Kus Japonské historie

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     15.11.2021 (23:18)     Sekcia zajímavosti

Badatelé z Archeologické výzkumné jednotky města Kjóto našli možné stopy domova císařovny a jejích služebníků v Heian-kyo, hlavním městě založeném císařem Kanmu na hlavním japonském ostrově Honšú v roce 794, na začátku období Heian.   Stopy zahrnují pět sloupků o průměru od jednoho metru do jednoho a půl metru umístěných od sebe ve vzdálenosti dvou celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

OBRAZEM: Monstra i kouzelníci. Japonské hasiče chránily obrazy na halenách

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.06.2020 (00:00)     Sekcia zajimavosti

Hasičské brigády za vlády japonské dynastie Edo byly složené ze samurajů i prostých mužů a nosily specifické uniformy. Jejich haleny nesly výjevy, které je měly chránit. Byly pro ně talismanem, zdrojem speciální síly.

 

Japonské hotely lásky nabízejí extrémní diskrétnost a eotické kulisy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.03.2021 (00:00)     Sekcia zajimavosti

Nejsou klasickým hodinovým hotelem. Kromě soukromí nabízejí exotické kulisy, mnohem zabezpečenější diskrétnost, slouží však i jako ubytovací zařízení. Japonské hotely lásky jsou svérázným, tradičním i velmi flexibilním, fenoménem. A bujícím robustním byznysem.

 

Znemožní snoubence, nafixlují nevěru. Japonsko má rozchodové agentury

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.02.2021 (00:00)     Sekcia zajimavosti

Ať už chcete ukončit dlouholetý vztah, dát sbohem kancelářskému románku, vytvořit důkazní materiály pro rozvod anebo zhatit někomu zásnuby, japonské agentury wakareaseya to zvládnou. Mají metody ze špionážních filmů a pramálo etických zábran.

 

Velké doznání. Kim Ir-sen neovládal teleport, napsal stranický deník

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.05.2020 (00:00)     Sekcia zajimavosti

Prý zdolával kosmickou rychlostí obrovské vzdálenosti a byl tak na dvou místech téměř zároveň. Ohýbal prostor i čas. Právě tak, skrze magický koncept chukjibeop měl někdejší severokorejský vůdce Kim Ir-sen vyhrávat například bitvy proti japonské armádě. Teď však tamní stranický list doznal, že to nejde.

 

Netrapte se rozchodem ani morálkou. Špinavou práci za vás udělá firma

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.11.2020 (00:00)     Sekcia zajimavosti

Ať už chcete ukončit vztah, dát sbohem kancelářskému románku, vytvořit důkazy pro rozvod nebo zhatit něčí zásnuby, japonské agentury wakaresaseja pomohou. Ve společnosti, ze které vymizely společensky nenahraditelné služby dohazovaček a tet ze sousedství, se jejich agenti stali posly špatných zpráv. A posléze i jejich rafinovanými výrobci.

 

OBRAZEM: Japonský bestiář líčí démony, kteří vstoupili mezi lidi

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.07.2020 (00:00)     Sekcia zajimavosti

Zjevovat se měli za Přehlídky jedné stovky duchů. Někdy docela spořádaně, jindy neurvale při ní do lidského světa vtrhly hordy démonů a monster. Staré japonské pověře dal grafickou podobu Kawanabe Kyōsai. Výsledkem je působivý bestiář fantaskních bytostí. Včetně armády kostlivců na koních s lidskými hlavami.

 

K osvícení skrze mumifikaci. Japonští mniši se konzervovali zaživa

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.06.2021 (00:00)     Sekcia zajimavosti

Byl to děsivý obřad, trval tisíce dní, o samotě, hladu a v temnotě. Rituál japonské sekty Šingon se navíc obvykle nepovedl. Většina mnichů sice zemřela kvůli hladovění, odpírání si vody a konzumace jedů, ale mumie se z nich nestaly. Osvícení tak nedošli. A pokud během muk změnili názor, zemřeli dokonce proti své vůli.

 

Ženy před objektivem: Jsem pro každou šílenost a výzvu, říká Lena

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.10.2021 (00:00)     Sekcia zajimavosti

K focení se dostala docela náhodou a než kývla, chvíli prý váhala. Rychlé mašiny však miluje, takže nakonec nad nabídkou nafotit kalendář motocyklů zvučné japonské značky rukou nemávla. „Jsem za to dnes neskutečně ráda, pózování mi přináší neskutečné zážitky,“ líčí modelka Lena.

 

Kvalita vzorků asteroidu Ryugu je nad očekávání dobrá

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     21.12.2020 (09:53)     Sekcia zajimavosti

Vědci japonské národní vesmírné agentury (JAXA) jásají nad vzorky, které jim do laboratoří dopravila japonská sonda Hajabusa2. „Když jsme to otevřeli, oněměl jsem,“ popsal své první pocity z přepraveného vzorku jeden z vědců Hirotaka Sawada. „Bylo to víc, než jsme čekali a bylo toho tolik, že to na mě skutečně udělalo dojem,“ uvedl v rozhovoru

 

Působivá síla na japonském nebi! Nad bezpečností tamních obyvatel bdí zbrusu nové letouny Kawasaki P-1

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     18.11.2020 (10:20)     Sekcia zajimavosti

Japonské námořnictvo má novou posilu, která se uplatní zejména v oblastech průzkumu a protiponorkového boje. Jde o dalších pět letadel Kawasaki P-1, která v Japonsku prokazují své kvality již od roku 2013. Nová posila, která prozatím nalezla domov na základně námořního letectva Acugi v jižní části ostrova Honšú, poslouží především k dlouhým průzkumným letům kolem

Jak posoudit kvalitu tuňáka? Restaurace mohou použít speciální aplikaci

Historie bruslí: v pravěku sloužily k lovu, později uchvátily šlechtu

České švejkování. Jak Haškův dobromyslný blb ovlivnil národní povahu

Celebrity a přeživší holocaustu spojuje víra, říká exbodyguard a spisovatel

Historické perličky: Levoboček Rudolfa II. nebo česká Alžběta Báthoryová

Ježíš zemřel starší, Einstein nepropadl. Znáte historické omyly?

Konec dávných časů: Co všechno bylo jinak na počátku 20. století?

Tisíce mrtvých. Jedovatá mlha zabíjela během londýnského adventu

Koronavirus není první. Na jaké nemoci lidstvo už dokázalo vyzrát

Nebezpečný klan: dějiny rodiny Kennedyů jsou plné neštěstí

Incest jako cesta k vládě. Faraoni plodili děti s dcerami i sestrami

Současná situace je nepříjemná, ale pro mě je i zdrojem optimismu, říká historik

Historie zábavnou formou

Jazykovědec Martin Prošek: I vulgarismy patří do češtiny

Rodokmen očima odborníka. Kdo byl půl sedlák a proč se brali příbuzní

První přenos mluveného slova s visačkou Made in Slovakia

Zavrávoral, upadl na koleje a vykřikl. První obětí železnice byl britský politik

OBRAZEM: „Upír“, Máří Magdaléna, vladaři. Díky 3D ožívají lidé minulosti

Ženy byly silné a schopné vždy. Obrozenci jejich historii přepsali, říká historik

Šílenec, filosof či fanatik. Většina římských císařů skončila tragicky

Čeští zoologové zmapovali šíření hlodavců z Asie do Evropy. Pomohly jim genetické stopy z doby ledové.

Výstava věnovaná státním symbolům České republiky

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy