Změny v rallye: návrat krále, mistr do Toyoty. Kam jde Fourmaux a co Solberg?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     25.11.2024 (16:40)     Sekcia sport

Motory po závěrečném závodu sezony sotva vychladly, korunovace Thierryho Neuvillea jako by proběhla před chvílí. Pozornost týmů v mistrovství světa v rallye (WRC) už se ale obrací na příští rok, pohyby na jednotlivých soupiskách začaly. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Do Portugalské rallye nejlépe vstoupil Solberg

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.05.2026 (20:04)     Sekcia sport

Úvodní etapu Portugalské rallye vyhrál Švéd Oliver Solberg. Po třech rychlostních zkouškách vede čtyřiadvacetiletý jezdec Toyoty o 3,4 sekundy před Francouzem Adrienem Fourmauxem, třetí je devítinásobný mistr světa Sébastien Ogier.

 

Úvodní etapu Portugalské rallye ovládl Solberg, vede o tři sekundy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.05.2026 (20:07)     Sekcia sport

Úvodní etapu Portugalské rallye vyhrál Švéd Oliver Solberg. Po třech rychlostních zkouškách vede čtyřiadvacetiletý jezdec Toyoty o 3,4 sekundy před Francouzem Adrienem Fourmauxem, třetí je devítinásobný mistr světa Sébastien Ogier.

 

Portugalskou rallye vede po druhé etapě Ogier, Solberg ztratil

Zdroj Zdroj: sport.cz     08.05.2026 (20:01)     Sekcia sport

Po druhé etapě vede Portugalskou rallye devítinásobný mistr světa Francouz Sébastien Ogier. Jeho kolega z Toyoty Švéd Oliver Solberg, který byl v čele po čtvrtečních třech úvodních rychlostních zkouškách, dnes vyjel z trati a nabral ztrátu.

 

Portugalskou rallye vede po druhé etapě Ogier, Solberg chyboval a ztratil

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.05.2026 (20:07)     Sekcia sport

Po druhé etapě vede Portugalskou rallye devítinásobný mistr světa Francouz Sébastien Ogier. Jeho kolega z Toyoty Švéd Oliver Solberg, který byl v čele po čtvrtečních třech úvodních rychlostních zkouškách, v pátek vyjel z trati a nabral ztrátu.

 

Solberg překonal Ogierův rekord. Ovládl Rallye Monte Carlo

Zdroj Zdroj: sport.cz     25.01.2026 (15:13)     Sekcia sport

Čtyřiadvacetiletý Švéd Oliver Solberg se stal nejmladším vítězem Rallye Monte Carlo. Úvodní díl mistrovství světa vyhrál před kolegy z Toyoty Britem Elfynem Evansem a Francouzem Sébastienem Ogierem.

 

Saúdská rallye má překvapivý průběh. Uchazeči o titul ztrácí, vede Fourmaux

Zdroj Zdroj: sport.cz     27.11.2025 (15:52)     Sekcia sport

Saúdskou rallye vede před večerní diváckou supererzetou pod umělým osvětlením Francouz Adrien Fourmaux z týmu Hyundai. Trio jezdců Toyoty, kteří v poslední soutěží sezony bojují o mistrovský titul, je seřazeno na sedmém až devátém místě, přičemž nejlépe je z nich na tom osminásobný šampion Sébastien Ogier.

 

Solberg vede Rallye Monte Carlo už s více než minutovým náskokem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.01.2026 (19:37)     Sekcia sport

Švéd Oliver Solberg má na Rallye Monte Carlo po druhé etapě už více než minutový náskok. Pilot Toyoty vede po devíti rychlostních zkouškách o minutu a osm sekund před britským týmovým kolegou Elfynem Evansem. O dalších šest sekund zpět se drží na třetím místě úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Francie, který rovněž hájí barvy japonské automobilky.

 

Nejmladší vítěz v historii. Rallye Monte Carlo opanoval Švéd Solberg

Zdroj Zdroj: idnes.cz     25.01.2026 (16:44)     Sekcia sport

Čtyřiadvacetiletý Švéd Oliver Solberg se stal nejmladším vítězem Rallye Monte Carlo. Úvodní díl mistrovství světa vyhrál před kolegy z Toyoty Britem Elfynem Evansem a Francouzem Sébastienem Ogierem.

 

Ogier na Kanárských ostrovech prodloužil nadvládu Toyoty v MS v rallye

Zdroj Zdroj: sport.cz     26.04.2026 (15:52)     Sekcia sport

Mistr světa Sébastien Ogier vyhrál Rallye Kanárských ostrovů a ve třetím startu v sezoně vybojoval první vítězství. I pátý díl seriálu světového šampionátu skončil díky němu triumfem Toyoty, jezdci ve vozech japonské automobilky obsadili ve Španělsku i další tři místa v pořadí. A to ještě soutěž nedokončil Oliver Solberg, jehož útoky musel Ogier dlouho odrážet. Švédský pilot ale v předposlední rychlostní zkoušce narazil do svodidel a ulomil kolo.

 

Dvojnásobný mistr světa Rovanperä podruhé vyhrál Safari rallye

Zdroj Zdroj: sport.cz     31.03.2024 (14:31)     Sekcia sport

Dvojnásobný mistr světa Kalle Rovanperä podruhé vyhrál Safari rallye. Finský jezdec Toyoty v závěrečné etapě kontroloval vedení, ve kterém se držel od pátku, a po sobotě jeho náskok přesáhl dvě minuty. Nakonec zvítězil o minutu a 37 sekund před týmovým kolegou, Japoncem Takamotem Kacutou. Třetí skončil s téměř dvouapůlminutovým mankem Francouz Adrien Fourmaux s fordem, který vyrovnal životní výsledek z předchozí Švédské rallye. Navzdory pátému místu udržel i po třetí soutěži v sezoně pozici lídra mistrovství světa Belgičan Thiery Neuville z Hyundai.

Pět jezdců v deseti sekundách. Švédskou rallye vede o nárazník Evans

Chorvatskou rallye vede Pajari, lídr MS Evans a Solberg odstoupili

Solberg junior drží překvapivé vedení v Estonské rallye i po druhé etapě

Solberg si hned na úvod Safari rallye vybudoval v bahně půlminutový náskok

Toyota zažila na Safari Rallye pohromu, odstoupili Solberg, Ogier i Evans

Solberg při návratu mezi rallyeovou elitu ovládl v Estonsku první etapu

Solberg může sebrat rekord Ogierovi. Mladý Švéd vede Rallye Monte Carlo

Středoevropskou rallye vede po prvním dni Ogier, teď má obavu z rozbitých českých cest

Chilskou rallye vede po první etapě těsně Francouz Fourmaux

Chilskou rallye vede po první etapě Fourmaux, v potížích Rovanperä i Tänak

Po první etapě vede Lotyšskou rallye mistr světa Rovanperä

Švédskou rallye zahájil nejlépe mistr světa Rovanperä

Navrátilec Solberg překvapivě opanoval Estonskou rallye, šampionát vede Tänak

Rovanperä s převahou vyhrál Rallye Kanárských ostrovů

Mistr světa Kalle Rovanperä vyhrál po roce opět Portugalskou rallye

Tänak zvýšil svůj náskok v čele Rallye Akropolis, druhý je Ogier

Po předčasně ukončené první etapě je v čele Rallye Monte Carlo Švéd Solberg

Evans se ujal vedení ve Švédské rallye a má na dosah obhajobu

Japonská rallye patřila Ogierovi. V boji o titul se přiblížil Evansovi na tři body

Lotyšskou rallye vyhrál systémem start-cíl mistr světa Rovanperä

Rovanperä si může upevnit vedení v MS, šanci má oblíbené Estonské rallye

Tänak vede po první etapě Chilskou rallye, Evans ztrácí pouhé čtyři desetiny

Vstup do Safari rallye zvládl nejlépe Ogier, Prokop je dvanáctý

Rovanperä suverénně vyhrál Rallye Kanárských ostrovů

Ogier zvítězil v Japonské rallye a před závěrem MS ztrácí na Evanse tři body

Mistr světa Rovanperä ovládl Lotyšskou rallye, vedení ani na chvíli nepustil

Portugalskou rallye vede Ogier před Tänakem, Rovanperä havaroval

Šampion Ogier bude i příští rok jezdit s toyotou vybrané rallye

Ogier vede po druhém dnu Rallye Monte Carlo už o více než půl minuty

Portugalskou rallye vede Ogier před Tänakem, Rovanperä havaroval

Evans udržel v Japonské rallye výrazné vedení. Míří k titulu vicemistra světa

Ogier bude i příští rok startovat v rallyeovém MS, Toyota angažovala i Solberga

Estonsko mu svědčí. Rovanperä potřetí za sebou kraloval na oblíbené rallye

Ogier neztrácí chuť bojovat o titul, chce zůstat u Toyoty

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy