Slovensko je automobilová velmoc. Prezident láká čínské automobilky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.07.2026 (00:00)     Sekcia automoto

Slovensko má zájem dostat na své území investici čínské automobilky, o které se již vedou jednání. Po jednání v Pekingu to uvedl slovenský prezident Peter Pellegrini. Název firmy nesdělil. Slovenský prezident nevyloučil, že by čínský podnik mohl nahradit některou z evropských automobilek, které v současnosti vyrábí na Slovensku. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Automobilová Evropa v čínské pasti. Levná auta tu prodávají dvakrát dráž

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.05.2024 (00:00)     Sekcia auto-moto

Využívat nástrojů globalizace, abyste na světových trzích dokázali produktem konkurovat cenou. To je praxe, kterou se ekonomové z čínské automobilky BYD naučili na jedničku. Využívají ji ovšem jinak, než bývá zvykem. Vyšší cenou při zahraničním prodeji dorovnávají ztráty z laciného domácího prodeje.

 

Nové poměry v Evropě. Čínské automobilky válcují evropské značky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.09.2025 (00:00)     Sekcia auto-moto

Čínské automobilky v Evropě v srpnu zvýšily prodej meziročně o 121 procent. Mají tržní podíl 5,5 procenta a předstihly evropské výrobce Audi a Renault. Vyplývá to z údajů společnosti JATO Dynamics.

 

Německé automobilky se podle kancléře Scholze nemusejí bát čínské konkurence

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.10.2024 (12:00)     Sekcia auto-moto

Německé automobilky by se neměly bát čínské konkurence v oblasti elektromobilů. Řekl to kancléř Olaf Scholz. Upozornil přitom, že německý automobilový průmysl už se v minulosti vyrovnal s příchodem silné konkurence z Japonska i z Jižní Koreje. Informuje o tom agentura Reuters.

 

Čínská automobilka Leapmotor zahájila v Polsku výrobu elektroaut

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.06.2024 (00:00)     Sekcia auto-moto

Společný podnik čínské automobilky Leapmotor a koncernu Stellantis zahájil výrobu elektromobilů čínské firmy v závodě Stellantisu v polském městě Tychy. Podle agentury Reuters to s odvoláním na vedení automobilky Leapmotor uvedli analytici společnosti Jefferies.

 

Čínské automobilky ovládnou do roku 2030 třetinu globálního trhu, tvrdí studie

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.07.2024 (00:00)     Sekcia auto-moto

Čínské automobilky budou v následujících letech pokračovat v zahraniční expanzi a do roku 2030 ovládnou 33 procent světového automobilového trhu. Předpovídá to studie poradenské společnosti AlixPartners. V letošním roce by měl podle ní podíl čínských automobilek na světovém trhu činit 21 procent, napsal server CNBC.

 

Omoda 5 není jen další čínské SUV. Je blíž, než si myslíte. A za normální cenu

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     13.09.2023 (09:30)     Sekcia auto-moto

Čínské automobilky potřebují získat evropské zákazníky na svoji stranu. Pouze auty to nepůjde, proto vymýšlejí chytlavý doprovodný marketing.

 

Dohodly se, že se nedohodnou. Nissan a Honda ukončily jednání o fúzi

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.02.2025 (18:00)     Sekcia auto-moto

Japonské automobilky Nissan a Honda ukončily rozhovory o zvažované fúzi, díky níž mohla vzniknout automobilová skupina v hodnotě 60 miliard USD (1,4 bilionu Kč). Firmy to uvedly ve společné tiskové zprávě. Automobilky nicméně avizovaly, že budou i nadále spolupracovat na elektromobilech.

 

Čínské BYD se chystá postavit továrnu v Maďarsku. Už zde vznikají elektrické autobusy i baterie

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     07.11.2023 (13:05)     Sekcia auto-moto

Evropské automobilky budou pod ještě větším tlakem. Čínské značky plánují v Evropě postavit továrny a bojovat tak proti spekulativním sankcím.

 

Čínské automobilky se na mnichovský autosalon hrnou ve velkém. Zastoupení bude oproti loňsku téměř dvojnásobné

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     17.08.2023 (09:30)     Sekcia auto-moto

Mnichovský autosalon letos nabídne lákavou expozici. Poprvé bude hostit čínský kongres věnovaný elektromobilitě. Pro evropské automobilky to je důležité varování.

 

Čína přestane pumpovat peníze do automobilek, teď se ukáže, jak jsou dobré

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.11.2025 (00:00)     Sekcia auto-moto

„Pro čínské automobilky nastal okamžik pravdy,“ shrnuje lapidárně magazín Caradisiac důležité rozhodnutí čínské vlády, které vyplývá z nového plánu pro patnáctou pětiletku této světové supervelmoci. Důležité pro autoprůmysl je to, co v dokumentu, který schválila vláda, není – podpora pro vozidla s elektrifikovaným pohonem.

Čínské plechové obludy v Evropě. Nerezový vodíkový náklaďák je jak z hororu

Karta se obrací. EU láká čínské firmy, aby sdílely technologie s Evropou

Makety prvního superbu měly být dávno zničené. Našli je tam, kde neměly být

AUTOVIDEA ROKU: Vzácné makety, luxusní popeláři a mrštná panda

Tři roky, milion aut: Značky Omoda a Jaecoo udržují rychlý růst prodejů

Věštec z Omahy opustil BYD. Buffett utekl z čínské bubliny s rancem peněz

Kia láká na svůj další elektromobil. Uvede s ním nový designový jazyk i techniku

Subaru láká na nové SUV. Čeká ho globální premiéra, možná jde o starého známého

Automobilová romantika na dřeň: tak vznikají nepraktické, drahé morgany

Velká automobilová revoluce. Pravé ruské auto je čínské, říká si moskvič

Škoda láká na veřejnou premiéru dvou SUV novinek. Sharyaq a Prediaq uvidíte už příští víkend

Leapmotor B05 už míří do Česka. Sportovní hatchback láká na fajn dynamiku i cenu

Do Evropy se řítí další dostupná čínská SUV. Vypadají dobře a přesvědčí i super výbavou

BYD představil Evropě plug-in hybridní konkurenci pro Škodu Kodiaq. SUV Seal U DM-i jde do prodeje ještě letos

Čínské SUV Tank 500 chce konkurovat Toyotě Land Cruiser. Má luxus i terénní výbavu

Do Česka přijelo nové Jaecoo 5. Čínské SUV láká na konvenční motor a slušnou výbavu

Podvozky nám ladí technici Maserati, říká šéf nové čínské značky v Česku

Jdeme cestou elektřiny, říká prezident automobilky Kia. Chystá levný baterkáč

Čínský elektromobil BYD zvládl losí test se ctí. Vyšší nájezdové rychlosti mu ale nevoní

Lexus nás láká na nový elektromobil. Sériová verze by mohla dorazit ještě letos

Čínský Aiways už v Německu prodává druhé elektrické SUV. Má výkonnější motor a nízkou cenu

VW svolá kvůli Dieselgate v Německu 2,5 milionu aut. Z toho 287 tisíc škodovek

Jsme vydíratelní, musíme přesunout výrobu do Evropy, vyzývá šéf autoprůmyslu

Volha se vrací. Čínská auta budou montovat na linkách místo škodovek

Čínská elektrododávka brázdí ulice Prahy. Zkusili jsme ji projet i nabít

Marný boj o záchranu automobilek z EU. Číňané vytáhli fintu se skládačkami

První fotky z pařížského autosalonu před otevřením. Škoda přivezla novinku

Automobilová Tour de France obrazem. Když muzeum závodí, na plechy nehledí

Čínské automobilky usilují o zavedení odvetných cel na auta z EU

Čínská automobilka přemýšlí o továrně v Evropě. Česko je mezi favority

OBRAZEM: Nové čínské moskviče vyjely z výrobní linky

Čínský útok automobily. Podívejte se, které značky se hrnou do Evropy

Slovenská superstar Kabaň namaluje auta pro Číňany. Dohlédne i na tvary MG

Čínské lamborghini pro chudé je v Česku. Chyby nemá, cenou se nepodbízí

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy