Špotáková vzpomíná na republiku: Titul z leknutí pomohl od víceboje k oštěpu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.07.2023 (10:49)     Sekcia sport

Před dvaceti lety ovládla poprvé soutěž oštěpařek na mistrovství republiky. „Přitom jsem tehdy ještě oštěpařka vůbec nebyla. Foukal protivítr, až padaly kamenné květináče, největší soupeřky byly zrovna zraněné a já nehodila daleko,“ ohlíží se Barbora Špotáková. Díky úspěchu na šampionátu v Olomouci, kde mimochodem skončila čtvrtá ve vrhu koulí, se však nastartovala k velkolepé kariéře. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Artamonová skončila na MS ve finále víceboje na 23. místě

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.10.2025 (16:00)     Sekcia sport

Soňa Artamonová obsadila na mistrovství světa ve sportovní gymnastice 23. místo ve finále víceboje a postarala se o nejlepší český výsledek v soutěži od roku 2007. Titul v Jakartě získala Ruska Angelina Melnikovová startující jako neutrální sportovkyně.

 

Mašová postoupila do finále víceboje a na bradlech, družstva ovládly Italky

Zdroj Zdroj: sport.cz     26.05.2025 (23:54)     Sekcia sport

Vanesa Mašová postoupila na mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice do finále víceboje a v cvičení na bradlech. Do čtvrtečních bojů o cenné kovy z víceboje se dnes v Lipsku kvalifikovala z devátého místa, na bradlech obsadila v kvalifikaci sedmou příčku.

 

Sportovní gymnastka Artamonová postoupila na MS do finále víceboje

Zdroj Zdroj: sport.cz     21.10.2025 (17:09)     Sekcia sport

Soňa Artamonová postoupila na mistrovství světa ve sportovní gymnastice do finále víceboje. V kvalifikaci obsadila 24. místo, v redukovaném pořadí je o příčku výš. Další česká reprezentantka Vanesa Mašová se v Jakartě do finálové čtyřiadvacítky víceboje těsně nevešla, jako 26. závodnice redukovaného pořadí je druhá náhradnice.

 

Sáblíková na patnáctistovce osmá. Před finále víceboje je na MS devátá

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.03.2022 (14:47)     Sekcia sport

O čtyři sekundy si Martina Sáblíková na patnáctistovce – třetí disciplíně víceboje na světovém šampionátu v norském Hamaru – vylepšila letošní maximum na této trati. Stačilo to na osmou příčku a taky posun z jedenáctého místa na deváté v průběžném pořadí víceboje. Díky speciálním pravidlům ISU se představí i na závěrečné pětce. Víceboj před poslední disciplínou vede Miho Takagiová.

 

Oštěpařským šampionem je Veselý, atakoval 86 metrů. Špotáková slaví 15. titul

Zdroj Zdroj: idnes.cz     25.06.2022 (17:11)     Sekcia sport

Ze souboje olympijských medailistů v hodu oštěpem na mistrovství republiky v Hodoníně vyšel vítězně tamní rodák Vítězslav Veselý. Majitel bronzu z loňských her v Tokiu poprvé v sezoně přehodil 80 metrů a díky výkonu 85,97 porazil letošní domácí jedničku Jakuba Vadlejcha (83,72). Již patnáctý titul mezi oštěpařkami získala Barbora Špotáková.

 

Jessen v kvalifikaci víceboje třikrát spadl a do finále nepostoupil

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     24.07.2021 (10:38)     Sekcia sport

Tokio - Sportovní gymnasta David Jessen se do finále olympijského víceboje v Tokiu nekvalifikoval. Po odcvičení dvou ze tří skupin je na průběžném 35. místě, postoupí nejlepších 24...

 

Kdybych přestala, už se nerozjedu, říká Špotáková a myslí na 1. června

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.05.2020 (15:58)     Sekcia sport

Barbora Špotáková naposledy závodila před osmi měsíci. „Na mistrovství světa v Dauhá v den, kdy zemřel Karel Gott. Tehdy jsem nehodila ani 60 metrů,“ vzpomíná dvojnásobná olympijská vítězka. „Doufám, že 1. června šedesátku přehodím. Všechny parametry z tréninku tomu napovídají. Kdybych ji nedala, budu nespokojená.“

 

Veselý v oštěpařském souboji porazil Vadlejcha, Špotáková získala patnáctý titul

Zdroj Zdroj: sport.cz     25.06.2022 (15:09)     Sekcia sport

Ze souboje olympijských medailistů v hodu oštěpem na mistrovství republiky v Hodoníně vyšel vítězně místní rodák Vítězslav Veselý. Majitel bronzu z loňských her v Tokiu poprvé v sezoně přehodil 80 metrů a díky výkonu 85,97 porazil letošní domácí jedničku Jakuba Vadlejcha (83,72). Již patnáctý titul mezi oštěpařkami získala Barbora Špotáková.

 

Leklá ryba? Omyl, paní psycholožko. Vzrušující příběh Barbory Špotákové

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.09.2022 (12:00)     Sekcia sport

Na oštěpu bylo zavěšeno jedenáct velkých medailí její kariéry. Dostala dort. Guláš. Pivo. Spoustě gratulantů se dojatě zadrhával hlas. A havajský věnec jí měl údajně naznačit, že se má konečně vydat na dlouhou dovolenou. Tak se Barbora Špotáková v pátek v pražské restauraci U Pinkasů loučila s kariérou.

 

Čtvrtkařka Malíková se kvalifikovala na olympiádu, Špotáková znovu vyhrála

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.06.2021 (16:45)     Sekcia sport

Čtvrtkařka Barbora Malíková se kvalifikovala na olympijské hry v Tokiu. Český titul obhájila v čase 51,23, čímž o dvanáct setin pokořila limit Světové atletiky. Lada Vondrová, která může reálně pomýšlet na postup ze žebříčku, do finále nenastoupila. Čtrnáctý titul přidala do sbírky světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. Ani v oštěpařském sektoru nedošlo na očekávaný duel, vicemistryně Evropy Nikola Ogrodníková kvůli zablokovanému krku nezávodila.

Jedenáct medailí Špotákové. Rivalita s Němkami, dárek od Rusky a magický Londýn

Soupeřky nesleduji, v Tokiu bude vše jiné, říká Špotáková. Sama se před hrami zlepšuje

ONLINE: Pokračuje atletické ME. Oštěpařky čeká kvalifikace, v akci i překážkáři

Čtvrtkařka Vondrová je v semifinále, Ogrodníkové se v kvalifikaci oštěpu nevedlo

Čeští atleti mají nové reprezentační dresy, je na nich výrazný motiv oštěpů

ONLINE: Maratonci usilují o medaile na MS, Vadlejcha čeká večer finále oštěpu

Od policie zpět k oštěpu. Ogrodníkové pomocník se vrátil na svůj zaslíbený stadion

Jezero Most místo Paříže. Špotáková je ambasadorkou Olympijského festivalu

Gymnastka Artamonová skončila na MS ve víceboji 23., zdolala letité české maximum

Martin je do hokeje blázen, až jsme ho museli krotit, vzpomíná Nečasův otec

Špotáková na Zlaté tretře nebude, má poraněné lýtko a dává si pauzu

Špotáková na olympiádě skončila. Nepostoupila ani jedna ze tří českých oštěpařek

Otec ochrnul, příbuzné zabíjel covid. Teď je hmongská dívka vládkyní gymnastek

Ve Splitu byl k vidění třetí nejdelší hod historie. Špotáková skončila osmá

Špotáková vyhrála oštěp na Odložilově memoriálu, přehodila šedesát metrů

Špotáková zahnala bubáky a znovu opanovala Zlatou tretru

Doma jsme si zasadili kousek trávníku ze hřiště, vzpomíná Sojka na první titul Plzně

Střelba z Panduru či noční přesun se zátěží. Špotáková a spol. prochází výcvikem

Povzbuzení pro olympijský rok. Skvělá Špotáková hodila i v Kladně za 64 metrů

Závodím, než budu trapná. Špotáková bere v Táboře stříbro, možná ne poslední

Rozladěná legenda Špotáková. I její přemožitelka netajila rozpaky

Nejsilnější vzpomínky má Špotáková na památný souboj s Abakumovovou v Pekingu

Špotáková ovládla Diamantovou ligu v Monaku, hodila letos nejdál 63,08

Tituly? Pouze příprava na hlavní výzvu. Čeští šampioni musí rychle přepnout

Nastává čas oštěpařek. Špotáková se snaží vyhnout davům v posilovně

Atletická sezona je tu. Špotáková, Vadlejch i Staněk se blýskli v Kladně dobrými výkony

Bayern získal podesáté v řadě německý titul. Schick pomohl gólem k výhře

Síla dračí funguje i v oštěpu! Mám zážitek na celý život, zářil kapitán Třince po senzaci své partnerky

Špotáková o startu v Kladně: Moc se těším, soutěž je vždy jiná než trénink

Získal titul a odchází. Tvrďák Polášek se z Třince přesouvá do Litvínova

Špotáková byla v Bruselu osmá a přišla o rekord mítinku

V play off 2010 jsme jeli jako stroj, vzpomíná Kočí na pardubický titul

Další lákadlo na Zlaté tretře. V Ostravě bude házet i Špotáková

Tahle pohádka má svůj happy end. Špotáková ukončila skvostnou kariéru

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy