je mistrem Evropy do 19 let. Ve finále porazila Portugalsko

Boxer Novák prohrál ve čtvrtfinále mistrovství Evropy

Nikodém vyhrál sedmý závod ME v Přerově a upevnil si vedení v seriálu. Enge měl premiéru