EU do konce roku obdrží 12,5 milionu dávek vakcíny od Pfizeru. Měla by být účinná i proti nové mutaci koronaviru

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     22.12.2020 (14:16)     Sekcia ze světa

Německá firma BioNTech v úterý uvedla, že do konce letošního roku dodá Evropské unii 12,5 milionu dávek koronavirové vakcíny, kterou vyvinula spolu s americkou farmaceutickou společností Pfizer. Ředitel společnosti je přesvědčen, že vakcína bude účinná i proti novému kmeni koronaviru, který se objevil v Británii, informovaly agentury Reuters a DPA. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Bílý dům chce urychlit vývoj vakcíny proti koronaviru, do konce roku chce mít 100 milionů dávek

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     29.04.2020 (22:11)     Sekcia ze-sveta

Americká vláda potichu připravuje velkou operaci s cílem urychlit vývoj koronavirové vakcíny. Napsala to ve středu agentura Bloomberg s odvoláním na osoby obeznámené s vládními plány. Bílý dům prý chce mít do konce roku připraveno 100 milionů dávek vakcíny.

 

Pfizer letos dodá jen polovinu ze slibovaných dávek vakcíny. Do konce roku jich připraví asi 50 milionů

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     04.12.2020 (07:20)     Sekcia ze-sveta

Problémy v dodavatelském řetězci společnosti Pfizer byly jedním z důvodů, proč firma letos nabídne jen polovinu původně plánovaného množství vakcíny proti covidu-19. Pfizer v posledních týdnech vyjádřil předpoklad, že do konce roku dodá asi 50 milionů dávek vakcíny; původně ale bylo cílem 100 milionů dávek, napsal list The Wall Street Journal. V roce 2021 se však farmaceutická firma chystá dodat 1,3 miliardy dávek.

 

EU získá od Pfizeru 50 milionů dávek dříve. Očkování nabírá na tempu, zní z Bruselu

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     14.04.2021 (15:48)     Sekcia ze-sveta

Země Evropské unie dostanou do konce června 50 milionů dávek vakcíny od firem Pfizer/BioNTech, které měly původně získat až na podzim. Oznámila to ve středu předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž přes pokračující problémy nabírá očkování ve členských zemích na tempu.

 

Funguje jen ze třetiny, ale chrání. Vakcína od Pfizeru má podle výzkumu nižší účinnost na jihoafrickou mutaci

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     18.02.2021 (13:31)     Sekcia ze-sveta

Ve světě rostou obavy z nových mutací koronaviru, především proto, že by mohly obcházet protilátky. Vědci v laboratorních testech zkoumali účinnost vakcíny od firem Pfizer a BioNTech proti jihoafrické variantě viru. Sice zaznamenali znatelné snížení účinnosti vakcíny, očkování má ale podle nich stále zásadní význam a organismus před mutacemi chrání. S podobnými závěry přišli i další výrobci.

 

Vakcína Pfizeru patrně účinkuje i proti britské mutaci viru, uvedli vědci

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     20.01.2021 (11:55)     Sekcia ze-sveta

Covidová vakcína od firem Pfizer a BioNTech je nejspíše účinná i proti nakažlivější variantě koronaviru, která byla prvně zaznamenána v Anglii. Podle agentury Reuters to vyplývá z ve středu zveřejněné studie na základě dalšího laboratorního testování.

 

AstraZeneca zřejmě opět sníží dodávky vakcín pro EU. Z původních 90 milionů dávek zbyde jen třetina

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     12.03.2021 (07:51)     Sekcia ze-sveta

Farmaceutická firma AstraZeneca nyní předpovídá, že její dodávky vakcíny proti covidu pro Evropskou unii do konce března dosáhnou objemu asi 30 milionů dávek. Ukazuje to interní dokument, ke kterému se dostala agentura Reuters. AstraZeneca tak údajně dále snížila svou předpověď poté, co se na začátku roku ukázalo, že nedodá původně slíbených 90 milionů dávek.

 

Spása pro země EU? Pfizer dodá do poloviny roku o 10 milionů dávek vakcíny více, může nahradit výpadek AstraZenecy

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     16.03.2021 (12:13)     Sekcia ze-sveta

Evropská unie dostane ve druhém čtvrtletí o deset milionů více dávek vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer/BioNTech. Uvedla to v úterý předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž se povedlo uspíšit část dodávky původně plánované na druhou polovinu roku.

 

Evropská komise se dohodla na dodávkách slibné vakcíny. Zajistit má 200 milionů dávek

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     10.11.2020 (13:17)     Sekcia ze-sveta

Evropská komise se dohodla na dodávkách mnohoslibné vakcíny proti koronaviru od firem BioNTech a Pfizer. Informovala o tom v úterý agentura DPA s odvoláním na zdroje z komise. Smlouva má být uzavřena ve středu. Podle deníku Bild, který o dohodě informoval jako první, si má EU smluvně zajistit 200 milionů dávek s možností rozšíření o dalších 100 milionů.

 

Léková agentura EU povolila využívat více dávek z vakcíny Pfizeru. Očkovací kapacita se tak zvýší o pětinu

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     08.01.2021 (13:24)     Sekcia ze-sveta

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) povolila využívání šesti dávek vakcíny Pfizer/BioNTech z jedné lahvičky místo dosavadních pěti. Agentura to v pátek oznámila na svém webu. Očkovací kapacita první vakcíny používané v zemích Evropské unie se tím zvýší o pětinu. Stejný krok učinilo české ministerstvo zdravotnictví již koncem loňského roku.

 

Pfizer dodá EU do června o 50 milionů dávek vakcíny více

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     14.04.2021 (14:56)     Sekcia ze-sveta

Brusel - Země Evropské unie dostanou do konce června 50 milionů dávek vakcíny od firem Pfizer/BioNTech, které měly původně získat až na podzim. Oznámila to dnes předsedkyně Evropské...

Maďarsko dostalo 6000 dávek ruské vakcíny proti koronaviru, ta ale není dosud schválená Evropskou unií

Vakcína Pfizer je proti mutaci delta méně účinná, ukazují izraelská data. Na těžký průběh ale funguje

Evropská komise zajistila pro členské země EU 300 milionů dávek vyvíjené vakcíny proti covidu-19

Jak účinné jsou vakcíny proti mutaci delta? Podívejte se na výsledky studií z vícero zemí

Po Moderně o třetí dávce vakcíny uvažuje i Pfizer. Prý dokáže okamžitě reagovat na nové mutace covidu

EK zajistila dalších 300 milionů dávek vakcíny Pfizer/BioNTech

Palestinská samospráva koupí 100 000 dávek ruské vakcíny, Moskva poskytne 10 tisíc dávek zdarma

Evropská komise schválila nákup 1,8 miliardy vakcín Pfizer, stačit by měly do roku 2023

EK: AstraZeneca dodá v prvním kvartálu více dávek vakcíny

EU objednala dalších 100 milionů dávek vakcíny Pfizer/BioNTech, uvedly firmy

Vakcínová diplomacie. Čína po světě nabízí miliony dávek, výměnou získává vliv

JAR zřejmě prodá či smění milion dávek vakcíny AstraZeneca. Látka moc neúčinkuje na tamní mutaci viru

Pět dávek z jedné ampule? Ne, sedm. Objev z Finska může výrazně urychlit očkování proti covidu

Rusko chce vyrábět miliony dávek koronavakcíny měsíčně, objednávky prý poslalo 20 zemí

Polsko nakoupilo přes 60 milionů vakcín proti covidu-19, řekl premiér Morawiecki

První dávka Pfizeru je podle Izraelců méně účinná. Britská strategie je v ohrožení, nastanou problémy pro Česko?

‚Demokratické země dokáží poskytnou řešení kdekoliv na světě.‘ USA darují 500 milionů dávek vakcíny chudším státům

Je možné z jedné lahvičky využít více dávek než současných pět? Pfizer na popud Babiše o tom jedná s EU

Soud nařídil firmě AstraZeneca, aby do září dodala 50 milionu dávek vakcíny do zemí EU

EU by mohla mít schválené vakcíny proti koronaviru zkraje 2021

Pfizer a Moderna už testují účinnost svých vakcín proti nové mutaci koronaviru. Očekávají, že budou fungovat

Evropská komise nakoupí dalších 300 milionů dávek vakcíny Pfizer/BioNTech. První část bude k dispozici na jaře

EMA zkoumá nasazení vakcíny od Pfizeru u dětí věku 12 až 15 let, zatím je schválená pro starší 16 let

Evropská komise podepsala dosud největší smlouvu s Pfizerem na až 1,8 miliardy dávek vakcíny

EK se dohodla na šesté vakcíně proti covidu, firma Moderna dodá až 160 milionů dávek

V USA budou vakcíny proti koronaviru dostupné od pondělí. První budou naočkováni zdravotníci a senioři

Čtvrtá dávka bude možná potřeba dříve, může za to omikron, tvrdí šéf Pfizeru. Odhadl, kdy na ni dojde

Další firma hlásí, že její vakcína proti koronaviru je účinná až z 90 procent

EK zajistila 300 milionů dávek vakcíny od AstraZeneca

Brusel jedná o nákupu dalších dávek první schválené vakcíny, prozatímní zásoby nestačí

USA chtějí dosáhnout 70procentí celosvětové proočkovanosti do jednoho roku

Evropská léková agentura schválila podávání třetí dávky Pfizeru lidem nad 18 let

Evropská komise jedná o nákupu dalších dávek první schválené vakcíny, členské státy žádají víc

Naše vakcína je účinná z 66 procent, hlásí Johnson & Johnson. Stačí jedna dávka, účinnost snižuje mutace z JAR

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy