Brusel chce do obnovy evropských ekonomik vložit 750 miliard eur. Půlku si vypůjčí na finančních trzích

Zdroj Zdroj: ihned.cz     27.05.2020 (12:48)     Sekcia domácí

Evropská komise chce v rámci pokrizové obnovy evropských ekonomik poskytnout členským zemím Evropské unie 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun). Půl bilionu eur z částky, kterou si plánuje bezprecedentně vypůjčit na finančních trzích, budou přímé... celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

‚Sanování starých problémů pod rouškou viru.‘ Česko má zásadní výhrady k rozdělování peněz z fondu obnovy EU

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     18.06.2020 (16:30)     Sekcia domaci

Česká vláda má zásadní výhrady proti způsobu rozdělování peněz z připravovaného evropského fondu obnovy, v jehož rámci by si měla EU půjčit na finančních trzích 750 miliard eur. Premiér Andrej Babiš (ANO) na čtvrtečním jednání sněmovního evropského výboru nevyloučil ani případné veto návrhu, pokud by se nepodařilo české připomínky vyřešit.

 

Upravený návrh v Bruselu hraje podle Babiše Česku do karet. Mělo by dostat o 75 miliard korun více

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     19.07.2020 (10:22)     Sekcia domaci

Česká republika by mohla z unijního fondu obnovy díky změně kritérií získat skoro o 2,8 miliardy eur (75 miliard Kč) více, než podle původního návrhu Evropské komise (EK). Po skončení druhého dne summitu Evropské unie věnovaného fondu obnovy ekonomik po koronavirové krizi a budoucímu sedmiletému rozpočtu to řekl premiér Andrej Babiš. Podle upraveného návrhu šéfa Evropské rady Charlese Michela by mohla Česku přibýt miliarda eur (asi 27 miliard Kč) ve víceletém rozpočtu v rámci kohezní politiky.

 

Česko chce od Evropské unie 180 miliard korun z mimořádného fondu. Na vyhodnocení jsou dva měsíce

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     02.06.2021 (10:28)     Sekcia domaci

Česká republika odeslala Evropské komisi (EK) národní plán obnovy, na jehož základě může země čerpat přes 180 miliard Kč z mimořádného fondu obnovy. Komise to ve středu uvedla v tiskové zprávě, podle níž je Česká republika 23. členskou zemí, která strategii investic z krizového balíku do Bruselu odeslala. Exekutiva Evropské unie má nyní dva měsíce na zhodnocení toho, zda plán odpovídá kritériím stanoveným pro využití peněz.

 

Komise zřejmě schválí český plán obnovy v hodnotě 180 miliard. V Praze jej představí šéfka von der Leyenová

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     16.07.2021 (11:35)     Sekcia domaci

Evropská komise nejpozději v pondělí dokončí hodnocení českého plánu obnovy, na jehož základě dostane Česko z mimořádného pandemického fondu přibližně 180 miliard korun. V pátek to sdělily zdroje z unijní exekutivy, podle nichž se předsedkyně komise Ursula von der Leyenová chystá v pondělí do Prahy, kde bude schválený plán prezentovat.

 

Strojové učení na finančních trzích: funguje to v praxi, ale bude to fungovat v teorii?

Zdroj Zdroj: ihned.cz     29.06.2020 (11:40)     Sekcia domaci

Týdeník The Economist ve svém článku o nadvládě strojů na trzích píše: "Po 30 let kvantitativní investování začínalo hypotézou. Analytici poté tuto hypotézu testovali proti historickým datům a vyvozovali závěr, zda hypotéza platí. Nyní je pořadí...

 

Havlíček: Vláda navýšila Národní plán obnovy o rezervu na 191 mld.

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     15.04.2021 (12:05)     Sekcia domaci

Praha - Vláda navýšila Národní plán obnovy, který má být podkladem pro čerpání peněz z nového fondu EU, o desetiprocentní rezervu na téměř 191 miliard korun. Učinila tak po konzultaci...

 

Babiš předal šéfce EK von der Leyenové plán, jak Česko využije peníze z fondu covidové obnovy

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     15.10.2020 (13:58)     Sekcia domaci

Český premiér Andrej Babiš ve čtvrtek předal předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové takzvaný plán obnovy, na jehož základě může Česko získat až 182 miliard korun z unijního fondu krizové pomoci ekonomikám stiženým koronavirovými omezeními.

 

Vláda projednává Národní plán obnovy i koronavirovou agendu. Možná se bude řešit i sport

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     17.05.2021 (15:12)     Sekcia domaci

Národní plán obnovy s investicemi za zhruba 200 miliard korun projednává v pondělí vláda ANO a ČSSD. Nad rámec řádného programu se ministři zabývají i koronavirovou agendou. Projednat by měli například návrh, aby se limit pro sportování uvnitř zvýšil na třicet lidí, případně pravidla pro testování ve školách v přírodě.

 

Praha schválila klimatický plán, opozice ho nepodpořila. Investici za 230 miliard chce získat hlavně z EU

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     27.05.2021 (21:29)     Sekcia domaci

Praha má klimatický plán, podle kterého má do roku 2030 investovat 230 miliard korun do 69 opatření zaměřených na snížení emisí oxidu uhličitého v metropoli o 45 procent, k čemuž se město zavázalo v roce 2019. Dokument po čtyřhodinové diskusi schválili zastupitelé. Většinu peněz chce magistrát získat z evropských fondů. Většina zastupitelů opozičních ODS a ANO plán nepodpořila, vesměs argumentovali tím, že je nereálný a nedostatečně připravený.

 

Podpořte plán na ekonomické oživení EU, vyzvali Babiše Piráti, TOP 09, STAN a lidovci

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     09.07.2020 (11:50)     Sekcia domaci

Podle stran nelze hledět jen na okamžitý finanční prospěch Česka, ale je třeba vzít v potaz i kondici dalších evropských ekonomik.

Babiš přivítal předsedkyni Evropské komise Von der Leyenovou, ta v Praze prezentuje schválený plán obnovy

Pandemií zkoušené školství má obdržet finanční injekci z EU. Na digitalizaci by mělo jít více než 5 miliard

Senát chce prodloužit výplatu příspěvku v karanténě na dva týdny

Česko bude mít větší volnost v převodech peněz z EU. Je to úspěch, tvrdí Babiš

Babiš se obává zadlužení EU a zpomalení sbližování ekonomik, chce zachovat dosavadní vzorec

Živě: Poslanci řeší covid na Karvinsku a fond obnovy EU

Češi kvůli krizi mnohem více investují do zlata

Tripartita projedná dopady Zelené dohody na ČR a plán obnovy

Babiš: Boj o rozpočet EU bude dlouhý. Plán obnovy sankcionuje státy s podprůměrnou nezaměstnaností

Mariánský sloup je dokonalým symbolem české rozhádanosti

EK schválila Česku revidovaný plán obnovy, přinese navíc 2,2 mld. eur

Kurz koruny zpevňuje. Nahrává tomu ústup pandemie a vyhlídka na globální ekonomické oživení

Stát i přes stopku dal dotaci firmě Agrofertu. Chce otestovat, zda ji proplatí Brusel

Pavel chce v Římě představit 11 bodů důležitých pro plán obnovy na Ukrajině

Summit EU brzdí debata o výši fondu obnovy, řekl Babiš. Snížení částky podporuje

Firmy mohou žádat o příspěvek z plánu obnovy na digitální vzdělávání zaměstnanců

ŽIVĚ: Sněmovna na mimořádné schůzi řeší covid na Karvinsku a fond obnovy EU

Během propadů jsme nepanikařili, akcie Alibaby jsme si nechali a Visu dokoupili, říká investorka Zychová

Doživotně odsouzený vrah Kott se u plzeňského soudu domáhá obnovy procesu

Lídři členských zemí řeší plán obnovy EU. V sázce je 42 milionů pracovních míst, varují odbory

Praha vyzvala vládu, aby kompenzovala trhovce, sama je chce podpořit

Obrana chce pořídit nová děla za šest miliard z Francie. Nynější houfnice si armáda ponechá v rezervě

Peníze z plánu obnovy, 2,6 miliardy korun, pomohou kultuře ČR hlavně v regionech

Poslanci budou pokračovat v debatě o národním plánu obnovy

ŽIVĚ: Kulhánek se vyjádří k aktuálnímu stavu podpory obnovy po povodních

Opravdu si musíme v EU pomáhat? Finanční injekce Itálii se podobá výpalnému, za které země zůstane v eurozóně

Půl bilionu na záchranu Evropy: Macron a Merkelová představili ambiciózní plán na podporu krizí postižených ekonomik

Evropská komise chce dát na boj s následky pandemie 750 miliard eur. Česko by na návrhu mírně prodělalo

Armáda chce nakoupit francouzská děla za šest miliard. Nyní používané DANY nemají dostatečný dostřel

Aerolinka Norwegian stornovala u Boeingu zakázku za 10 miliard dolarů. Chce i odškodnění za to, že Maxy nemohly létat

Babiš čeká ještě dlouhou debatu o evropském fondu po pandemii

Senát chce prodloužit výplatu příspěvku v karanténě na dva týdny. Rozhodnou poslanci

Strojové učení na trzích: investování se definitivně otevírá světu dat

Respirátory z ČVUT získaly evropskou certifikaci. Mají velký potenciál uspět na evropských trzích

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy