Zastavte přeočkovávání třetí dávkou, vyzvala WHO. Přednost má vakcinace v chudých zemích

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     04.08.2021 (19:43)     Sekcia ze světa

Světová zdravotnická organizace (WHO) ve středu vyzvala k dočasnému zastavení přeočkovávání covidovou vakcínou. Podle ní má mít nyní přednost vakcinace v chudších zemích. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Rakousko schválilo očkování třetí dávkou covidové vakcíny

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     17.08.2021 (15:23)     Sekcia ze-sveta

Vídeň - Rakousko schválilo očkování třetí dávkou covidové vakcíny. Pro tyto účely bude země využívat pouze preparáty založené na technologii mRNA od výrobců Pfizer/BioNTech a Moderna....

 

Třetí dávka vakcíny proti covidu pro osoby starší 60 let? Jako první ji zavedou Izraelci

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     29.07.2021 (19:52)     Sekcia ze-sveta

Izrael nabídne přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech osobám starším 60 let. Oznámil to izraelský premiér Naftali Bennett. Podle agentury AP tak bude Izrael první zemí, která začne očkování třetí dávkou této vakcíny nabízet široké veřejnosti. Jako první bude přeočkován prezident Jicchak Herzog.

 

Pfizer chce v USA prosadit očkování třetí dávkou. Vláda ale nevidí důvod, je podle ní zatím brzo

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     12.07.2021 (12:58)     Sekcia ze-sveta

Vakcíny firem Pfizer a BioNTech jsou po třetí dávce pětkrát až desetkrát účinnější než jenom po dvou dávkách. Tvrdí to zástupci firmy Pfizer, kteří v pondělí budou jednat s představiteli amerického zdravotnického systému o požadavku získat povolení k podávání třetí dávky. Odborný poradce americké administrativy Anthony Fauci v neděli nevyloučil, že se bude podávat i třetí dávka, ale řekl, že na to, aby ji vláda povolila nyní, je zatím brzo.

 

Izrael zkrátí interval mezi druhou a třetí dávkou vakcíny na tři měsíce

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     27.12.2021 (17:15)     Sekcia ze-sveta

Jeruzalém - Izraelské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo, že zkrátí interval mezi podáním druhé a třetí dávky vakcíny proti covidu-19 z pěti na tři měsíce. Informuje o tom agentura...

 

Očkovaní přenášejí deltu stejně snadno jako ti bez vakcinace, říká studie o šíření covidu

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     09.08.2021 (11:28)     Sekcia ze-sveta

Očkovaní lidé nakažení variantou delta mohou přenášet koronavirus stejně snadno jako ti bez vakcinace. Zjištění vychází z předběžné analýzy dat, kterou provedla britská vládní zdravotní agentura Public Health England (PHE). K potvrzení výsledků však budou potřeba další cílené studie.

 

Dvě už nestačí. První země světa podmíní ‚privilegia‘ třetí dávkou vakcíny

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     06.10.2021 (12:11)     Sekcia ze-sveta

S časem klesající účinnost očkovacích látek proti koronaviru přiměla izraelský kabinet k bezprecedentnímu kroku. Počínaje čtvrtkem budou mít držitelé zeleného pasu, což je obdoba očkovacího certifikátu funkčního v EU, stávající „privilegia“ pouze v případě, že si nechají aplikovat třetí, tzv. posilující dávku vakcíny.

 

Ozbrojení příznivci Trumpa děsili guvernérku Michiganu. Zastavte tu krádež, skandovali před jejím domem

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     08.12.2020 (15:25)     Sekcia ze-sveta

Guvernérka amerického státu Michigan Jocelyn Bensenová v neděli se synem věšela na zahradě svého domu v Detroitu vánoční dekorace. V tu chvíli však dorazil burácející dav příznivců dosluhujícího prezidenta Donalda Trumpa. „Zastavte tu krádež“, vykřikovali podle BBC lidé nepodložená tvrzení o volbách, které opakuje poražený prezident.

 

Nebuďte sobečtí a nechte se očkovat proti covidu, apelovala na spoluobčany královna Alžběta II.

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     26.02.2021 (10:28)     Sekcia ze-sveta

Britská královna Alžběta vyzvala ve videu spoluobčany, aby se nechali očkovat proti covidu-19. Je to podle ní rychlé, bezbolestné a ti, kdo váhají, by měli především myslet na ostatní. Alžbětu, které je 94 let, i jejího 99letého manžela prince Philipa, naočkoval první dávkou vakcíny rodinný lékař již v lednu.

 

Obilí z Ukrajiny vyveze ozbrojený konvoj lodí, navrhují Britové. Bez ruského souhlasu ale hrozí konflikt

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     24.05.2022 (11:59)     Sekcia ze-sveta

Velká Británie hledá způsoby, jak pomoci Ukrajině s vývozem obilnin, které kvůli ruské invazi a zablokovaným přístavům nemůžou zemi opustit obvyklou lodní cestou. Ukrajina kvůli válce čelí problémům, jak vyvézt téměř 25 milionů tun obilí, přičemž jeho nedostatek může ohrozit miliony hladovějících lidí v chudých zemích.

 

Izrael už třetí den v řadě útočí proti Hizballáhu na jižním předměstí Bejrútu

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     14.11.2024 (10:18)     Sekcia ze-sveta

Bejrút - Izraelské letectvo dnes ráno už třetí den v řadě bombardovalo několik míst na jižním předměstí Bejrútu, armáda krátce předtím vyzvala k evakuaci obyvatele několika lokalit, které podle ní...

Merkelová vyzvala spolkové země ke zpřísnění koronavirových opatření, navrhuje také lokální zákazy vycházení

‚Potřebujeme dokumenty, nemáme data.‘ Evropský regulátor vyzývá státy k opatrnosti ohledně Sputniku

Čína předložila svůj plán na ukončení války, vyzvala k příměří a k jednáním

Průzkum: pro Čechy má ekologie přednost před vyšší zaměstnaností

Evropská komise vyzvala k přijetí Chorvatska, Rumunska i Bulharska do Schengenu

Merkelová vyzvala Němce ke statečnosti v cestě za sjednocováním

Cichanouská vyzvala k dalším stávkám v továrnách

EU vyzvala USA, aby předhodnotily ukončení spolupráce s WHO. Účast všech je nezbytná, píše se v prohlášení

EK vyzvala Polsko k zaplacení pokuty za činnost orgánu trestajícího soudce

‚Dejte přednost lásce před nenávistí, míru před násilím.‘ Melania Trumpová se rozloučila s pozicí první dámy

Ministryně Baerbocková vyzvala Čínu, aby kvůli Ukrajině tlačila na Moskvu

Kandidátka běloruské opozice vyzvala bezpečnostní síly k nenásilí

Šéfka EK vyzvala k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu, čeká ruský bankrot

USA daly přednost svým zájmům, uvedl Bílý dům k zastavení dodávek Ukrajině

Von der Leyenová v debatě o návrzích vyslovit nedůvěru EK vyzvala k jednotě

EK vyzvala Česko, aby přestalo diskriminovat romské děti

Baerbocková vyzvala spojence Ukrajiny, aby nad zemí vytvořili "zimní štít"

Musíme říci veřejnosti pravdu, ani třetí dávka neochrání, řekl politik

Pekarová Adamová v Berlíně vyzvala k co největší podpoře Ukrajiny

Von der Leyenová v Pekingu vyzvala k řešení nerovnováhy a sporů mezi EU a Čínou

Trussová vyzvala spojence, aby se nenechali zastrašit ruským řinčením zbraněmi

Fico: V kulturně-etických věcech má mít přednost ústava před pravidly EU

Opoziční vůdkyně Cichanouská vyzvala EU, aby neuznala výsledek prezidentských voleb

Gruzínská prezidentka vyzvala k uspořádání nových parlamentních voleb

EK zhodnotí stav právního státu v zemích EU

Priština vyzvala Srbsko, aby stáhlo svou armádu od hranic s Kosovem

‚Paušální kontroly jsou problematické.‘ Šéfka EK vyzvala Německo k přiměřenosti na hranicích

EK chce podpořit výrobu munice v evropských zemích 500 miliony eur

Izraelská armáda vyzvala k evakuaci města Baalbek na východě Libanonu

Izraelská armáda vyzvala k okamžité evakuaci obyvatele 20 obcí v Libanonu

Slovenská prezidentka Čaputová vyzvala premiéra Matoviče k demisi

WHO kritizuje přeočkování, nejsou prý důkazy, že je potřeba třetí dávka. Vakcíny by měly nyní směřovat do chudších zemí

Izraelská armáda vyzvala k evakuaci Rafáhu a Chán Júnisu před ofenzivou

EU vyzvala Izrael, aby okamžitě ukončil vojenskou operaci v Rafáhu na jihu Gazy

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy