Hirschi vyhrál při své premiéře klasický závod Valonský šíp

Zdroj Zdroj: sport.cz     30.09.2020 (16:48)     Sekcia sport

Švýcarský cyklista Marc Hirschi proměnil premiérový start v závodu Valonský šíp v zisk titulu. Bronzový medailista z mistrovství světa v Imole zvládl na první z ardenských klasik, které byly na jaře odloženy kvůli pandemii koronaviru, nejlépe legendární závěrečné stoupání na Mur de Huy a necelých 100 metrů před cílem se soupeřům utrhl. celý článek

Počasím poznamenanou klasiku Valonský šíp vyhrál Brit Williams

Zdroj Zdroj: sport.cz     17.04.2024 (17:24)     Sekcia sport

Britský cyklista Stephen Williams vyhrál překvapivě klasický závod Valonský šíp, který výrazně poznamenala nepřízeň počasí. V závěrečném prudkém stoupání na slavnou Mur de Huy přespurtoval Francouze Kevina Vauquelina, nejbližší pronásledovatelé ze značně prořídlého startovního pole dojeli s odstupem tří sekund.

Valonský šíp propršel. Favoriti vzdávali, výhru slaví Williams

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.04.2024 (17:23)     Sekcia sport

Britský cyklista Stephen Williams vyhrál klasický závod Valonský šíp, který výrazně poznamenala nepřízeň počasí. V závěrečném stoupání na slavnou Mur de Huy přespurtoval Francouze Kevina Vauquelina, nejbližší pronásledovatelé ze značně prořídlého startovního pole dojeli s odstupem tří sekund.

Hirschi vyhrál závod Kolem Lucemburska

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.09.2023 (16:32)     Sekcia sport

Cyklistický závod Kolem Lucemburska - konečné pořadí po 5 etapách: 1. Hirschi (Švýc.) 17:15:11, 2. McNulty (USA) -3, 3. Healy (Ir.) -5, 4. Van Wilder (Belg.) -34, 5. Ulissi (It.) -35, 6. Kragh Andersen (Dán.) -39.

Favorité Pogačar a Hirschi kvůli covidu v týmu nepojedou Valonský šíp

Zdroj Zdroj: sport.cz     21.04.2021 (12:17)     Sekcia sport

Obhájce titulu Švýcar Marc Hirschi ani další favorité ze stáje SAE Team Emirates se nezúčastní kvůli covidu-19 v týmu středeční klasiky Valonský šíp. Po příjezdu do Belgie totiž odevzdali italský cyklista Diego Ulissi i jeden ze zaměstnanců pozitivní test. I když následně byli třikrát negativní a prakticky celá stáj již v lednu před sezonou prošla očkováním, na start nemohou.

Nor Klaebo vyhrál na Světovém poháru v Oslu závod na 50 km klasicky

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.03.2024 (12:53)     Sekcia sport

Hvězdný Nor Johannes Hösflot Klaebo vyhrál ve finiši pětice domácích lyžařů na Světovém poháru v Oslu závod na 50 km klasicky s hromadným startem.

Alaphilippe přespurtoval Rogliče a potřetí ovládl Valonský šíp

Zdroj Zdroj: sport.cz     21.04.2021 (16:22)     Sekcia sport

Cyklistický závod Valonský šíp vyhrál potřetí v kariéře Francouz Julian Alaphilippe. Úřadující mistr světa v závěrečných metrech přespurtoval Slovince Primože Rogliče. Třetí dojel čtyřicetiletý španělský veterán Alejandro Valverde, který tuto ardenskou klasiku ovládl čtyřikrát za sebou v letech 2014 až 2017.

Po bronzu ze světového šampionátu triumf. Hirschi je králem Valonského šípu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.09.2020 (16:41)     Sekcia sport

Na Tour byl největším objevem. Také nejbojovnějším cyklistou celého závodu. V neděli si pak na velmi těžkém světovém šampionátu v Imole dojel pro bronz za Julianem Alaphilippem a Woutem van Aertem. A nyní Marc Hirschi ve 22 letech vyhrál svou první velkou klasiku. Triumfoval na Valonském šípu.

Já tu etapu chci a chci. Jak Hirschi bušil na bránu a ta se otevřela

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.09.2020 (09:02)     Sekcia sport

Až ve čtvrtek ráno si v knize závodu prohlédl, co ho vlastně ve 12. etapě čeká. Pak si usmyslel, že po startu půjde do úniku. Ale nedostal se do něj. Přesto vyhrál. A jak! V pouhých 22 letech. Navzdory tomu, že ho naháněl i velikán Julian Alaphilippe a smečka silných soupeřů. Marc Hirschi napsal další silný příběh Tour de France 2020.

Jistý mistr světa Bolšunov s náskokem ovládl běh na 15 km klasicky v Engadinu

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     13.03.2021 (12:41)     Sekcia sport

Už jistý vítěz Světového poháru v běhu na lyžích Rus Alexandr Bolšunov vyhrál suverénně závod na 15 km klasicky s hromadným startem v Engadinu.

Valnes vyhrál v Oberhofu po sprintu i závod na 20 km, Novák po pádu nedokončil

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.01.2024 (11:47)     Sekcia sport

Norský běžec na lyžích Erik Valnes vyhrál na Světovém poháru v Oberhofu po pátečním sprintu i dnešní závod s hromadným startem na 20 km klasicky. Adam Fellner obsadil bodované 39. místo, Michal Novák po problémech v úvodu nedokončil.

Celý tým naočkovaný, přesto pozitivní. Jak Pogačar přišel o Valonský šíp

Děsivé chvíle dánského cyklisty: Nekontrolovatelný třes a naprostá ztuhlost

Zmrzlý Skjelmose vyděsil diváky na Valonském šípu. Už je v pořádku, oznámil tým

Neporazitelný Pogačar poprvé ovládl i klasiku Valonský šíp

Ruský svéráz už zase vítězí. Bolšunov vládl na 15 km klasicky v Engadinu

Neporazitelný Slovinec Pogačar poprvé ovládl i klasiku Valonský šíp

Bolšunov suverénně ovládl běh na 15 km klasicky v Engadinu, náskok měl 18 sekund

Novák se po 44. příčce na 10 km klasicky v Oberstdorfu propadl na 16. místo v Tour de Ski

Cyklista Van Aert ovládl klasický závod na kostkách EC Classic

Závod lyžařů na 50 km klasicky s hromadným startem v Oslu ovládl Nor Nyenget

První závod skokanské sezony vyhrál Kubacki, Koudelka byl ve Wisle padesátý

Kriechmayer vyhrál poprvé klasický sjezd SP v Bormiu

Nováček Hirschi se napotřetí dočkal triumfu na Tour de France, Sagan dojel třináctý

Švýcarský cyklista Hirschi si při závodu v Algarve zlomil ruku

Hirschi mění stáj, bude jezdit s Pogačarem za Emirates

Cancellara ho srovnává s Mbappém. A Hirschi málem zaskočil Alaphilippa

Cyklistický etapový závod Kolem Maďarska - konečné pořadí:

Bolšunov suverénně ovládl běh na 15 km klasicky v Engadinu, mezi ženami vládla Stupaková

Nikodém vyhrál sedmý závod ME v Přerově a upevnil si vedení v seriálu. Enge měl premiéru

Smutný hrdina Hirschi. Po dlouhém sólu poznal: Tour umí být i krutá