Čínští vzpěrači jsou na OH stoprocentní i po čtvrté váhové kategorii

Zdroj Zdroj: sport.cz     31.07.2021 (11:21)     Sekcia sport

Také čtvrtou mužskou soutěž ve vzpírání na olympijských hrách v Tokiu vyhrál Číňan, ve váhové kategorii do 81 kg zvítězil Lü Siao-ťün. Světový rekordman získal druhé zlato po triumfu v Londýně, před pěti lety v Riu byl druhý. celý článek

Čínští vzpěrači jsou nadále stoprocentní, uspěl i veterán Lü Siao-ťün

Zdroj Zdroj: idnes.cz     31.07.2021 (11:44)     Sekcia sport

I čtvrtou mužskou soutěž ve vzpírání na olympijských hrách v Tokiu vyhrál Číňan, ve váhové kategorii do 81 kg zvítězil matador tohoto sportu Lü Siao-ťün. Světový rekordman získal druhé zlato po triumfu v Londýně, před pěti lety v Riu byl druhý.

Čínští vzpěrači jsou po třech soutěžích v Tokiu stoprocentní

Zdroj Zdroj: sport.cz     25.07.2021 (11:52)     Sekcia sport

Vzpěračským bojům na olympijských hrách v Tokiu zatím vládne jednoznačně Čína. Její reprezentanti ovládli všechny tři dosavadní soutěže - na sobotní zlato krajanky Chou Č'-chuej dnes navázali ve váze do 61 kg Li Fa-pin a v kategorii do 67 kg Čchen Li-ťün .

Od těžkotonážních borců po zápasníky lehké jako pírko. Přehled váhových kategorií v MMA

Zdroj Zdroj: sport.cz     22.04.2021 (14:48)     Sekcia sport

Stejně jako historicky slavnější box, také bojovníci MMA mají své váhové kategorie. Ty se mohou napříč organizacemi lišit, a řadě fanoušků tak mohou připadat zmatečné. Jaké jsou v MMA váhové kategorie a kdo v nich zápasí?

Kuba má další zlato v boxu, v kategorii do 81 kg vyhrál López

Zdroj Zdroj: sport.cz     04.08.2021 (09:15)     Sekcia sport

Zlatou medaili v kategorii do 81 kg získal kubánský boxer Arlen López, ve finále na olympijských hrách v Tokiu porazil Brita Benjamina Whittakera 4:1. V nižší váhové kategorii do 75 kg má López zlato i z předchozí olympiády v Riu de Janeiro.

Střetnutí nejlepších českých boxerů ukončilo zranění, čeká se odveta

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.06.2023 (10:15)     Sekcia sport

Souboj dvou nejlépe postavených českých profesionálních boxerů ve světovém žebříčku Vasila Ducára a Viktora Trushe o pás interkontinentálního šampiona organizace WBC v křížové váhové kategorii byl předčasně ukončen ve 4. kole kvůli Ducárově krvavému zranění. Třiatřicetiletý boxer je tak i nadále držitelem mistrovského pásu. V druhém titulovém zápase na pátečním galavečeru v pražské hale Královka porazil Lukáš Fajk na body Václava Pejsara a získal pás domácího šampiona ve váhové kategorii bridgerweight.

Vzpěrač Polák má další medaili z evropského šampionátu třiadvacítek

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.07.2023 (12:29)     Sekcia sport

František Polák získal po loňských dvou bronzech další medaili na mistrovství Evropy vzpěračů do 23 let. Ve váhové kategorii do 55 kilogramů vybojoval v Bukurešti stříbro v trhu za výkon rovných 100 kilogramů. V nadhozu skončil se 116 kg pátý, v olympijském dvojboji obsadil čtvrté místo.

Turnaj z domova a výsledky emailem. Vzpěrači si budou muset na dálku důvěřovat

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     26.04.2020 (19:59)     Sekcia sport

Vzpěrači budou mít v červenci turnaj, který se vzhledem ke koronavirové pandemii bude konat na dálku. Na rozdíl od cyklistiky či motorsportu ale nebude výsledky zaznamenávat aplikace či počítačová hra, ale sami soutěžící je budou posílat organizátorům elektronickou poštou.

Šálek porazil na body Šoura a obhájil v ringu český profesionální titul

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.03.2022 (00:13)     Sekcia sport

Boxer Tomáš Šálek porazil na galavečeru „Tohle je box“ v Brně Pavla Šoura a obhájil titul profesionálního mistra České republiky v supertěžké váhové kategorii. V druhém titulovém zápase večera Slovák Jozef Jurko zdolal domácího Michala Rybu a získal český pás v polotěžké kategorii.

Krpálek se vrací k „hezkému“ judu. Technicky dozrál a omládl, říká trenér

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.01.2023 (18:22)     Sekcia sport

Dosáhnout na úspěchy v jedné váhové kategorii, a pak přestoupit do vyšší, to pro judisty není neobvyklý kariérní posun. Ale vyhrát olympijské zlato v jedné kategorii, získat ho i v té vyšší a zase se vrátit zpět, to je historický unikát. A právě k tomu nyní směřuje Lukáš Krpálek, který se chce na letní olympiádu v Paříži 2024 kvalifikovat ve skupině do sta kilogramů.

Ducár potvrdil pozici boxerské jedničky, Procházku knockoutoval

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.06.2022 (00:04)     Sekcia sport

Elitní český profesionální boxer Vasil Ducár potvrdil roli favorita, ve Znojmě knockoutoval ve druhém kole Marka Procházku a udržel český titul v křížové váhové kategorii. Novým šampionem v super welterové kategorii se stal Vladimír Lengál, jehož souboj s Richardem Walterem skončil ve třetím kole.