Nejrychleji rostoucí sport na světě. Padel zažívá boom také v Česku, cílí i na olympiádu

Zdroj Zdroj: sport.cz     17.06.2025 (10:56)     Sekcia sport

Dá se naučit velmi snadno a zahrají si ho i tací, kteří nemají na raketové sporty takový talent. Padel si bere nejlepší prvky z tenisu nebo squashe. V Argentině a Španělsku patří k nejpopulárnějším sportům, v poslední době se ale rozrůstá po celé Evropě. A jeho kouzlo poznávají už také Češi. „Nemá skoro žádné limity, i nováček si ho dokáže zahrát a užít. Poměr jednoduchosti a zábavnosti je rozhodující,“ přibližuje Jakub Lenc, předseda České padelové federace. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Hvězdy padelu ozáří Prahu. I já se přijdu podívat, těší se legendární Koller

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.07.2025 (12:36)     Sekcia sport

Hvězdy padelu poprvé v Česku! Sport, který zažívá boom po celé planetě, představí v Praze při exhibičním zápase profesionály z nejlepšího světového okruhu Premier Padel. Na konci srpna se předvede argentinská dvojice Los Mágicos proti portugalským bratrům Deusovým. Mezi diváky nebude chybět ani historicky nejlepší střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller, který je ambasadorem českého padelu a loni se zúčastnil mistrovství světa veteránů.

 

Dočkal s Bergerem podpořili rozvoj českého padelu. Federace hlásí rostoucí počet kurtů i hráčů

Zdroj Zdroj: sport.cz     20.03.2026 (18:45)     Sekcia sport

Český padel vstupuje do sezony 2026 s výraznými ambicemi. Na páteční tiskové konferenci České padelové federace zaznělo, že tento dynamicky rostoucí sport už v tuzemsku hrají desetitisíce lidí a federace aktuálně eviduje přibližně 1200 členů. Výrazně roste také infrastruktura, počet kurtů i zájem partnerů. Nově se s českým padelem spojily společnosti Air Bank, Kaufland, Fortuna, Laufen a síť hotelů Czech Inn Hotels.

 

Koller, průkopník padelu v Česku: V naší hale hrají třeba Eliáš nebo Mirai

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.08.2025 (07:50)     Sekcia sport

Jeho nohy? Geniální. Nastřílely 55 reprezentačních gólů, nikdo jich v českém dresu víc nedal. Ale Jan Koller teď zaměstnává ve sportu i ruce. Zamiloval si padel, je jeho ambasadorem i průkopníkem v tuzemsku, spoluvlastní centrum Power Padel na pražském Smíchově a chystá se na exhibici světových hráčů, kterou hostí 27. srpna areál Tenis & padel klubu Písečná v Praze.

 

Na Čechy vyprodáno za deset minut! Fotbal v Gruzii zažívá obrovský boom

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.09.2024 (06:06)     Sekcia sport

Na Euro dorazily desetitisíce Gruzínců. Spousta z nich dala poslední peníze, aby byla u premiérové účasti gruzínských fotbalistů na ME. Po turnaji je doma vítali jako národní hrdiny, hlavní hvězdu Chvíču Kvaraccheliju mají za Boha. Fotbal v zemi pod Kavkazem zažívá obrovský boom.

 

Čeští paddleboardisté si získávají respekt. Budou jednou na olympiádě?

Zdroj Zdroj: sport.cz     12.06.2020 (16:02)     Sekcia sport

Asi jen málokdo ještě nezaregistroval paddleboarding. Relativně mladý sport zažívá na českých vodních plochách doslova boom a o své místo na světové scéně se už začíná hlásit i naše závodní špička. Doplují paddleboardisté až na olympijské hry? Více v naší videoreportáži.

 

Na olympiádu bez moře? To dokázaly jen mladé Češky! Přes půl roku tráví v zahraničí

Zdroj Zdroj: sport.cz     02.05.2024 (10:19)     Sekcia sport

V Česku nemají kde trénovat, jejich sport vyžaduje moře. Přesto se jachtařky Sára Tkadlecová a Zosia Burska dokázaly kvalifikovat na olympiádu do Paříže v disciplíně 49erFX. Jako jediné zástupkyně vnitrozemského státu!

 

Hrají byznysmeni, fotbalisté i přeběhlíci z tenisu. Padel roste, výstavba kurtů nestačí

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.11.2025 (12:00)     Sekcia sport

Nebe je ocelově šedé a venku s bídou patnáct stupňů. Pohled z pražské Šutky na město je zlověstný. Mraky nad Hradčany se kaboní a v dálce spí tichým spánkem keltské hroby na Zbraslavi. Člověk si nemůže pomoct, ale bezděky na něj padne podzimní splín. Ideální počasí na padel? Nejspíš ne.

 

Skoro neslyší, i tak bobista Nosek míří na olympiádu: Už nejsme „české kokosy“

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.03.2021 (09:29)     Sekcia sport

Stojíte na startu. Poslední kontrola, poplácání s parťáky a jde se na to. Úkol je jasný - co nejrychleji roztlačit téměř půltunový bob, naskočit a pak se slepě oddat pilotovi, který tahá za táhla, aby ve 130kilometrové rychlosti co nejplynuleji prosvištěl ledovým korytem. Žádné brzdění. Představte si ten adrenalin. Jakub Nosek už podobné pocity zažívá sedm let od doby, co do bobu přesedlal z atletiky.

 

Mít tak fyzičku jako Pogačar! Galvas cílí na mistrovství, o NHL praví: Zájem z ní necítím

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.02.2026 (12:00)     Sekcia sport

Olympiádu sice bude sledovat jen z pohodlí domova, i tak si ale představí, jak by si asi vedl proti nejlepším hráčům na světě. „Byl by to strašnej fofr,“ pronese Tomáš Galvas, talentovaný hokejový obránce, kometa posledních dní. A taky jedna z nadějí pro budoucnost české reprezentace.

 

Místo kopaček rakety. Hvězdy exhibice v Chabrech si pod dohledem Šmicra zahrály netradiční sport

Zdroj Zdroj: sport.cz     27.06.2025 (19:01)     Sekcia sport

Dva hvězdní fotbaloví útočníci spojili své síly. Tentokrát ale neobuli kopačky, ale sálovky a do ruku vzali raketu. Jan Koller a Francouz Florent Sinama Pongolle se společně ocitli na jedné straně kurtu a zahráli si, u nás ještě ne tolik známý sport, padel. A to vše zásluhou Vladimíra Šmicra a jeho exhibice v Dolních Chabrech.

FOTBAL ONLINE: Plzeň zažívá horké chvíle, Liberec také po dohadech večer nastoupí

Číňané nemají Kanaďany rádi, přesto si z nich postavili hokejový tým pro olympiádu

Jak posunout ženský fotbal? Česko kulhá, změna musí přijít shora, tvrdí legenda

Odveta za olympiádu se podařila! Choupenitch ovládl s týmem mistrovství Francie

Do akce půjde medailová naděje. Satkovou čeká semifinále, a pak snad i útok na cenný kov

Jasná nadvláda. Průzkum ukázal, který sport je v Česku nejoblíbenější

FOTBAL ONLINE: Ďolíček zažije bitvu o čtvrtou příčku, také u dna je rušno

Podzimní jízda Zbrojovky. Vévodí tabulce a zažívá fanouškovský boom, otázkou je stadion

Nevěřím, že ti, co pojedou na olympiádu, dorazí i na MS. Hráči z extraligy mají velkou šanci, říká Rulík

Coufal o krizi West Hamu a životním cíli v Edenu. Přestup? Lákalo mě to

FOTBAL ONLINE: Gólostroj Plzně! Také Sparta dohrává v deseti

Bývalý kapitán Sparty propadl vášni, v novém sportu se už dostal na mistrovství Evropy

Pozemkářky cílí na olympiádu. V přípravě porazily Švýcarky na tři způsoby

BIATLON ONLINE: Češky jedou štafetu, ve hře je boj o olympiádu

BIATLON ONLINE: Češky jedou štafetu, zatím propadají. Ve hře je boj o olympiádu

Pančochová je rozvážnější a cílí na čtvrtou olympiádu

Koller nejen o tenisové exhibici: Zázrak Dortmundu, Sparta si titul zaslouží

Datum bitev v kleci je na světě, roztočí se miliony

Ženský fotbal tu zažívá boom, chceme překvapit, hlásí Chlastáková z Austrálie

Šéf mistrovství světa veslařů: Jsme stát ve státě, u nás se roušky nosí i venku

FOTBAL ONLINE: Teplice udeřily, Baník inkasuje. Zbrojovka si zadělává na problém

Olympiádu v Česku podporujeme, ale musí se na tom shodnout celý národ, říká Kejval

Nahradí kontroverzního majitele? Český reprezentant chce koupit známý tuzemský klub

SLEDUJEME: Koronavirus ničí sport. EURO a OH jsou odloženy, fotbalisté už trénují

Zhrzený Mbappé chce co nejrychleji frnknout z PSG

FOTBAL ONLINE: Teplice udeřily, Baník srovnal krok. Zbrojovka si zadělává na problém

FOTBAL ONLINE: Klokani v akci. Divočina v Brně! Zbrojovka nedala dvě penalty

FOTBAL ONLINE: Bitvy u dna jsou v plném proudu. Ďolíček zažije souboj o čtvrtou příčku

FOTBAL ONLINE: Divočina v Brně! Zbrojovka nedala další penaltu! Druhý gól Zlína neplatí

FOTBAL ONLINE: Klokany zachránilo břevno. Divočina v Brně! Zbrojovka nedala dvě penalty

FOTBAL ONLINE: Divočina v Brně! Zbrojovka nedala dvě penalty! Klokani jdou do akce

Olympiáda musí bavit. Pro Rakušáky je ale víc vítězství v Kitzbühlu, líčí Zabystřan

Z brankáře hlavním trenérem? Neobvyklé v Česku i ve světě. Znáte ty nejslavnější?

Vltavská cyklostezka: Na kole po stopách nejdelší české řeky

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy