Věřím, že cyklokros bude na zimní olympiádě od roku 2030, řekl šéf komise Balogh

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.09.2024 (15:41)     Sekcia sport

Předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh věří, že zařazení cyklokrosu do programu zimních olympijských her se po letech spekulací stane skutečností. Na dnešní tiskové konferenci v Praze uvedl, že by se cyklokrosaři mohli představit pod pěti kruhy v roce 2030 ve Francii. Definitivně jasno by mohlo být už v příštím roce po světovém šampionátu. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Problém pro cyklokros. Zimní sporty ho na olympiádě nechtějí

Zdroj Zdroj: sport.cz     15.11.2025 (16:31)     Sekcia sport

Dvě nové disciplíny na zimní olympiádě ve Francii 2030? Až doposud se jevilo jako velmi pravděpodobné, že pod novou šéfkou Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Kirsty Coventryovou se podaří do programu zasadit cyklokros i běžecký kros. Jenže nyní přišel výrazný zádrhel. Proti rozšíření her se postavily federace zimních sportů. „Pevně věříme, že takový krok by zředil značku, tradici a identitu zimních olympijských her,“ uvedly v prohlášení.

 

Protest zimních sportů zarazil i českou cyklokrosařku: Pokrytecké, olympiádu si zasloužíme

Zdroj Zdroj: sport.cz     20.11.2025 (16:33)     Sekcia sport

Cyklokros na zimní olympiádě 2030? Toto téma rezonuje sportovním prostředím v posledních dnech. Proti účasti tradičního sportu, který se jezdí na blátě a občas i sněhu, se ostře postavily federace zimních sportů. To pořádně zaskočilo i české zástupce, třeba talentovanou závodnici Kristýnu Zemanovou. „Mrzí mě, jak se k tomu ostatní sporty postavily,“ připustila.

 

Bez cyklokrosu bych na tom byl líp, tvrdí van der Poel. Ale ještě nepanikaří

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.03.2023 (15:30)     Sekcia sport

Cyklokros miluje, vždyť je v něm pětinásobným mistrem světa. Teď už ale i sám velký Mathieu van der Poel poznává, že jeho zimní radovánky nejsou úplně nejlepší přípravou směrem k silniční části sezony, k jarním klasikám. „Kdybych si měl namalovat perfektní zimní program, cyklokros by v něm nebyl,“ uznává nizozemský šampion. Na Tirrenu-Adriatiku zažil těžký budíček.

 

Sapporo se možná bude ucházet až o olympiádu v roce 2034 místo roku 2030

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.04.2023 (11:43)     Sekcia sport

Sapporo se možná bude ucházet až o zimní olympijské hry v roce 2034 místo původně plánovaného roku 2030. O chystaném zahájení diskuzí na toto téma informoval v rozhovoru pro agenturu Kjódó prezident Japonského olympijského výboru Jasuhiro Jamašita. Učinil tak krátce po té, co byl starostou Sappora znovu zvolen zastánce olympiády Kacuhiro Akimoto.

 

Nové Město bude hostit biatlonový Světový pohár minimálně do roku 2030

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.02.2025 (15:52)     Sekcia sport

Nové Město na Moravě bude každoročně pořádat závody biatlonového Světového poháru minimálně do roku 2030. Ve svém kalendáři o tom informovala Mezinárodní biatlonová unie IBU. V letech 2029 a 2030 by se ve Vysočina Aréně měly uskutečnit první závody kalendářního roku.

 

Jaké budou zimní hry 2030. S ledolezením v programu a Jílkem v Nizozemsku?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.02.2026 (00:00)     Sekcia sport

Zatímco letošní zimní olympiáda v Itálii byla rozprostřená po celém severu země, připravte se, že ta příští v Nice a Francouzských Alpách bude v únoru 2030 ještě roztříštěnější. Jestliže v Itálii se o hry podělilo šest středisek, za čtyři roky jich bude nejméně devět. Navíc vůbec poprvé v historii zimních her se jeden ze sportů uskuteční mimo zemi, která je hostí.

 

K zimní olympiádě v roce 2030 má nejblíže Francie, pro rok 2034 Salt Lake City

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.11.2023 (18:42)     Sekcia sport

Preferovanými kandidáty pro pořádání zimních olympijských her jsou Francie pro rok 2030 a Salt Lake City pro rok 2034. Výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru (MOV) je vybral pro cílená jednání, uvedla agentura AP. O pořadatelích obou nejbližších volných zimních olympiád se rozhodne příští rok v létě.

 

Cyklokros ani přespolní běh na ZOH 2030 nebudou. Oslabily by značku a identitu, tvrdí MOV

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.05.2026 (17:24)     Sekcia sport

Mezinárodní olympijský výbor zamítl zařazení cyklokrosu nebo přespolního běhu do programu zimních olympijských her 2030 ve francouzských Alpách. Podle předsedkyně MOV Kirsty Coventryové budou v programu pouze sporty na sněhu a ledu, nikoli odvětví, která lze provozovat celoročně. Uvedla to agentura AFP.

 

Úspěšný český sport je blízko olympiádě. Zimní hry se mají otevřít Africe

Zdroj Zdroj: sport.cz     02.08.2024 (08:09)     Sekcia sport

Program letních olympijských her je dlouhodobě naplněný, sporty se v něm obměňují, ale počet sportovců už příliš navyšovat nelze. To na zimních hrách ještě prostor je, čehož už delší dobu hodlají využít dva sporty pohybující se na hraně mezi zimními a letními: cyklokros a běžecký kros.

 

V Sao Paulu budou závody formule 1 nejméně do roku 2030

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.11.2023 (14:46)     Sekcia sport

Závod v Sao Paulu bude součástí mistrovství světa formule 1 nově až do roku 2030. Vedení seriálu prodloužilo s brazilskými pořadateli smlouvu o dalších pět let.

Italský monopol na Turnaj mistrů potrvá až do roku 2030, dějiště se hledá

Záhadný Peking. Bude na příště olympiádě očkování fakticky povinné?

Francie potvrdila, že má zájem pořádat zimní olympiádu v roce 2030

Švýcarsko se bude ucházet o zimní olympiádu v roce 2030 nebo 2034

Tenisový Turnaj mistrů zůstane v Itálii do roku 2030, dějiště bude upřesněno

Na reprezentaci se bude dál točit Staropramen. Trunda: Věřím, že to bude dobrá zpráva pro fanoušky

MOV oznámil preferované kandidáty pro zimní Hry 2030 a 2034

Italové po úspěšné zimní olympiádě zvažují kandidaturu na letní hry v roce 2040

Mladá Češka září v boxu i hokeji a sní o brzké účasti na letní i zimní olympiádě

MOV chce určit pořadatele zimní olympiády 2030 v příštím roce

Schick zůstane v Leverkusenu, smlouvu prodloužil až do roku 2030

Bude sníh? MOV odložil kvůli klimakrizi volbu pořadatele ZOH 2030

Tým F1 Williams bude využívat motory Mercedes minimálně do roku 2030

Nováček zimních her zaujal. Po premiéře na olympiádě může zůstat i ve Francii

Historický okamžik na spadnutí. Jílek a spol. zřejmě budou závodit na příští olympiádě mimo Francii

V Ostravě se chystají na cyklokros: Sníh nám nevadí, pohár bude atraktivnější

Kdo bude bojovat o medaile na zimní olympiádě 2026. České naděje v Miláně a Cortině

Češky nechybí v elitní milánské skupině na ZOH 2026. Program českých hokejistek při druhé účasti na olympiádě

Zimní olympiáda 2030 má zamířit do Francouzských Alp, další do Salt Lake City

Jen led a sníh, rozhodl MOV. Na hrách ve Francii nebude cyklokros ani přespolní běh

Liberec si pojistil kapitána. Šimek prodloužil smlouvu až do roku 2030

Fotbalové MS 2030 zná své hostitele. Bude se hrát v šesti zemích, na třech kontinentech

Francie potvrdila, že má zájem pořádat ZOH v roce 2030

Švýcaři chtějí usilovat o zimní olympiádu 2038, MOV jim termín navrhl

Českým rozhodčím věřím. Nový předseda komise o svých plánech a vizích

Pogačar prodloužil s UAE Team Emirates: Změnu si nedokážu představit

Sáhni si na svého jezdce! Superbiky startují, Most si je pojistil do roku 2030

Po Červenkovi následuje Sedlák. Kapitán se upsal Dynamu až do roku 2030

Závody motokrosového MS se budou v Lokti konat do roku 2030

NHL a NHLPA ratifikovaly novou kolektivní smlouvu, platí do roku 2030

NHL a NHLPA ratifikovaly novou kolektivní smlouvu platnou do roku 2030

Francie dala státní garance, zimní olympijské hry v roce 2030 míří do Alp

Vozy stáje F1 Alpine budou od roku 2026 jezdit s motory od Mercedesu

Mistr Evropy Olmo podepsal v Barceloně smlouvu do roku 2030

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy