Trumpova administrativa řeší další výjimky z cel. Týkat se mohou potravin

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.11.2025 (20:00)     Sekcia ekonomika

Trumpova administrativa pracuje na dalších výjimkách z uvalených cel. Nyní by se měly týkat potravin, které v USA neustále zdražují. Hovoří se hlavně o citrusech a hovězím masu. Američtí farmáři ale případné výjimky kritizují a říkají, že takový krok by odporoval avizovanému plánu Donalda Trumpa na návrat zemědělské produkce a průmyslové výroby zpět do USA. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Unie je připravena akceptovat Trumpovo univerzální clo. Chce ale výjimky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.07.2025 (13:00)     Sekcia ekonomika

Evropská unie je připravena akceptovat Trumpova univerzální desetiprocentní cla na vývoz zboží do Spojených států amerických. Na oplátku však požaduje, se se tato celní bariéra některých sektorů netýkala. Výjimky by se podle unijních představitelů měly týkat polovodičů, farmaceutických výrobků, alkoholu nebo civilního letectví.

 

Amerika řeší, co s příjmy z Trumpových cel. Mohou jít i přímo do kapes občanů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.08.2025 (11:55)     Sekcia ekonomika

V červenci se Spojeným státům podařilo vybrat na clech 30 miliard amerických dolarů (660 miliard korun). Při souhrnu za poslední čtyři měsíce se suma blíží dokonce 100 miliardám dolarů, tedy zhruba 2,2 bilionům korun. Trumpova protekcionistická politika tak USA přináší nové rozpočtové příjmy, se kterými prezidentská administrativa může dále nakládat.

 

Poslanci budou rozhodovat o kvótách pro prodej českých potravin

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.01.2021 (07:21)     Sekcia ekonomika

Od roku 2022 by muselo být ve větších prodejnách 55 procent vybraných potravin z české produkce. O změně zákona o potravinách mají hlasovat poslanci. Kvóty by se měly týkat zhruba sta z více než 15 tisíc prodávaných potravin. Zavedení kvót na vybrané základní potraviny, které se produkují v Česku, už podpořil zemědělský výbor.

 

Restaurace v USA ve střehu. Chod může narušit Trumpova imigrační politika

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.01.2025 (11:38)     Sekcia ekonomika

Administrativa Donalda Trumpa chce výrazně promluvit do podoby americké imigrační politiky. Zahraniční média hovoří o značném omezení přistěhovalectví, což by však mohlo citelně zasáhnout některá velká americká města, kde zaměstnavatelé dlouhodobě bojují s nedostatkem pracovní síly. Na důsledky Trumpova zvolení se připravuje i Chicago a tamní restaurace.

 

Zájem turistů o USA klesá. Nejvíce jich ubylo z Kanady, Japonska a Mexika

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.05.2025 (20:00)     Sekcia ekonomika

Trumpova cla zamíchala se zákonitostmi cestovního ruchu. Dramaticky poklesl počet rezervací hotelů v USA ze strany zahraničních turistů, ukazují data rezervačního portálu Trivago. Nejvíce jich ubylo z Kanady, Japonska, Mexika a Německa, tedy ze zemí, na které se Trumpova administrativa hned po Číně zaměřila nejzřetelněji.

 

Americké sankce mohou být zlomové. Dovoz ruské ropy do Číny se zpomalil

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.11.2025 (20:00)     Sekcia ekonomika

Tok ruské ropy do Číny se podle nejnovějších statistik zpomalil. Příčinou jsou nedávné americké sankce, které Trumpova administrativa zacílila na ruské ropné kolosy Lukoil a Rosněfť. Propad by ovšem mohl být pouze krátkodobý. Obě země totiž intenzivně hledají způsoby, jak sankce obejít.

 

Trump škrtl podporu zelených projektů. Hlavně v demokratických baštách

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.10.2025 (13:28)     Sekcia ekonomika

Trumpova administrativa zrušila v USA federální podporu 223 projektů v oblasti obnovitelných zdrojů. Jde o další krok amerického prezidenta, který podkopává snahy o snížení emisí uhlíku a řešení klimatické krize. Celkem prezident odepsal projekty za 7,56 miliardy amerických dolarů, což je v přepočtu asi 160 miliard korun.

 

A další obrat. Spojené státy nepůjdou se cly pod 15 procent, nechal se slyšet Trump

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.07.2025 (12:39)     Sekcia ekonomika

Donald Trump během středečního summitu o umělé inteligenci ve Washingtonu naznačil změny v dosavadní celní politice USA. Základní úroveň cel se má podle něj bez výjimek zvýšit z 10 na 15 procent. Na země, se kterými mají Spojené státy komplikované vztahy, má Trumpova administrativa uvalit až padesátiprocentní cla.

 

Obchody vyhazují méně potravin, nejčastěji je to ovoce a mléčné výrobky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.06.2021 (07:00)     Sekcia ekonomika

Každý rok skončí podle OSN v odpadkovém koši domácností, supermarketů a dalších provozů potravinářského průmyslu 931 milionů tun potravin. Přesné údaje za Česko k dispozici nejsou, určitý obrázek však mohou poskytnout data zveřejňovaná v posledních letech řetězcem Tesco. To v uplynulém finančním roce vyhodilo přes čtyři tisíce tun potravin.

 

Kritický nedostatek potravin. Afgháncům hrozí hladomor, zásoby mohou dojít už tento měsíc

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     01.09.2021 (20:11)     Sekcia ekonomika

V Afghánistánu mohou dojít zásoby potravin už tento měsíc. Řekl to ve středu místní koordinátor humanitární pomoci Rámíz Alakbarov. Podle Alakbarova hrozí třetině z 38 milionů Afghánců nedostatek jídla.

On-line supermarkety řeší prodej potravin na splátky, umožňují odloženou platbu

Jak celní politika zapomněla na služby. Je to motor americké ekonomiky

Ministru Nekulovi vadí ceny masa, pečiva i másla, vyzve úřad ke kontrole marží

Nekulův tým řešící ceny potravin se znovu schází. Výsledky sledujte živě

Trump se přepočítal. Spojené státy nejspíš Čínu potřebují víc než ona je

USA zavedou cla na dovoz elektromobilů, baterií a solárů z Číny

Ministrovi vadí ceny masa, pečiva i másla, vyzve úřad ke kontrole marží

Trump z plánu cel vůči farmaceutickým společnostem vyloučil generika

Aplikace sledující ceny potravin podle ÚOHS prospěje spotřebitelům

Americké truckery děsí zkoušky z angličtiny. Úřady už zabavily tisíce řidičáků

Trojka místo devítky a naopak. Švýcarský hodinářský gigant si utahuje z cel

Trump podepsal reciproční cla, začnou platit až po týdnech analýz a vyjednávání

Všichni Češi slevy neloví. Za lepším pečivem si i kus zajedou

Supermarkety v pondělí zavřou, i když nemusí. Existují ale i výjimky, kde a kdy o Velikonocích nakoupit?

Trump likviduje původní americký kapitalismus. Jeho model se podobá čínskému

Česko už není gastronomická popelnice Evropy, říká expert na kvalitu potravin

Celní dohoda se dotkne i evropské farmacie. Hrozí jí miliardové ztráty

Žádní šamani, ale ekonomická logika. Jak umí déšť srazit ceny potravin

Ceny mohou růst. Potravinářská komora varuje před evropskými zelenými regulacemi

Čína zažívá polovodičovou krizi. Firmám kvůli restrikcím chybějí americké čipy

Česko nebude chtít prodloužení výjimky ze zákazu dovozu ruských ropných produktů

Venezuelská ropa jako lákadlo pro Trumpa. Investice se ale USA nemusí vyplatit

Absencí sankcí rozvázal Trump Rusku ruce. Putin tak může plnit sklady zbraněmi

Trump oznámil zavedení recipročních cel. Po jednom a nabízejte, vzkazuje všem

I v Rakousku hledají viníky zdražování potravin, vláda prověřila 1500 dodavatelů

Evropa od uhlí odchází, Trump naopak. Zpřístupní miliony hektarů půdy pro těžbu

Reklamy Super Bowlu se odklonily od diverzity a inkluze, ceny lámaly rekordy

FAO: Světové ceny potravin v březnu vystoupily na další rekord

Ceny potravin zřejmě dál porostou. Mohou za to obchody, nebo dodavatelé?

Soláry na všechny střechy. Vzniká projekt, který firmám usnadní jejich stavbu

Afghánistán se propadá do hladomoru, potraviny mohou dojít do konce září

Senát USA neschválil financování federální vlády, úřady musí omezit provoz

Zbrojení i Trump mohou jako steroidy nakopnout hospodářství EU, říká ekonom

Ministr zemědělství Nekula představí další postup proti drahým potravinám

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy