Choupenitch na SP v Tokoname prohrál s exmistrem světa a obsadil 19. místo

Zdroj Zdroj: sport.cz     09.12.2023 (16:11)     Sekcia sport

Alexander Choupenitch obsadil v Japonsku na Světovém poháru v šermu fleretem 19. místo. Stejně jako na úvodní listopadové akci v Istanbulu vyhrál bronzový olympijský medailista jediný duel a vypadl před branami osmifinále. celý článek

Choupenitch v Tokoname prohrál s exmistrem světa a obsadil 19. místo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.12.2023 (16:03)     Sekcia sport

Alexander Choupenitch obsadil v Japonsku na Světovém poháru v šermu fleretem 19. místo. Stejně jako na úvodní listopadové akci v Istanbulu vyhrál bronzový olympijský medailista jediný duel a vypadl před branami osmifinále.

Fleretista Choupenitch vypadl na MS v osmifinále, podlehl olympijskému vítězi

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.07.2023 (16:23)     Sekcia sport

Šermíř Alexander Choupenitch vypadl na mistrovství světa v Miláně v osmifinále soutěže fleretistů a obsadil desáté místo. S olympijským vítězem Cheung Ka Longem z Hongkongu, který byl předloni na hrách v Tokiu jeho jediným přemožitelem, prohrál 8:15.

Fleretista Choupenitch skončil na Světovém poháru v Tokiu šestý, vyhrál Marini

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.12.2022 (14:13)     Sekcia sport

Fleretista Alexander Choupenitch obsadil šesté místo na Světovém poháru v Tokiu, kde loni vybojoval olympijský bronz. Ve čtvrtfinále českého šermíře zastavil klubový kolega Francouz Maxime Pauty. Před ním Choupenitch porazil v osmifinále bronzového z letošního mistrovství světa Nicka Itkina z USA.

Šermíř Choupenitch byl dvacátý na Grand Prix v Koreji

Zdroj Zdroj: sport.cz     16.05.2022 (11:02)     Sekcia sport

Fleretista Alexander Choupenitch obsadil 20. místo na šermířské Grand Prix v korejském Inčchonu. Bronzový olympionik z Tokia z pozice světové osmičky startoval přímo v hlavní soutěži a v 1. kole porazil domácího soupeře z třetí stovky žebříčku FIE Čche Tong-juna 15:8. V souboji o postup mezi nejlepších 16 šermířů byl ale nad jeho síly Španěl Carlos Llavador. Se světovou šestnáctkou Choupenitch prohrál 11:15. Llavadorovi se povedla odveta za vyřazení na loňské olympiádě.

Šermíř Choupenitch páté místo neobhájil, na ME skončil dvacátý

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.06.2023 (20:08)     Sekcia sport

Alexander Choupenitch nenavázal na mimořádném mistrovství Evropy v šermu v Plovdivu na páté místo z loňského kontinentálního šampionátu v Antalyi. Bronzový olympijský medailista ve fleretu obsadil v Bulharsku dvacáté místo po vyřazení v druhém kole.

Choupenitch obsadil třetí místo na turnaji Grand Prix v Turíně

Zdroj Zdroj: sport.cz     12.02.2023 (20:20)     Sekcia sport

Šermíř Alexander Choupenitch obsadil třetí místo na turnaji Grand Prix v Turíně. Na stupně vítězů v této sérii se dostal potřetí v kariéře.

Šermíř Choupenitch skončil při obhajobě pátého místa na ME dvacátý

Zdroj Zdroj: sport.cz     18.06.2023 (20:10)     Sekcia sport

Fleretista Choupenitch byl na ME pátý, o medaili ho připravil favorit Garozzo

Zdroj Zdroj: sport.cz     18.06.2022 (17:38)     Sekcia sport

Fleretista Alexander Choupenitch obsadil na šermířském mistrovství Evropy v Antalyi páté místo. Bronzový olympijský medailista na šampionátu v Turecku vyhrál osm zápasů za sebou, než ho ve čtvrtfinále zastavil Ital Daniele Garozzo. Světové dvojce a nejvýše postavenému Evropanovi v žebříčku FIE podlehl Choupenitch 6:15.

Choupenitch na SP v Plovdivu neuspěl, prohrál hned první zápas

Zdroj Zdroj: sport.cz     30.04.2022 (14:55)     Sekcia sport

Fleretista Alexander Choupenitch nepotvrdil na Světovém poháru v Plovdivu roli pětky světového žebříčku a turnaj pro něj skončil po jediném zápase. Díky postavení v pořadí mezinárodní federace FIE měl bronzový medailista z tokijské olympiády jistý start přímo v hlavním pavouku pro 64 nejlepších šermířů, ale hned na úvod nestačil na Francouze Pierrea Loisela. S 46. fleretistou světa prohrál Choupenitch jednoznačně 5:15 a byl klasifikován na 33. místě.

Fleretista Choupenitch skončil na ME pátý, o medaili ho připravil favorit Garozzo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.06.2022 (18:03)     Sekcia sport

Fleretista Choupenitch vyhrál v Bělehradě jeden zápas a skončil osmnáctý

Choupenitch byl třetí na Grand Prix fleretistů v Turíně

Šermíři Choupenitchovi první Světový pohár v novém roce nevyšel

Fleretista Choupenitch byl dvanáctý v Dauhá, porazil i olympijského vítěze

Fleretista Choupenitch byl dvanáctý na GP v Dauhá, porazil i olympijského vítěze