Olympijský maraton běžců na lyžích byl kvůli větru a mrazu zkrácen na 30 km, Novák nenastoupí

Zdroj Zdroj: sport.cz     19.02.2022 (06:08)     Sekcia sport

Kvůli větru a mrazu se závěrečný olympijský maraton běžců na lyžích volnou technikou pojede na 30 km místo tradičních 50 km. Organizátoři to oznámili necelou hodinu před původním startem, jenž byl navíc o hodinu posunut na 8:00 SEČ. Na startu budou z Čechů Petr Knop a Adam Fellner, naopak Michal Novák do závodu nenastoupí. celý článek

Olympijský maraton běžců na lyžích byl kvůli větru a mrazu zkrácen na 30 km

Kvůli větru a mrazu se závěrečný olympijský maraton běžců na lyžích volnou technikou pojede na 30 km místo tradičních 50 km. Organizátoři to oznámili necelou hodinu před původním startem, jenž byl navíc o hodinu posunut na 8:00 SEČ. Na startu bude také české trio Michal Novák, Petr Knop a Adam Fellner.

Mizerné počasí zkrátilo běžecký maraton o dvacet kilometrů. Novák nejede

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.02.2022 (06:38)     Sekcia sport

Silní vítr a mráz narušily v Číně i olympijský program běžců na lyžích. Závěrečný maraton volnou technikou se místo tradičních 50 kilometrů jede jen na 30. Zároveň se posunul i start. Místo původních 7.00 českého času vyrazili běžci na trať o hodinu později. Česko přišlo o největší naději. Těsně před startem ze sestavy vypadl Michal Novák.

Vichr a mráz zkrátil poslední závod běžkařů. Novák kvůli únavě nenastoupil

Zdroj Zdroj: sport.cz     19.02.2022 (08:29)     Sekcia sport

Extrémní podmínky si v závěru olympijských her pohrávají s jejich programem. Po odložení týmového závodu sjezdařů v Jen-čchingu se kvůli silnému větru a mrazu měnil plán i v Čang-ťia-kchou. Poslední závod běžců na lyžích měl v sobotu o hodinu odložený start a pořadatelé zkrátili 50kilometrovou trať na 30. Do závodu nakonec nenastoupil český reprezentant Michal Novák.

Lyžařský maraton dozná kvůli extrémnímu mrazu změn

Organizátoři posunuli start lyžařského maratonu mužů o hodinu na 8:00 SEČ. Zároveň kvůli extrémnímu mrazu a silnému větru zkrátili trať z 50 km na třicet km.

Odměna za dřinu. Jak Novák ukončil čekání běžců. A příště vyhrát, přeje si

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.11.2023 (17:52)     Sekcia sport

Už loni prožil skvělou sezonu. V celkovém hodnocení Světového poháru běžců na lyžích byl v elitní desítce, ve sprintu na mistrovství světa v Planici skončil čtvrtý. „Což je docela vysoká laťka,“ přemítal běžec na lyžích Michal Novák před startem této zimy. „Ale samozřejmě, že ji budu chtít překonat.“ Jak řekl, tak učinil.

Z českých běžců na lyžích postoupil ve sprintu ve Falunu jen Novák

Zdroj Zdroj: idnes.cz     31.01.2021 (12:56)     Sekcia sport

Michal Novák postoupil jako jediný z českých běžců na lyžích do vyřazovacích jízd sprintu klasickou technikou Světového poháru ve švédském Falunu. Nejrychlejší časy na trati dlouhé 1,4 kilometru zaběhli domácí Johanna Hagströmová a Nor Erik Valnes. Závod začne ve 13:30.

Skokanům na lyžích v Lahti vládli vítr a Rjoju Kobajaši

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.03.2023 (17:55)     Sekcia sport

Závod Světového poháru skokanů na lyžích v Lahti, který byl kvůli silnému větru zkrácen na jedno kolo, vyhrál Japonec Rjoju Kobajaši. Druhý byl Rakušan Stefan Kraft, třetí Němec Karl Geiger.

Olympijský šampion Krüger je dalším nakaženým v týmu norských běžců na lyžích

Zdroj Zdroj: sport.cz     27.01.2022 (20:00)     Sekcia sport

Dvojnásobný olympijský vítěz Simen Krüger je dalším norským běžcem na lyžích, který se týden před startem her v Pekingu nakazil koronavirem. Celkem jde o čtvrtý případ v severském týmu, který kvůli tomu už dříve odložil odlet do Číny.

Novák je lídrem nominace běžců na lyžích pro etapovou Tour de Ski

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.12.2021 (13:35)     Sekcia sport

Běžec na lyžích Michal Novák je jedničkou osmičlenné české nominace na etapovou Tour de Ski. Do série, která má tentokrát kvůli olympiádě jen šest dílů, odstartuje pět českých mužů a trojice žen. První závod je na pořadu po vánočních svátcích 28. prosince a vrchol v podobě pověstného výjezdu sjezdovky na Alpe Cermis je v plánu 4. ledna.

Zkrácený závod SP skokanů na lyžích v Lahti vyhrál Rjoju Kobajaši

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     26.03.2023 (17:32)     Sekcia sport

Lahti (Finsko) - Závod Světového poháru skokanů na lyžích v Lahti, který byl kvůli silnému větru zkrácen na jedno kolo, vyhrál Japonec Rjoju Kobajaši. Druhý byl Rakušan Stefan Kraft,...