Babiš dostal maximální pokutu za střet zájmů. Černošice trestají, že ovládá média

Zdroj Zdroj: blesk.cz     30.09.2021 (07:20)     Sekcia bulvár

Černošický městský úřad uložil premiérovi Andreji Babišovi (ANO) pokutu 250.000 korun za přestupek proti zákonu o střetu zájmů za to, že ovládá média. Právu to řekl Václav Knotek, který premiéra v tomto správním řízení zastupuje. Dodal, že podají odvolání. Černošický úřad uvedl, že jde o „nadále trvající přestupek“. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Babišovi hrozí tučná pokuta. Úředníci vrací do hry řízení o střetu zájmů, které odmítl za Jermanové kraj

Zdroj Zdroj: blesk.cz     26.04.2021 (14:28)     Sekcia bulvar

Městský úřad v Černošicích u Prahy opět zahájil správní řízení s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Důvodem je podezření ze spáchání přestupku proti zákonu o střetu zájmů. Babišovi hrozí pokuta od 5000 do 250.000 korun, uvedl dnes server Seznam Zprávy. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá, jeho aktuální vyjádření ČTK zjišťuje.

 

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Premiér porušování zákona odmítá

Zdroj Zdroj: blesk.cz     22.09.2021 (18:29)     Sekcia bulvar

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

 

„Není to prodej rohlíku na krámě.“ Agrofert neprodám, střet zájmů vyřeším, vzkázal Babiš

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.11.2025 (10:29)     Sekcia bulvar

Předseda hnutí ANO a pravděpodobný budoucí premiér Andrej Babiš zopakoval, že neprodá holding Agrofert a že střet zájmů vyřeší v souladu s českými a evropskými zákony. Uvedl to dnes ve videu na sociálních sítích. Prezident Petr Pavel trvá na tom, že by měl Babiš řešení představit veřejnosti.

 

Babiš má stále střet zájmů, uvedl Senát v usnesení. A vyzývá premiéra k řešení

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.10.2020 (17:33)     Sekcia bulvar

Premiér Andrej Babiš (ANO) je ve střetu zájmů, uvedl v dnešním usnesení Senát. Potvrdil závěry své dočasné komise, jež posuzovala unijní audity ohledně Babiše a dotací pro holding Agrofert. Horní komora vyzvala Babiše a vládu, aby střet zájmů vyřešili. Ministerský předseda nařčení ze střetu zájmů opakovaně odmítá.

 

Premiér Babiš se brání střetu zájmů: Žaluje Černošice

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     27.07.2021 (05:00)     Sekcia bulvar

Žalobu na radnici v Černošicích podal premiér Andrej Babiš (66, ANO). Vadí mu, že se úřad opět zabývá možným přestupkem proti zákonu o střetu zájmů kvůli vlastnictví mediálních společností Mafra a Londa.

 

Babiš dál ovládá Agrofert, má jasno Zeman. A řekl, proč nepodal žalobu na střet zájmů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     04.08.2020 (10:14)     Sekcia bulvar

Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) konstatovalo, že premiér Andrej Babiš (ANO) má nadále rozhodující vliv na firmy z holdingu Agrofert. Vyplývá to z odůvodnění rozhodnutí, kterým nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v červenci odmítl podat správní žalobu týkající se Babišova údajného střetu zájmů kvůli ovládání médií. Závěr krajského úřadu, že premiér ve střetu zájmů není, NSZ výslovně označilo za nesprávný. Na dokument dnes upozornil server Neovlivní.cz.

 

ŽIVĚ: Babiš se rozbrečel kvůli synovi, na mimořádné schůzi poslanců střet zájmů odmítl vysvětlit

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.11.2025 (20:15)     Sekcia bulvar

Předseda ANO Andrej Babiš odmítl odpovídat na dotazy poslanců, jak před očekávaným jmenováním premiérem vyřeší budoucí střet zájmů ohledně svého holdingu Agrofert. Babiš to uvedl na závěr svého projevu při mimořádné schůzi Sněmovny, v němž zhruba půldruhé hodiny líčil své podnikání a politické působení.

 

„Nevratně se vzdávám firmy Agrofert!“ Babiš v emotivním videu oznámil, jak vyřešil střet zájmů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     04.12.2025 (19:45)     Sekcia bulvar

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš oznámil, jak se vypořádá se střetem zájmů, do kterého by se jako výhradní majitel skupiny Agrofert dostal po jmenování předsedou vlády. "Nevratně se vzdávám firmy Agrofert. Bude ji spravovat nezávislý správce," oznámil Babiš ve videu.   

 

Komise: „Babiš ovládá společnosti ze skupiny Agrofert.“ Neřídím je, brání se premiér

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.11.2020 (12:33)     Sekcia bulvar

„Pan Babiš ovládá společnosti ze skupiny Agrofert,“ uvedla dle Českého rozhlasu Evropská komise v dalším rozboru kauzy údajného střetu zájmů českého premiéra. Babiš jej v minulosti opakovaně odmítl. A učinil tak i nyní. Pro iRozhlas.cz, který na nejnovější dopis z Bruselu upozornil, šéf ANO uvedl, že Agrofert neřídí a dle platných zákonů, tedy tzv. lex Babiš jej převedl do svěřenských fondů.

 

Babiš se zbaví Agrofertu: 10 otázek a odpovědí. Opravdu vyřešil střet zájmů? Zůstane v holdingu rodina?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.12.2025 (05:00)     Sekcia bulvar

Jeden z nejbohatších Čechů a šéf ANO Andrej Babiš (71) se hodlá zbavit holdingu Agrofert. Plánuje ho dát do takzvaného »blind trust« fondu, aby firmu mohla rodina získat zpět až po jeho smrti. Podle prezidenta Petra Pavla (64) tím vyřešil střet zájmů, a v úterý ho tak jmenuje premiérem. Blesk přináší 10 otázek a odpovědí ohledně Babišova plánu...

Babiš se rozbrečel kvůli synovi, na mimořádné schůzi poslanců střet zájmů odmítl vysvětlit

Babišova žaloba Černošice nezastavila. Úřad dál bude posuzovat premiérův střet zájmů

Babiš je ve střetu zájmů, trvá na svém Brusel. Komise poslala do Česka jasný vzkaz

„Strašlivý“ účet pro Agrofert? Mohl by vracet až 4,5 miliardy, hrozí Nekula

Zneužili nemocného člověka! Babiš se ve Sněmovně rozbrečel kvůli synovi, střet zájmů nevysvětlil

„Babiš učiní nevratné kroky.“ U Moravce ho bránila kvůli střetu zájmů Schillerová

Babišův údajný střet zájmů jde k ledu. Zeman žalobu nepodá, nevidí veřejný zájem

Česko bude pykat?! Pokuta 85 milionů z EU za chyby v dotacích včetně Babišova střetu zájmů

Babiš a střet zájmů: Do fondu odloží jen Agrofert. Čapí hnízdo či květinářství si nechá

Babiš a střet zájmů? Češi v Bruselu mají jasno, žena z ODS mu vytkla dotace

„Strašlivý“ účet pro Agrofert? Mohl by vracet až 4,5 miliardy, tvrdí Nekula. Koncern povolal právníky

Spor o Babišův střet zájmů by měl rozhodnout Evropský soudní dvůr, míní Havlíček

Střet zájmů? Jestli se u Babiše potvrdí, měl by rezignovat, míní europoslanci

Úsporný Babiš po schůzce s Pavlem: Žádný spor nemáme a na shledanou! Střet zájmů nevysvětlil

Babišův střet zájmů je pořád ve hledáčku české policie. Neřeší jen evropskou linku kauzy

Černošice se postavily Babišovi: Úřad trvá na přestupku o střetu zájmů, soudu poslal jasný vzkaz

Babiš na pranýři v europarlamentu: Střet zájmů odsoudila jasná většina poslanců

Dotace pro Agrofert a rezignace: Babišův střet zájmů bude řešit výbor europarlamentu

Babiš a střet zájmů? V Bruselu mají jasno, žena z ODS mu vytkla dotace

Zdržovací hra?! Hádky o Babiše a střet zájmů: „Nejde o velikost podprsenky,“ říká poslankyně

Gerloch pro Blesk o sporu Babiše s Pavlem: Nestandardní postup prezidenta. Hrozí ústavní krize?

„Babiš se snaží dělat ze sebe oběť,“ vzkázala Němka. Brusel opět řeší střet zájmů

ŽIVĚ: Babiš vysvětluje střet zájmů: Zasedla mimořádná Sněmovna

Vysvětlí Babiš střet zájmů na sítích? Politoložka v Blesku o tazích šéfa ANO i tlaku opozice

Babiš je ve střetu zájmů, potvrzuje audit Bruselu. Měl by začít šetřit, rýpla si politička

Babiš na pranýři v europarlamentu: Zvýší se kvůli střetu zájmů premiéra tlak EU na Česko?

Nejvyšší státní zastupitelství: Babiš je ve střetu, ale...

Babišův krok s Agrofertem: Řešení jen na oko! Střet zájmů nezmizí, obávají se experti

Pavel na Národce bez Evy: Babiš a střet zájmů? Měl spoustu času na to, aby si to promyslel!

Pavel na Národce na Evy: Babiš a střet zájmů? Měl spoustu času na to, aby si to promyslel!

Babiš je ve střetu zájmů, potvrzuje audit Bruselu. Hamáček pryč z vlády jít nechce

V Praze 5 se opět řešil střet zájmů starostky. „Nikdy jsem nic neskrývala,“ odpovídá na kritiku

Kauza premiérův podnikatelský střet zájmů: Babiš vybral svěřenský fond!

Opozice tvrdě před jednáním o nedůvěře vládě: Babiš se jen vymlouvá, měl by odstoupit

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy