Evropský úřad varuje: V Česku, na Slovensku a v Maďarsku je epidemie žloutenky

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.06.2025 (19:28)     Sekcia bulvár

Evropské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) varuje před epidemií žloutenky typu A v České republice, na Slovensku, v Rakousku a v Maďarsku. Dohromady tyto země od ledna nahlásily přes 2000 případů, uvedlo ECDC v tiskové zprávě. Do dnešního dne bylo v ČR nahlášeno 706 případů, uvedla hlavní hygienička Barbora Macková. Loni jich bylo 636 za celý rok. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Epidemie žloutenky v Česku: Už přes 1000 případů žloutenky typu A, nejvíc od roku 2009

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.08.2025 (10:10)     Sekcia bulvar

Lékaři zachytili letos do konce července více než 1000 případů žloutenky typu A. Loni jich bylo 636 za celý rok. Vyplývá to z dat Státního zdravotního ústavu (SZÚ), nakažených už je letos nejvíc za posledních 15 let. V červnu před šířením nemoci ve střední Evropě varovalo i Evropské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC), potýká se s ní i Slovensko, Rakousko a Maďarsko.

 

Plyn v Česku loni zdražil nejvíce v celé EU, vypočítal úřad. Fialovi se statistika nezdá

Zdroj Zdroj: blesk.cz     26.04.2023 (14:43)     Sekcia bulvar

Ceny plynu pro domácnosti se loni ve druhém pololetí v České republice zvýšily meziročně nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Růst činil 231 procent, zatímco například na Slovensku dosáhl 18 procent a byl druhý nejnižší v Unii. Ve své zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Pokud se cena vyjádří v eurech, nejlevnější plyn měly domácnosti v Maďarsku.

 

Epidemie žloutenky se šíří severem Moravy: Nemocné jsou hlavně děti

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.11.2024 (13:15)     Sekcia bulvar

V Moravskoslezském kraji se nedaří zastavit šíření virové žloutenky typu A. Nejvíce je rozšířená u dětí. Žloutenka se rozšířila hlavně v Ostravě, ale onemocnění se objevilo i v dalších částech regionu. V minulém měsíci se touto žloutenkou nakazilo 42 lidí, což představuje největší nárůst případů od dubna, kdy epidemie propukla.

 

Plyn v Česku loni zdražil nejvíce v celé EU! V okolních zemích byl růst výrazně menší

Zdroj Zdroj: blesk.cz     26.04.2023 (13:44)     Sekcia bulvar

Ceny plynu pro domácnosti se loni ve druhém pololetí v České republice zvýšily meziročně nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Růst činil 231 procent, zatímco například na Slovensku dosáhl 18 procent a byl druhý nejnižší v unii. Ve své zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Pokud se cena vyjádří v eurech, nejlevnější plyn měly domácnosti v Maďarsku.

 

Epidemie žloutenky v Praze: Desítky nakažených denně, MHD se dezinfikuje jako za covidu!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.09.2025 (13:31)     Sekcia bulvar

Praha čelí prudkému nárůstu výskytu případů žloutenky typu A. Od začátku roku hygienici zaznamenali už přes 700 nakažených, jen minulý týden jich přibylo 75. Magistrát i dopravní podnik proto zavádějí mimořádná opatření a spouštějí informativní kampaň v prostorách MHD i ulicích.

 

Proč má v Česku víc rolí než na rodném Slovensku? Otec krásné herečky tam kandidoval na prezidenta

Zdroj Zdroj: super.cz     31.03.2022 (08:43)     Sekcia bulvar

V Česku už má Judit Bárdos mnohem víc pracovních příležitostí než na rodném Slovensku nebo v Maďarsku, i když právě maďarština je její rodná řeč. S herečkou jsme zkusili přijít na to, čím to je, ale moc odpovědí jsme se nedobrali.

 

Koronavirus ONLINE: Epidemie v říjnu ještě zesílí, varuje Dušek. A pokles na 1466 hospitalizovaných

Zdroj Zdroj: blesk.cz     09.10.2022 (07:59)     Sekcia bulvar

Za sobotu přibylo v Česku 573 potvrzených případů covidu. V nemocnicích je 1466 hospitalizovaných, což je výraznější pokles. Epidemie však sílí v ČR i Evropě, varuje šéf ÚZIS Ladislav Dušek, podle kterého se vrchol očekává ve druhé polovině října a v listopadu. Situaci kolem pandemie koronaviru dál sledujeme na Blesk.cz online.

 

Mrazivá čísla zdravotního ústavu: Žloutenky je v Česku desetkrát víc než loni

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.04.2025 (08:45)     Sekcia bulvar

V prvním čtvrtletí letošního roku v Česku meziročně přibylo některých infekcí, například svrabu, legionelózy a zejména žloutenky typu A. Jejích letošních 332 případů je více než desetinásobek počtu případů proti prvním třem měsícům loňského roku. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Naopak zpomalilo šíření černého kašle, spalniček či příušnic.

 

Koronavirus ONLINE: Druhý případ mutace kentaur v ČR! Epidemie v říjnu ještě zesílí, varuje Dušek

Zdroj Zdroj: blesk.cz     09.10.2022 (09:09)     Sekcia bulvar

Za sobotu přibylo v Česku 573 potvrzených případů covidu. V nemocnicích je 1466 hospitalizovaných, což je výraznější pokles. Epidemie však sílí v ČR i Evropě, varuje šéf ÚZIS Ladislav Dušek, podle kterého se vrchol očekává ve druhé polovině října a v listopadu. Odborníci zachytili v Česku druhý případ koronavirové varianty omikron označené BA.2.75. Vzorek typu viru zvaný kentaur sekvenovala Fakultní nemocnice Hradec Králové. Situaci kolem pandemie koronaviru dál sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: 2865 případů za pátek v ČR. Epidemie sílí u nás i v Evropě, varuje Dušek

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.10.2022 (18:30)     Sekcia bulvar

Ve čtvrtek v Česku přibylo 2809 potvrzených případů covidu, v pátek 2865. V nemocnicích je 1721 nakažených. Epidemie sílí v ČR i Evropě, varuje šéf ÚZIS Ladislav Dušek, podle kterého se vrchol očekává v druhé polovině října a v listopadu. Situaci kolem pandemie koronaviru dál sledujeme na Blesk.cz online.

Evropský úřad o kritice od Fialy: Ceny plynu? Počítáme je v Česku stejně jako všude jinde

Podvodníci se vydávají za vládu ČR: Pozor, chtějí vás okrást, varuje úřad

Kybernetický úřad varuje: Nová série útoků v Česku! Pachatelé se vydávají i za instituce

Koronavirus neušetřil ani Slováky. Loni jich zemřelo nejvíc od 2. světové války

Nový denní rekord v Česku: 27 717 případů! Po Slovensku je ČR druhá nejhorší v Evropě

Nejhorší epidemie žloutenky od revoluce! 2375 nakažených, 28 obětí

Kyberúřad varuje: Pozor na dvě čínské firmy. Škodí Česku na příkaz tajných služeb

Koronavirus ONLINE: Vysoký nárůst případů v Česku i na Slovensku. A nakažený ministr v OSN

Koronavirus ONLINE: Vláda čeká s nouzovým stavem na hejtmany. A lockdown na Slovensku?

Drtivý dopad covidu na Slovensku: Počet zemřelých vyskočil loni o třetinu

Ohnisko žloutenky v pražské restauraci: Nakazilo se 8 štamgastů i majitel! Provozovna nedbala na hygienu?

Koronavirus ONLINE: Epidemie sílí, Vojtěch varuje před další vlnou. A supertesty na protilátky

Koronavirus ONLINE: 8244 případů za neděli v ČR. A celoplošný lockdown i na Slovensku?

Koronavirus ONLINE: Epidemie sílí, Vojtěch varuje před další vlnou. A revoluční testy na protilátky

Koronavirus ONLINE: Vláda čeká na hejtmany, nouzový stav zatím nebude. A lockdown na Slovensku?

Koronavirus ONLINE: Varování před lockdownem v Česku. Očkování dětí 5+ schválil úřad v USA

Epidemie v Česku slábne, polevuje tlak i na nemocnice. Číslo R kleslo na 0,77

Koronavirus ONLINE: 8 963 případů za středu. Epidemie v Česku oslabuje

Koronavirus ONLINE: 10 829 případů za pondělí. Epidemie v Česku opět zrychluje

Koronavirus ONLINE: V nemocnicích už leží 3114 Čechů. „Vlna potrvá do jara,“ varuje plicařka

Koronavirus ONLINE: 2214 případů za středu v Česku. V nemocnicích je 1651 lidí

Koronavirus ONLINE: Blatný varuje Čechy před „utržením ze řetězu“. A termín pro školáky?

Koronavirus ONLINE: 250 případů za úterý v ČR. A Slovensko dál zpřísňuje

ŽIVĚ Ministr Blatný na tiskovce: Aktuality k pandemii covid-19 v Česku

Koronavirus ONLINE: 2973 případů za úterý v Česku. 1711 hospitalizovaných

Koronavirus ONLINE: 3841 případů za pondělí v Česku. 1683 hospitalizovaných

Usadím se tam, kde najdu muže, říká herečka Vica Kerekes

Koronavirus ONLINE: 384 případů za úterý. Covid psy mají zelenou a od léta roušky jen v MHD a obchodech

Koronavirus ONLINE: Epidemie v Česku oslabuje. 11 631 případů za úterý

Koronavirus ONLINE: Čeká nás těžký školní rok, říká Plaga. A zpřísnění u sousedů

Koronavirus ONLINE: Neočkovaní Češi mají ode dneška utrum. A víc než dva miliony nakažených v Česku

Koronavirus ONLINE: 384 případů za úterý. Covid pasy mají zelenou a od léta roušky jen v MHD a obchodech

Pozor! Státní úřad pro kontrolu léčiv varuje: Brufen bude nedostupný až několik týdnů

Koronavirus ONLINE: České fiasko s covid pasy, soud „vyšplouchl“ vládu a Duškovo varování

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy