Houška mladší na scéně. Už teď je lepší než já. Lepí se na něj agenti, říká hrdý táta

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.08.2025 (07:43)     Sekcia sport

Jako kapitán dovedl národní tým kadetů k bronzu na mistrovství Evropy do 16 let a postupu do divize A, za své výkony byl zvolen do All Star týmu šampionátu ve Skopje. Na basketbalové scéně se znovu nepřehlédnutelně objevuje jméno Houška, šestnáctiletý Marek je tahounem reprezentace, prahnou po něm zahraniční kluby a teď se zapojí do přípravy děčínského ligového áčka, kde je jeho táta Jakub klubovou legendou. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Do Ústí nikdy! A do NBA? Chci to tam dotáhnout, sní basketbalový úkaz Houška

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.09.2025 (12:00)     Sekcia sport

Při otázce, co zdědil po tátovi, se Marek Houška rozesměje: „Uši!“ Legenda basketbalového Děčína a bývalý reprezentant Jakub Houška syna nezapře, předal mu ale naštěstí i sportovní vlohy. V 16 letech se o něm mluví jako o talentu českého basketu, byl kapitánem reprezentace na bronzovém evropském šampionátu kadetů divize B a přetahují se o něj agenti zahraničních klubů.

 

Vachoušek opět na scéně. Chci být lepší než táta, věří si syn teplické ikony

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.03.2021 (14:39)     Sekcia sport

Číslo 14 na zádech, pohyby povědomé. Vachoušek!? Ano, ale ne Štěpán, nýbrž jeho syn Tadeáš. Sedmnáctiletý talent dostal první minuty v áčku fotbalových Teplic ve středečním poháru proti Brnu. „Můj cíl je být lepší než táta,“ vyhlásil pak odvážně ryšavý mladík.

 

Žemlička mladší na scéně: Finsko jsme s tátou vybrali, ať se oprostím od jména

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.08.2025 (14:02)     Sekcia sport

Jeho táta působil na mimosparťanské fanoušky jako rudý hadr na býka, teď se na scéně objevuje Richard Žemlička mladší. Odchovanec pražské Sparty, který však už dvě sezony hokejově roste ve Finsku a teď se chystá na třetí v týmu SaiPa. „Řešili jsme s tátou zahraničí, abych se od jména trochu oprostil,“ přiznává devatenáctiletý útočník a člen juniorské reprezentace.

 

Táta by byl hrdý. Určitě by mě v nároďáku chtěl vidět, svěřil se nováček Kevin Klíma

Zdroj Zdroj: sport.cz     22.04.2025 (21:33)     Sekcia sport

Dres československého národního týmu oblékal jeho děda Josef (v letech 1957 až 1961) i táta Petr (1983 až 1985). Ve dvojutkání proti Slovensku, s nímž se Česko v přípravě na mistrovství světa utká ve čtvrtek a v pátek v Ostravě-Porubě, se premiéry v reprezentačním dresu dočká i syn Kevin Klíma z Hradce Králové. „Táta by byl hrdý,“ vzpomněl si 27letý rodák z americké Tampy na legendárního útočníka Litvínova či Edmontonu Oilers, který zemřel nečekaně v květnu roku 2023 v 58 letech.

 

Budu táta! vzkázal Černý gólovou oslavou. Jsem na to moc hrdý, dodal

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.11.2023 (12:30)     Sekcia sport

S přítelkyní čeká prvního potomka. Novinu oznámil reprezentační záložník Václav Černý po své první trefě za Wolfsburg od letního přestupu. Při gólové oslavě v zápase domácího poháru proti Lipsku (1:0) si vložil míč pod dres a palec do úst. „Je to takové malé díky. Všem jsem chtěl ukázat, jak moc jsem hrdý, že budu táta. Je to pro nás hezký moment,“ řekl Černý.

 

Stokrát se vracet nebudu, říká děčínská basketbalová legenda Houška

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.09.2020 (10:51)     Sekcia sport

V Pardubicích, kde zranění lebky mohlo před osmi lety ukončit jeho profesionální kariéru, ji děčínská basketbalová legenda Jakub Houška ukončí doopravdy. Tedy tu restartovanou jen na finálový dvojzápas Alpského poháru. „Doufám, že ten úplný konec ve středu bude dobrý. Je to ke všemu i na zimáku, kde se to tehdy stalo, takže věřím, že někdo nahoře bude stát při nás,“ přeje si Houška.

 

My a oni? Jako byste srovnávali LeBrona a Jordana, říká děčínský Houška

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.10.2022 (11:24)     Sekcia sport

I ve stříbrné éře basketbalového Děčína, v níž patřil Jakub Houška k lídrům historicky nejúspěšnějšího týmu, bylo vítězství nad gigantem Nymburkem výjimečné. Na to další se ale po generační obměně čekalo dlouhých deset let. Když po 41 porážkách v řadě Válečníci zlomili trudnou sérii s mistrem, klubová ikona se neubránila dojetí.

 

Moravec mladší si otevřel extraligový gólový účet na příhodném místě. Jsem rád, že u toho byla máma, těšilo ho

Zdroj Zdroj: sport.cz     08.12.2025 (06:58)     Sekcia sport

Lepší místo pro premiérový extraligový gól si útočník Komety Brno David Moravec mladší těžko mohl přát. Trefil se na ledě Vítkovic, kde jeho táta, olympijský vítěz z Nagana, David Moravec starší odehrál nejlepší roky hokejové kariéry. Osobní milník mladíka zastínil týmový výsledek, extraligový mistr prohrál v Ostravě 3:4.

 

Hráč zvládne hodně sám, majitel nikoliv. Jágr na vše nestačí, Kladnu chybí směr

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.03.2024 (08:58)     Sekcia sport

Jen pár měst v Česku si zaslouží přízvisko „hokejové“. Patří mezi ně i Kladno. Tedy alespoň historicky. Co asi pamatují mladší generace... Když už klub slaví, jedině na prvoligové scéně. V extralize každoročně lepí kádr na poslední chvíli, sbírá porážky a potácí se na dně. Zcela zašly i stopy po kdysi skvělé mládeži. Poslední dekáda je tristní, ačkoli Rytíře před třinácti lety převzal Jaromír Jágr. Nebo možná právě proto?

 

Nezlomný kouč Houška: děti mu ošoupaly zahradu, on byl nadšený

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.12.2021 (12:17)     Sekcia sport

Nezlomný byl už jako hráč, teď je basketbalista Jakub Houška oficiálně i Nezlomný trenér. V anketě ho ocenila Česká trenérská akademie při Českém olympijském výboru za práci během pandemie.

Velký chlap chce hrát jen na velkou žízeň. Houška už je v tajemnickém procesu

Hrdý táta: Jenom ti nejbližší věděli, co musela Kája pro návrat obětovat

Děčínská basketbalová ikona Houška už není asistentem kouče Grepla

Zářil už v naleštěných kopačkách z bazaru. Střílej! nabádá slávistu Ševčíka táta

Mladí pětibojaři zářili na MS. Houška s Tůmou mají bronz ze štafety

Pětibojaři Hlaváčková s Houškou vyhráli na závěr MEJ smíšenou štafetu

Ikona děčínského basketbalu se vrací. Houška pomůže ve finále Alpského poháru

Moravec mladší už střílí extraligové branky. Těší mě, že máma gól viděla, říká

Houška s Tůmou byli na úvod pětibojařského MS pátí ve štafetě

Bývalý reprezentant a nejužitečnější basketbalista ligy Houška končí kariéru

Moderní pětibojař Houška postoupil v Ankaře při debutu na SP do finále

Stařec na chmelu Houška: Děti chtějí trénovat v rouškách, ale je to šílenost

Jak byl táta málem trenérem mistrů Evropy. Dal tomu všechno, vzpomíná syn

Třetí nejmladší v historii, debut v tátově patnáctce. Houška si splnil sen

Chci český dres, rozhodl se Dravecký mladší. Na Slovensku necítil zájem

Moderní pětibojaři Houška a Tůma jsou juniorskými mistry světa ve štafetě

Bývalý reprezentant Houška ukončil basketbalovou kariéru

Táta by byl z kampaně Black Lives Matter znechucený, tvrdí syn Muhammada Aliho

Junior Houška při premiéře na SP moderních pětibojařů skončil v Ankaře třináctý

V NHL po 18 letech znělo: Reichel střílí... A dává gól! Hrdý táta trefu zmeškal

Pětibojaři Houška a Tůma byli na mistrovství světa šestí ve štafetě

Táta Heidenreich ve Slavii, syn u sklářů. Hecujeme se, říká teplický stoper

Legendární Houška je zpátky v Děčíně. Vidina ničeho mě srážela, vysvětlil

Moderní pětibojaři Filip Houška a Matouš Tůma vybojovali na MS bronz ve štafetě

Táta a syn loví pro NHL: Češi jsou pohodlní. Pomůže jim emigrace

Muradov je připraven na bitvu v UFC. V rohu mu bude stát český táta

Sora bych zabalil s mašlí a poslal zájemci za 10 milionů, říká český kouč

Do branky se dere Kváča i Král. Očekávám velmi vyrovnaný souboj a vzájemné posouvání se, říká Pešán

Měl jsem syny asi víc chválit, říká táta Musil o pokračovatelích dynastie

Provod mladší se nádherně trefil z půlky. Neuvěřitelný gól, chválil ho i brácha

De Bruyne zpátky v reprezentaci: stý zápas, pak Euro. Nejsme favoritem, říká

Ve finále lepí díry a bojuje. Tak mě to naučili v práci, usmívá se Ferda

Táta nechtěl, abych chytal. Ale pomohl mi, říká jihlavský brankář Maláč

Táta kulturista, syn hokejový buldok. Trénoval i s padákem, říká Kulich starší

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy