Hackeři měli na mušce i ministerstvo vnitra. Kyberútoky v Česku už řeší také americká FBI

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     22.04.2020 (05:00)     Sekcia domácí

Palba na české cíle pomocí jedniček a nul jako by nebrala konce. Podle zjištění serveru Lidovky.cz se mezi cíli hackerů objevily minulý týden i informační systémy ministerstva vnitra. Nešlo však o masivní snahu vyřadit je z provozu jako v případě některých českých nemocnic i třeba pražského letiště v uplynulých týdnech. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Hackeři napadli zdravotnické zařízení vnitra, podle Hamáčka se k datům nedostali

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     17.03.2021 (19:42)     Sekcia domaci

Zdravotnické zařízení ministerstva vnitra, které má citlivé informace o příslušnících bezpečnostních složek, napadli hackeři. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) se útok nezdařil. Zranitelnosti poštovních serverů Microsoft Exchange využili hackeři také k napadení systémů pražského magistrátu nebo ministerstva práce a sociálních věcí.

 

Hackeři znásobili podvodné telefonáty, při nichž se vydávají za banky. Policie řeší desítky případů

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     19.05.2021 (12:15)     Sekcia domaci

Hackeři znásobili podvodné telefonáty, při kterých se vydávají za bankovní instituce. Podle údajů Policie ČR řeší nyní kriminalisté desítky nových případů a škody se pohybují v řádech milionů korun. Hackeři se z obětí se snaží vylákat hesla do internetového bankovnictví nebo údaje k platebním kartám pod záminkou ochrany proti falešnému kybernetickému útoku na jejich účty. Na tyto praktiky nedávno upozornil také Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

 

Hackeři napadli zdravotnické zařízení vnitra, které má citlivé informace policistů

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     17.03.2021 (18:00)     Sekcia domaci

Respekt a Aktuálně.cz: Útok, který začali čínští vládní hackeři, zasáhl i Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra, které ošetřuje policisty.

 

Ostravskou fakultní nemocnici v noci napadli hackeři, útok se podařilo odrazit

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     17.04.2020 (11:52)     Sekcia domaci

Před kyberútoky na nemocnice ve čtvrtek varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

 

Rakušan: Ministerstvo spustí platformu pro organizaci pomoci i dobrovolníků

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     26.02.2022 (19:39)     Sekcia domaci

Ministr vnitra Vít Rakušan po jednání krizového štábu řekl, že ministerstvo vnitra spustí platformu pro organizaci pomoci i dobrovolníků. Ministerstvo zahraničí také hledá dobrovolníky, kteří mluví ukrajinsky a mohou pomoci v call centrech.

 

Hackeři se už pokusili o útok na nemocnice i ministerstvo zdravotnictví, prozradil Vojtěch

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     16.04.2020 (18:40)     Sekcia domaci

Hackeři se už nyní pokusili napadnout některé nemocnice i ministerstvo zdravotnictví. V Senátu to ve čtvrtek řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Útoky se podle něj zatím daří odvracet, ale mohou postupně zesilovat.

 

Systém veřejné správy čelil kybernetickému útoku. Hackeři napadli Prahu i ministerstvo práce a sociálních věcí

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     05.03.2021 (07:12)     Sekcia domaci

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva.

 

Co bude s nakaženými cizinci bez povolení k pobytu? Ministerstvo vnitra a obrany musí najít řešení

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     07.09.2020 (15:42)     Sekcia domaci

Vládní rada pro zdravotní rizika v pondělí jednala o cizincích, kteří jsou v Česku nelegálně a nakazí se covidem-19. ČTK to řekl místopředseda Rady Asociace krajů Jiří Běhounek (za ČSSD). Navrhnout postup by měla ministerstva obrany a vnitra. Rada se zabývala i problematikou roušek a dalších preventivních opatření proti koronaviru na úřadech, jejich zaměstnanci na státní, krajské i obecní úrovni by se měli řídit stejnými doporučeními.

 

Výhrůžky zaměstnanci ruské ambasády v Česku řeší policie

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     12.05.2020 (19:59)     Sekcia domaci

Praha - Výhrůžky zaměstnanci ruské ambasády v Česku řeší policie. V České televizi (ČT) to řekl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD). Věc ministerstvo předalo policii...

 

Rakušan: Migrační krize dosud ministerstvo vnitra stála asi 10 miliard

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     03.04.2022 (12:38)     Sekcia domaci

Praha - Ministerstvo vnitra dosud stálo zvládání migrace z Ukrajiny deset miliard korun. V České televizi (ČT) to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Celkové náklady migrační krize...

Ministerstvo vnitra už hledá dodavatele kvůli testování ve školách. Vybírá podle ceny

Ministerstvo vnitra uzavřelo osm smluv s českými firmami na dodávky ochranných pomůcek za 76 milionů

Vnitro se chce pojistit před kolapsem krematorií. Pořídí tři mrazicí boxy za 15 milionů

Ministerstvo vnitra zorganizuje volby v pěti obcích postižených povodněmi

Ministerstvo vnitra připravilo novelu, která umožní nepodat informace o krizových řešeních

ÚOHS potrestal ministerstvo vnitra pokutou 800.000 Kč za nákup zbraní bez tendru

Ministerstvo dál řeší, koho po Stiborkovi pověří vedením IKEM

NKÚ: Ministerstvo vnitra nesleduje konkrétní dopady podpory na migrační politiku

Výhrůžky zaměstnanci ruské ambasády řeší policie, potvrdil Petříček. Postup označil za standardní

Vnitro převezme během tří let téměř 3300 aut Škoda, nyní si vzalo prvních 35. Skončí hlavně u policie a hasičů

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc za nákup zbraní pro policii bez tendru

Za roušky zabavené v Lovosicích přijde kraji odškodné. Částku 26 milionů zaplatí ministerstvo vnitra

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Česku pomůže v boji proti covidu sedm amerických zdravotníků. Přijet by měli v polovině listopadu

Rvačky, krádeže i vraždy. Dětských zločinců v Česku přibývá, odborníci viní nefunkční rodiny

Hackeři z Gazy napadali počítače českých firem. Vydělali tak stovky tisíc dolarů

Vnitro oblepí zemí plakáty vyzývajícími k dodržování pravidel proti šíření covidu. Inspirovalo se ve Velké Británii

Ministerstvo vyřadilo firmu Chironax ze soutěže na dodávky testů do škol. Je napojená na stíhaného lobbistu

Otázky a odpovědi: Omezení pohybu po Česku. Co platí a jaké jsou výjimky?

Řízení kvůli přestupkům za zrušená opatření se zastaví, řekl Hamáček

MMR řeší námitku proti územnímu rozhodnutí k Pražskému okruhu

NKÚ: Náklady na státní vysoké školy pro policisty a vojáky rostly

Vnitro prohrálo soudní spor s řidičem, postup policie byl nepřiměřený

Pro testování ve firmách by se mohly využít testy objednané do škol, míní Hamáček

Krizový štáb řeší migranty z Ukrajiny, ministr vnitra Vít Rakušan vystoupí okolo čtvrté

Vnitro dnes zahájí kontrolu nakládání s dokumenty v prezidentské kanceláři

Vláda schválila zprávu o extremismu, podle Válka zas přichází nebezpečí z Kremlu

Anonym nahlásil bombu v budově ministerstva vnitra. Hamáček musel posunout tiskovou konferenci

Vakcína na covid-19 vyráběná u nás, by se v Česku mohla i testovat. Máme však málo nakažených, říká Prymula

V Česku vyráběná vakcína na covid-19 by se u nás mohla i testovat. Máme však málo nakažených, říká Prymula

Hackeři zaútočili na tři soukromé polikliniky v centru Prahy, lékaři nemají přístup do databází

MV zatím neví, kolik Afghánců chce v ČR zůstat. Jasněji bude po pohovorech

NÚKIB zaznamenal při koronakrizi asi o třetinu víc incidentů. Česku se zatím významné kyberútoky vyhýbají

Mynář s Nejedlým měli číst tajnou zprávu o Vrběticích dříve než Zeman. Ačkoliv ani jeden z nich nemá prověrku

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy