Na Táborsku se objevilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     22.01.2021 (19:13)     Sekcia domácí

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

V Česku se objevilo osmé ohnisko ptačí chřipky. Veterináři vyhlásili desetikilometrové ochranné pásmo

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     01.03.2021 (13:41)     Sekcia domaci

V malochovu drůbeže v obci Hněvnice bylo potvrzeno druhé ohnisko ptačí chřipky v Plzeňském kraji. Jde o osmé ohnisko v Česku, 45 ptáků v něm bylo utraceno. Chovatel nahlásil v sobotu úhyn šesti slepic z celkového počtu 51 kusů drůbeže, subtyp chřipky H5N8 v chovu potvrdil Státní veterinární ústav Praha. ČTK to sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

 

Devatenácté ohnisko ptačí chřipky je ve středočeském malochovu, uhynulo tam 11 slepic

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     25.03.2021 (15:59)     Sekcia domaci

Devatenácté letošní ohnisko ptačí chřipky je v malochovu v Osadě Labíčko u Čelákovic ve Středočeském kraji. Chovatel tam měl zhruba 40 slepic. Devatenácté letošní ohnisko ptačí chřipky je v malochovu v Osadě Labíčko u Čelákovic ve Středočeském kraji v okrese Praha - východ.

 

Dvacáté ohnisko ptačí chřipky je na Jičínsku. Chovateli uhynuly tři slepice, přesto musí přijmout opatření

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     26.03.2021 (11:24)     Sekcia domaci

Letošní dvacáté ohnisko ptačí chřipky je v malochovu drůbeže v obci Vysoké Veselí na Jičínsku v Královéhradeckém kraji. Chovatel nahlásil úhyn všech tří svých slepic. Přestože jde pouze o několik zvířat, musí veterináři vypsat mimořádná veterinární opatření, sdělil v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

 

Ohniska ptačí chřipky jsou již v polovině krajů, nové přibylo v Osvětimanech na Zlínsku

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     15.03.2021 (12:19)     Sekcia domaci

Dvanácté ohnisko ptačí chřipky bylo potvrzeno v dosud nezasaženém regionu, v chovu v Osvětimanech ve Zlínském kraji. Bylo tam 400 kusů drůbeže, o víkendu ji veterináři utratili, sdělil ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Ohniska v chovech jsou tak v sedmi krajích, tedy v polovině krajů v ČR. Zlínské ohnisko je druhé, které není v malochovu.

 

Veterináři na Táborsku prověří kvůli ptačí chřipce chovy drůbeže

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     25.01.2021 (10:13)     Sekcia domaci

České Budějovice - Veterináři dnes zkontrolují drobné chovy drůbeže v Dlouhé Lhotě na Táborsku, kde se minulý týden prokázal výskyt ptačí chřipky. Zkontrolují i tři velké komerční...

 

Veterináři na Táborsku prověřili kvůli ptačí chřipce chovy

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     25.01.2021 (16:28)     Sekcia domaci

České Budějovice - Veterináři zkontrolovali drobné chovy drůbeže v Dlouhé Lhotě na Táborsku, kde se minulý týden prokázal výskyt ptačí chřipky. Prošli 21 chovů, nikde se nákaza...

 

Ptačí chřipka se dostala i do Plzeňského kraje. U Přeštic uhynulo 21 kusů drůbeže

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     12.02.2021 (15:28)     Sekcia domaci

Ptačí chřipka se rozšířila do čtvrtého kraje, Plzeňského. Veterináři ve vesnici Bzí, což je část obce Letiny poblíž Přeštic, potvrdili páté české ohnisko. Bylo v malochovu drůbeže, kde do pátečního rána uhynulo šest z 21 kusů drůbeže, další ptáci vykazovali klinické příznaky. Vyšetření potvrdilo subtyp H5N8, sdělil dnes ČTK za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer.

 

V Česku je už 10 ohnisek ptačí chřipky v šesti krajích, nově i v Moravskoslezském

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     08.03.2021 (14:48)     Sekcia domaci

Veterináři potvrdili o víkendu deváté a desáté ohnisko ptačí chřipky v Česku. V obou případech šlo o malochovy, nově byl jeden v Moravskoslezském kraji. Druhé nové ohnisko bylo ve středních Čechách, kde už byla chřipka dříve zjištěna, sdělil v pondělí za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer. Ohniska v chovech jsou tak už v šesti krajích.

 

Ptačí chřipka se rozšířila na Vysočinu, jde již o šesté ohnisko. Chov s 300 opeřenci veterináři utratí

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     19.02.2021 (14:36)     Sekcia domaci

Ptačí chřipka se rozšířila do šestého kraje, nové ohnisko je v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku v Kraji Vysočina. Letos poprvé nejde o malochov, bylo v něm 300 kusů drůbeže. Chovatel nahlásil veterinářům úhyn zhruba 60 slepic a hus za jeden den. Jak se nákaza do chovu dostala, se zatím neví, je to předmětem šetření, sdělil v pátek ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

 

Ptačí chřipka se objevila už i na Pardubicku. Nákazu přenesli jako v přechozích případech vodní ptáci

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     03.02.2021 (17:10)     Sekcia domaci

Ptačí chřipka se rozšířila také do Pardubického kraje. Veterináři v malochovu v obci Ronov nad Doubravou na Chrudimsku potvrdili třetí ohnisko v ČR. Podobně jako u předchozích dvou ohnisek v jižních a středních Čechách se slepice nakazily od volně žijících vodních ptáků, sdělil ve středu ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Potvrdily se další případy ptačí chřipky, vláda zakázala chov drůbeže ve volných výbězích

Ptačí chřipka se rozšířila do středu Čech, veterináři potvrdili ohnisko na Benešovsku

Nové ohnisko koronaviru na Kutnohorsku se objevilo v Církvici

Na Příbramsku byl prokázán nebezpečný podtyp ptačí chřipky, kterým se může nakazit i člověk

V Česku jdou další tři ohniska ptačí chřipky, utraceno bude muset být 11 tisíc kachen

Nové ohnisko koronaviru na Kutnohorsku se objevilo v obci Církvice, ve firmě se tam nakazilo 13 pracovníků

V Česku se po čtyřech měsících objevila ptačí chřipka, na Příbramsku uhynulo pět hus

Na Plzeňsku se objevilo nové ohnisko koronaviru. V Tatiné je po rodinné oslavě deset nakažených

V Česku se po roce znovu objevila ptačí chřipka, potvrdila se u dvou uhynulých labutí na Písecku

V Kosičkách pokračuje likvidace chovu nakaženého ptačí chřipkou. Hasiči musí dohromady usmrtit 170 tisíc slepic

Ptačí chřipka se potvrdila u volně žijících ptáků na Moravě i v Praze

Nové ohnisko koronaviru? Na Hané se nakazila desítka zaměstnanců tradiční mlékárny

Ve firmě na Kutnohorsku se objevilo nové ohnisko koronaviru, rodiny pracovníků čeká karanténa

Ve firmě na Liberecku se objevilo nové ohnisko koronaviru, za dva dny tam testy odhalily 34 nakažených

Při nehodě nákladního vozu na Táborsku zahynuli dva lidé

Hrozí na podzim dvojpandemie? Lékaře znepokojuje loňská absence chřipky

Konec drcení kohoutků. Francie a Německo chtějí ohleduplnější chov drůbeže, Česko zatím váhá

Na D3 na Táborsku několik aut v mlze narazilo do předmětu na silnici

Ohnisko havárie v Hustopečích n. B. bude chráněno i protipovodňovými hrázemi

Při srážce auta s vlakem na Táborsku zahynul řidič automobilu

Kvůli nehodě kamionu je na Táborsku uzavřena dálnice D3

V základní a mateřské škole na Uherskohradišťsku se objevilo ohnisko britské mutace. Nakažených je 28

Ptačí hodinky se zatím zúčastnilo 23.000 lidí, meziročně více

V Chebu začali dezinfikovat nemocnici. Ta je označována za lokální ohnisko nákazy koronavirem

Univerzita Karlova představí sady pro testování covidu a chřipky - video

Lékař: Příznaky chřipky a covidu jsou podobné, potřeba je test

Lékaři varují před souběhem chřipky a covidu. Laik nemoci nerozená, jeden rozdíl ale existuje

Laboratoře v ČR nezaznamenaly v sezoně ani jeden případ chřipky

Státní zdravotní ústav: Epidemie chřipky je poblíž svého letošního vrcholu

Na jihu Moravy se nejspíš objevilo tornádo, Břeclavsko postiženo silnou bouří

V Teplicích se na zdi natřené v barvách ukrajinské vlajky objevilo písmeno Z

Chřipková sezona bude letos mírná, výskyt viru je nevýznamný. Přispěla k tomu opatření kvůli covidu

Hygienici v Praze zaznamenali první případ indické mutace koronaviru

Ptačí chřipka na Jindřichohradecku. Veterináři tu utratili desítky slepic a kohoutů

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy